• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
naster - майстор
Има ли вариант да посочите реални оферти за такива парцели на тези цени? Иначе коментарите от господата за подценяването на пазара и цените на проекта като определящ фактор, не бих ги подминал. Както и за налични спестявания и/или нетен месечен приход.
Чираче - майстор
нед май 19, 2019 10:58 amBLUEPUPIL-2 написа:

Mожеш да повтаряш, колкото си искаш, подобни инвестиционно-structural безсмислици. Но запомни от мен, че дори и най-дребните неща по градежа те касаят и те засягат, при това пряко. И то до такава степен, че може да ти се изправят косите, ама дано не се стига до там. За парцела стана ясно, че послъгваш. Сега с това отношение към вложението, става ясно, че парите не си ги изкарвал ти.

……. и ще гарантираме за магнитуд до 7, което предвид геологията на района си е топ постижение. Ако искаш над 7 си намери някой друг да ти разтяга локумите за дуктилност и капацитивно проектиране. Тъй рече BLUEPUPIL.
И на мен ми се струва, че цялата работа "намирисва". :? За парцела не знам. Но за парите - Няма как един млад човек, бъдещ баща, САМ да е изкарал парите за строеж на къща. Или е спечелил джакпот от тотото, или има много богати родители. От друга страна, някой да е чувал за ЧЕСТНО спечелени пари със собствен труд от новите "бизнесмени" след 1989г.? Всичко е на база далавери, измами, присвоявания, комбинации и т.н. Посочете ми поне един, и може да се съглася.


В съвремието всички Проекти се изчисляват сеизмично на 9та степен по Рихтер. Макар, че до момента в България не е регистрирана такава сеизмичност. Не мисля, че една къща, строена с тухли, па макар и със стоманобетонни колони ще издържи 9та степен без поражения/ най-малкото пукнатини/. Моята къща, както се знае е със стоманена конструкция и термопанели. Строена лично от мен, с помощта на двама приятели от кота 0 нагоре. Проектанта ми показа на компютъра симулация на земетресение 9та степен. Колко е достоверна програмата, не знам. "Друса я" поне 15 минути, без поражения. Преди няколко месеца беше земетресението в Куклен, което е на няколко километра от мен. Никакво мърдане. Още колко над 9та степен ще издържи, не знам.
ahhi - напреднал
нед май 19, 2019 1:51 pmЧираче написа:

И на мен ми се струва, че цялата работа "намирисва". :? За парцела не знам. Но за парите - Няма как един млад човек, бъдещ баща, САМ да е изкарал парите за строеж на къща. Или е спечелил джакпот от тотото, или има много богати родители. От друга страна, някой да е чувал за ЧЕСТНО спечелени пари със собствен труд от новите "бизнесмени" след 1989г.? Всичко е на база далавери, измами, присвоявания, комбинации и т.н. Посочете ми поне един, и може да се съглася.
Отгововори ми на л.с. и ще разбереш, ако ти е интересно :shock:
naster - майстор
нед май 19, 2019 1:51 pmЧираче написа:
Но за парите - Няма как един млад човек, бъдещ баща, САМ да е изкарал парите за строеж на къща.
Мога да твърдя тъкмо обратното
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Познавам доста хора, направили млади и бързо много пари. Програмисти. Някои от тях също така бързо ги загубиха.
Чираче - майстор
нед май 19, 2019 2:24 pmnaster написа:
нед май 19, 2019 1:51 pmЧираче написа:
Но за парите - Няма как един млад човек, бъдещ баща, САМ да е изкарал парите за строеж на къща.
Мога да твърдя тъкмо обратното
С ЧЕСТЕН труд ли? Докажи го.
itsme! - напреднал
Не се надявай да дадеш на някой пари, за да ти "защитава интереса". Ако си решил да строиш, отиваш с идеята при архитекта. Когато имаш нещо черно набяло може да го пуснеш за обсъждане. Съвет от мен, не бързай при проектирането, нека отделните проектанти да си съгласуват работата и да я свършат добре. Не се подвеждай по думи "зай така ще го направим сега пък ти после можеш да го промениш". Има много неща още, които ще отнемат много време за писане, затова по-добре с конкретни въпроси.
naster - майстор
нед май 19, 2019 3:21 pmЧираче написа:
нед май 19, 2019 2:24 pmnaster написа:
нед май 19, 2019 1:51 pmЧираче написа:
Но за парите - Няма как един млад човек, бъдещ баща, САМ да е изкарал парите за строеж на къща.
Мога да твърдя тъкмо обратното
С ЧЕСТЕН труд ли? Докажи го.
Оффтопик:
Няма нужда да доказвам нищо, аз съм го доказал пред държавата (пазя си и фишовете 6-7 години назад), но "с кого спиш, за кого гласува и колко взимаш не се пита". Провери в някой сайт за работа колко взима един програмист или дори мениджър средно ниво в момента, а такива в момента са хиляди. Има и хора със собствен бизнес, работят яко почти без почивни дни, плащат заплати и хранят по няколко семейства. Малките фирми нямат избор - работиш с големи компании и всичко е по банков път с данъчна фактура, няма скрито покрито.
Чираче - майстор
пон май 20, 2019 9:48 amnaster написа:

…... колко взима един програмист или дори мениджър средно ниво в момента....
Това е моментна ситуация - след време почти всички ще разбират от компютри. Или искаш да кажеш, че програмистите са някакви извънземни и са много по-умни от останалите? Много се надценявате. Не подценявам труда на никого, но даден човек, който стои зад бюро на климатик, и не произвежда НИЩО полезно, айде..... Не разбирам и необходимостта от толкова много IT специалисти, че всеки втори се е юрнал да става такъв. :lol:
nikolov333 - майстор
Явно не са ти ясни възможностите, които дава програмирането на бизнеса, промишленоста, автомобилостроенето и много други. Бъдещето е една друга тема, но програмирането и строежа имат няколко общи черти, една от които е че резултата не винаги оправдава очакванията, така че не са за всеки.. :-D :roll: :partyman:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Общи съвети за строеж на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: