• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
D103314 - специалист
[quote=Чираче post_id=976329 time=1557682450 user_id=46236]
[quote=D103314 post_id=976325 time=1557681133 user_id=69169]
. Избрах едноетажна, за което не съжалявам. [/quote]

Всеки сам решава какво да строи. Мен лично не ме устройва къща без мазе и без гараж. Гледах темата ти. Извинявай, но такава кичозна къща не бих си построил. Никаква идея, никакво разпределение. Щом на теб ти харесва, да си жив и здрав. Моето мнение не е важно.
[/quote]

Благодаря за мнението. Колегата иска мнения от хора, минали през това хоро.Пък тебе като те гледам /профила ти/ си най-активен в "Говорилня"- явно там ти е силата :-D
п.с. Покажи я твоята къща /трафопост/ с термопанелите да видим...и преценим какво е изящно и некичозно...само да не се запалят, че..... :? :? :?
Последна промяна от D103314 на нед май 12, 2019 10:43 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 12, 2019 8:40 pmD103314 написа:
:-D
На мен ми харесва разпределението на къщата ти (верно, че 3 бани е по-добре)
Дъгата доста я отваря, без да е нещо префърцунено. Съображенията ти за етажността са уважителни.
D103314 - специалист
[quote=n_a post_id=976334 time=1557683954 user_id=9428]
[quote=D103314 post_id=976333 time=1557682848 user_id=69169]
:-D
[/quote]
На мен ми харесва разпределението на къщата ти (верно, че 3 бани е по-добре)
Дъгата доста я отваря, без да е нещо префърцунено. Съображенията ти за етажността са уважителни.
[/quote]

За трите бани имах предвид, скоро приятел ми каза, че били вкарани като изискване, т.е три спални-три бани, докато аз минах с две. За външния вид на къщата...всеки има вкус. Аз построих точно каквото исках, без да се налага да спестявам нещо, най-вече откъм квадратура и разпределение. Но както казват..."Винаги може и още по-добре" :roll:
naster - майстор
Записвам се за темата. И веднага включвам отново гравитационното поле. Нямате все още парцел... Той ще определи до голяма степен почти всичко, което Ви интересува - колко пари ще Ви останат за всичко останало. Не знам какъв бюджет сте определили, но за желаните от Вас параметри може и 300К лв да не Ви стигнат.

Сега и да Ви кажа и архитект, цена на проект, фирма-изпълнител, цена на груб строеж на м2, СМР и т.н. единствено ще Ви подведа, тъй като 2 еднакви проекта трудно... Започваме втори проект, на 7км от сегашния... нищо общо... Искам да кажа, че начинанието Ви не е леко, но не е и невъзможно. Но... имате доста въпроси, които тепърва трябва да си зададете, а не ги виждам. А аз слагам твърде много "НО" на този етап, за да Ви бъда от помощ.
nikolov333 - майстор
Понеже и аз се ориентирам все още, до тук стигам до извода че около 400лв на м2 е ориентировъчната цена на грубия строеж.. Вече +- зависи от изискванията или компромисите при проекта и изпълнението му..
ahhi - напреднал
Здравей колега D103314, преди някоко дена точно прегледах твоята тема и наистина те поздравявам за себераздаването и желанието.

Но аз не мога/ няма да строя сам, а планирам това евентуално да свърши фирма, което автоматично вдига твоите 50к примерно на 80к..
нед май 12, 2019 8:12 pmD103314 написа:
..............
Аз се отказах от мазе, направих си една стая повече с отделен вход за инструменти и други работи - както на показания проект.
..............
Можеш ли да ми кажеш каква температура държи тази стая през лятото, мога ли да я ползвам за туршия, вино, ракия и други деликатеси ?

п.с. На бащата една стара къща има такава стая която е към 1м под нивото на другите стаи (1ет ) и е доста хладна.. та не знам такова нещо може ли да се направи, ще оскъпи ли много строежа..

naster, парцелът ще е 500-600м2, толкова ми се отъксва от сърцето.. КК 10м, Плътност 40%, Кинт 1.2-1.3.. Излиза, че би могло и на един етаж да се спретне 140кв примерно и да избягам от стълби. На двуетажната конструкция евентуално може да имам хубава гледка ... но това зависи от конкретния парцел.

nikolov333 задължително ще има хидроизолация на основата, винебергер поротерм 25н + ф тухли и ЕПС за изолация, изолация на плочите с каквото е най-добре, каменна вата за тавана, ако е последен живущ, дограма кьомерлинг и трокал с хубав обков..

т.е. Искам да строя нещо читаво, за мен си го правя, не за продаване. В крайна сметка с тези и много неизвестни за показания проект на 2ет ~160м2 какво да очаквам като цена груб строеж и до ключ на кв.м ? В 450лв на кв.м. за груб строеж събира ли се ?
Руди - майстор
нед май 12, 2019 11:01 pmahhi написа:
В крайна сметка с тези и много неизвестни за показания проект на 2ет ~160м2 какво да очаквам като цена груб строеж и до ключ на кв.м ? В 450лв на кв.м. за груб строеж събира ли се ?
Преди всичко трябва да дефинираш понятието "груб строеж".
Най-вече откъм покрива изолациите в сутерена.
Ясно е, че ще има изкоп, бетон и желязо, тухли и керемиди.
Но ще трябва да добавиш и хидро- и топлоизолациите, защото
технологично трябва да се направят и те.
Не са за пренебрегване разходите по вертикално планиране,
огради и дворни врати, изгребна яма (ако няма канализация),
алеи... Те не зависят от квадратите на къщата и етажността.
Успех!
D103314 - специалист
"Здравей колега D103314, преди някоко дена точно прегледах твоята тема и наистина те поздравявам за себераздаването и желанието.

Но аз не мога/ няма да строя сам, а планирам това евентуално да свърши фирма, което автоматично вдига твоите 50к примерно на 80к..
Цитат:нед май 12, 2019 7:12 pmD103314 написа:

..............
Аз се отказах от мазе, направих си една стая повече с отделен вход за инструменти и други работи - както на показания проект.
..............

Можеш ли да ми кажеш каква температура държи тази стая през лятото, мога ли да я ползвам за туршия, вино, ракия и други деликатеси ? "

Да, сега трудно ще се постигне такава цена....сега и изискванията са други- аз като строих нямаше изисквания като сега.Мазето ако ще го ползваш за туршия, вино и други, няма как да се замени от допълнителна стая. Стаята е северна, но температурата е както в другите стаи на къщата. Терена ми е с наклон, сега къщата в предната си част е 1,70, над терена. При продължение на верандата с 3 метра /не прецених и стана тясна/, вече ще съм на 2 метра над терена. там евентуално бих могъл да направя отдолу нещо подобно на мазе.
Гараж ще строя допълнително /лек, затворен навес/, без да е вкаран в проекта - иначе цената за проектиране и строителството му излиза като на къщата. Ако цедиш парите, това може на по-късен етап.
ahhi - напреднал
нед май 12, 2019 11:19 pmРуди написа:
нед май 12, 2019 11:01 pmahhi написа:
В крайна сметка с тези и много неизвестни за показания проект на 2ет ~160м2 какво да очаквам като цена груб строеж и до ключ на кв.м ? В 450лв на кв.м. за груб строеж събира ли се ?
Преди всичко трябва да дефинираш понятието "груб строеж".
Най-вече откъм покрива изолациите в сутерена.
Ясно е, че ще има изкоп, бетон и желязо, тухли и керемиди.
Но ще трябва да добавиш и хидро- и топлоизолациите, защото
технологично трябва да се направят и те.
Не са за пренебрегване разходите по вертикално планиране,
огради и дворни врати, изгребна яма (ако няма канализация),
алеи... Те не зависят от квадратите на къщата и етажността.
Успех!
Благодаря за пояснението, предполагам груб строеж не ме интересува толквоа, колкото цена до ключ.. Огради и дворни врати не ги слагам към перото, защото могат да се направят в по-късен етап след 2-3-4г, а междувременно колчета с телта :mrgreen: За изкопната яма задължително ще трябва, даже ме хвърли в шах, почвам да чета за пречиствателни станции..
ahhi - напреднал
нед май 12, 2019 11:24 pmD103314 написа:
Да, сега трудно ще се постигне такава цена....сега и изискванията са други- аз като строих нямаше изисквания като сега.Мазето ако ще го ползваш за туршия, вино и други, няма как да се замени от допълнителна стая. Стаята е северна, но температурата е както в другите стаи на къщата. Терена ми е с наклон, сега къщата в предната си част е 1,70, над терена. При продължение на верандата с 3 метра /не прецених и стана тясна/, вече ще съм на 2 метра над терена. там евентуално бих могъл да направя отдолу нещо подобно на мазе.
Гараж ще строя допълнително /лек, затворен навес/, без да е вкаран в проекта - иначе цената за проектиране и строителството му излиза като на къщата. Ако цедиш парите, това може на по-късен етап.
Определено гараж не ми е първа необходимост, отвън, вътре, мога да спретна един навес много бързо.. тези допълнения към къщата ще имам време да ги правя след 2-3-5-10г. Ако направя всичко наведнъж после само да лежа ли ? :roll: Значи продължаваме към мазе или мазеподобно, защото няма как да е къща и да не си сложа провизиите..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Общи съвети за строеж на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: