• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
D103314 - специалист
Междувременно времето се затопли, началото на юни, и почнах да работя отвън следобед след 16 часа. до дотогава почнах полека вътре да полагам подова замазка. Не съм правил досега, затова не става много хубаво, но после със самонивериращата се надявах да поправя нещата. Вкарах бетонобъркачката в коридора, за да е максимално близо разнасянето на материала.

Прикачен файл

DSCF3109.jpg

Прикачен файл

DSCF3115.jpg

Прикачен файл

DSCF3034.jpg

Прикачен файл

DSCF3032.jpg
Virtex - майстор
Замазката от готовите разтвори с добавяне на вода ли е или се прави на място ?
D103314 - специалист
чет май 02, 2019 2:50 pmVirtex написа:
Замазката от готовите разтвори с добавяне на вода ли е или се прави на място ?
Вижда се на последната снимка. Готова е Baumit Solido E160. Бухам в бетонобъркачката и вода :supz: Разхода е една торба 25кг - 1см на квадратен метър. Моята замазка беше 4см - на квадратен метър четири торби /100 кг/. Слагах и фибри.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон апр 29, 2019 10:43 amD103314 написа:
Най-голям проблем срещнах с намиране на носещите греди на гредореда - 6 броя 20/20 с дължина 6,80 метра.
вт апр 30, 2019 8:17 pmD103314 написа:
Сега има провисване - след четири години от порядъка на 4-5 см по средата.......
Тъй като тези греди се оразмеряват за провисване, то самото провисване измерено в сантиметри не бива да превишава стойностите от строителните норми. Приемаме че L=650см; обикновено максимално допустимото е 650/200=3.25см; максимално възможното за второстепенни дървени покриви е 650/150=4.33см; американският стандарт е по-строг 650/240=2.7см; Аз лично настоявам за 650/300=2.16см; Ако приемем, че сега провисването е 4см и към него прибавим дългосрочното провисване, плюс факта че гредите са понацепени, нещата не са чак толкова оптимистични. Затова моят съвет е да се вземат мерки още сега.
P.S.
Ако мислиш, че съвета ми разваля наистина една от малкото хубави теми тук, пиши ми в следващите 24 часа и ще махна поста. Или още по-добре, ако не коментираш предложението ми, ще редактирам поста си!
D103314 - специалист
Проблем никакъв не виждам с написаното от теб, напротив. Само, че изграден вече гредоред, няма как да го снимам целия както е изпълнен - нямам място къде да застана ... :? Мислех да снимам от чертежа с размери, но не знам дали ще свърши работа... как е по-добре?
п.с. първата година оставих по два хюнебека на греда, докато изсъхнат. Тогава провисването беше от порядъка на 0,5см. Това провисване се получи предната зима, когато на два пъти падна много сняг - един път 40см, и след две седмици още 60см. На покрива не знам колко беше, на земята близо метър.
Руди - майстор
Не е добре да имаш толкова големи остатъчни провисвания от снега.
Самият сняг не би трябвало да дава провисване повече от 1,5 см, добавени
към провисването от собствено тегло. Пък и като се стопи снега трябва
частично да се възвърне началното положение. Моето предположение на база
снимките е, че фермата не е сработила заради луфтове в детайлите и снадките.
Blue някъде мърмореше за опънните елементи, там само с ковани скоби не става.
При твоята конфигурация на покрива имаш подмазани ръбове на покрива над
фермите - има опасност да се напука разтвора под капаците и да се накваси ватата
дето ще я слагаш отдолу.
шоп - майстор
На много добра цена си взел замазката и сметката излиза.
В момента цената на пале 48 торби е 3.15лв торба 25 кг. По евтино не намирам, а ми предстои замазка. Ще мина на цимент и пясък нанесен машинно.

Фибрана под замазката като гледам е 2-3 см, може би след време ще се ядосваш, че не си сложил 5см и тръби за водно подово.
nikolov333 - майстор
чет май 02, 2019 4:58 pmшоп написа:
..Фибрана под замазката като гледам е 2-3 см, може би след време ще се ядосваш, че не си сложил 5см и тръби за водно подово.
+1.. Аз сложих 5см у нас на 1 етаж на пода над неотопляеми помещения и е студен пода зимата, а в офиса в мазето съм със 8см фибран и 5см замазка и си държа краката на парче фибран 2см, че иначе.. :x И за тръбите за подовото съм готов да разбивам замазката в апартамента ама няма за кога.. Ще се коригирам на вилата, ако реша да строя там, че още се ослушвам.. :wink:
chapara - майстор
Замазката нещо я правиш като да отбиеш номера :? :shock: :roll:
D103314 - специалист
чет май 02, 2019 6:02 pmchapara написа:
Замазката нещо я правиш като да отбиеш номера :? :shock: :roll:
Абе малко така се получи :-D :? :lol: Отгоре саморазливна :-D
Четири палета ми стигнаха за две спални и един дрешник, като ми останаха 15 торби, които сложих другаде. По 100кг на метър квадратен - 4 см замазка и 2 см фибран. Под плочата има 5см, положен преди заливането. С този разход щя ми трябват още 11-12 тона замазка, а височината ми е сметната да се вдигне общо 9см. Затова се отказах, другите 100 квадрата ще са 6см фибран, ОСБ и паркет. Сух под, лек и бърз за правене, без да товаря излишно плочата.
Последна промяна от D103314 на чет май 02, 2019 7:46 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Строителство на нова къща на голя поляна - докъде стигнах." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: