Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dare_Devil - помощник
С комшията правим зидана ограда между парцелите ни. Направихме основи от армиран и вибриран бетон, заложихме арматура за колони през 2 метра. Идеята първоначално беше да се прави тухлена зидария, като след като е готова, да се налеят и колоните. Сега обаче съседът предложи вместо тухлен зид, да наредим габиони, като той имал вариант това да излезе много по-евтино от тухления зид. Жена ми обаче не харесва как изглеждат габионите и тук идва въпросът - може ли габионите да се измазват? Т.е. от моята страна да си положа някаква мазилка, така че да не личи, че стената е от габиони? Също така при този случай кое се прави първо - полагането на габионите или леенето на колоните?
BLUEPUPIL - майстор
пет юни 30, 2023 2:59 pmDare_Devil написа:
Жена ми обаче не харесва как изглеждат габионите и тук идва въпросът - може ли габионите да се измазват?
:shock: :? :-D :)
По хубави са неизмазани.
:partyman:

Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (38.78 KиБ) Видяна 755 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (51.75 KиБ) Видяна 755 пъти
Прикачен файл:
3.png
Прикачен файл:
4.jpg
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (110.21 KиБ) Видяна 755 пъти
chapara - майстор
Луда работа, заклевам се :? :lol: :roll:
Я седнете и се разберете къде Вѝ сърби, с лист и молиФ във ръка. И подпишете, че проекта е този и не подлежи на промяна.
Да Ви имам проблема. За по евтино, надеждно и трудоемко ще замълча в полза на зида :wink:
MamaMy - майстор
Зависи от вида на габионите. От тях има много готини (примерно с речни камъни). Всички те могат да се измазват и боядисват.Изображение
chapara - майстор
пет юни 30, 2023 6:55 pmMamaMy написа:
Зависи от вида на габионите. От тях има много готини (примерно с речни камъни). Всички те могат да се измазват и боядисват.Изображение
Те Оръта права тухлена стена не моат да измажат, па камо ли нахвърляни камъни, неукрепени. Тонове мазилка с неясен живот. Не ме разсмивайте.
Може но стената са измазване зидана с бетонови бурдУри, а от другата страна нахвърляни камъни. Демек две огради.
Ма па кеф цена няма😁😁😁😁😁😄🤣
Луда работа!!!
hidrazin - майстор
пет юни 30, 2023 2:59 pmDare_Devil написа:
... може ли габионите да се измазват? Т.е. от моята страна да си положа някаква мазилка, така че да не личи, че стената е от габиони? Също така при този случай кое се прави първо - полагането на габионите или леенето на колоните?
Разбира се че може от твота страна да сложиш някаква мазилка.
Нооо... има неща които трябва да направиш преди това.
Леете колоните но от твоята страна оставяш мустаци от арматурата на колоните с разчет да са поне 5 сантиметра пред габионите от твоята страна.
Слагате габионите - на поне 5 санта от мустаците на арматурата.
За мустаците заваряваш арматурна мрежа - поне Ф12 и "око" 10х10 санта.
Така подготвената арматура торкретираш с бетон. (какво е торкрет - в клипа по-долу).
Торкретирания бетон заглаждаш и пръскаш с вода поне 7 дена за да не пукне.
Е ами това е. Елементарно.
После отгоре кеф ти мазилка, кеф ти камъчета или плочки ...
Може и само да го боядисаш. Например в любимия ми цвят - "виненочервено напръскано с кюфтета".





P.S. само не знам кой ви натиска грешното копче?
В един габион пълен с обикновен, евтин, трошен камък/речен камък (е не е толкова евтин щото липсва в магистралите на ББ) няма НИЩО КРАСИВО.
Лъха само на евтиния и кич.
Малко по-добре са габионите от подбран камък и още по-добре стъклените габиони.
Само недей показва тая снимка на жената ... :-D

Прикачен файл:
gabion glass.jpg

Тема "Мазилка върху габиони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: