• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
bialame4ka - помощник
Фирма ДЗЗД"МиК" Строй. Ивайло Миланов .Намерих ги тук.Уж не изглеждаха зле,но....трагедия пълна...Наех ги за демонтаж на стар покрив,изливане на железобетонен пояс и строеж на нов покрив.Дойдоха без 1 стълба и без 1 чук дори-с нищо...Качиха се на покрива по покрива на пристройката,като натрошиха и разместиха керемидите.Нахвърляха набързо керемидите от горе,въпреки уговорката ни да ги запазят и да ги спуснат внимателно.Натрошиха ми каратавана (под покрива).Изляха ми железобетонния пояс на части..за 5 дена,без бигли,само с 2 арматурки и то не навсякъде.Видима денивелация от поне 15см.Обещаха да го поправят и да ми възстановят керемидите(било станало грешка),но вместо това започнаха да правят дървена конструкция направо върху натрошения гредоред(без скара)..Дървения материал мухлясъл и долнокачествен.Оставиха ми къщата открита ,въпреки предупрежденията ми,че ще вали и я наводниха 2 пъти сериозно.Така ме и оставиха- без покрив,с начупена и отворена къща и с 10000лв по-беден...толкова ми струваха "услугите " им.ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ ГИ НАЕМАЙТЕ!А ЗА ДА ВИДИТЕ ВЪПРОСНИЯ ЧОВЕК КАТО "ЗВЕЗДА "ОТ "ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА",ПРОСТО НАПИШЕТЕ В ГУГЪЛ : ИВАЙЛО МИЛАНОВ ГОСПОДАРИ И ЩЕ ГО ВИДИТЕ В ПЪЛНИЯ МУ БЛЯСЪК(ЗА СЪЖАЛЕНИЕ АЗ ГО ВИДЯХ КЪСНО) .Доколкото знам има и друга фирма "АЙ ПИ ЕМ ГРУП 2011"....
чет апр 22, 2021 12:51 pmbialame4ka написа:
Фирма ДЗЗД"МиК" Строй. Ивайло Миланов .Намерих ги тук.Уж не изглеждаха зле,но....трагедия пълна...Наех ги за демонтаж на стар покрив,изливане на железобетонен пояс и строеж на нов покрив.Дойдоха без 1 стълба и без 1 чук дори-с нищо...Качиха се на покрива по покрива на пристройката,като натрошиха и разместиха керемидите.Нахвърляха набързо керемидите от горе,въпреки уговорката ни да ги запазят и да ги спуснат внимателно.Натрошиха ми каратавана (под покрива).Изляха ми железобетонния пояс на части..за 5 дена,без бигли,само с 2 арматурки и то не навсякъде.Видима денивелация от поне 15см.Обещаха да го поправят и да ми възстановят керемидите(било станало грешка),но вместо това започнаха да правят дървена конструкция направо върху натрошения гредоред(без скара)..Дървения материал мухлясъл и долнокачествен.Оставиха ми къщата открита ,въпреки предупрежденията ми,че ще вали и я наводниха 2 пъти сериозно.Така ме и оставиха- без покрив,с начупена и отворена къща и с 10000лв по-беден...толкова ми струваха "услугите " им.ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ ГИ НАЕМАЙТЕ!А ЗА ДА ВИДИТЕ ВЪПРОСНИЯ ЧОВЕК КАТО "ЗВЕЗДА "ОТ "ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА",ПРОСТО НАПИШЕТЕ В ГУГЪЛ : ИВАЙЛО МИЛАНОВ ГОСПОДАРИ И ЩЕ ГО ВИДИТЕ В ПЪЛНИЯ МУ БЛЯСЪК(ЗА СЪЖАЛЕНИЕ АЗ ГО ВИДЯХ КЪСНО) .Доколкото знам има и друга фирма "АЙ ПИ ЕМ ГРУП 2011"....
Привет bialame4ka. И ние ядохме попарата с тази фирма през април тази година. Същата работа - майсторите без инструменти първия ден а след това с най елементарни такива. Слеd половин месен борба с покрива се наложи да ги изгоним. Конструкцията не беше нивелирана - щели да я нивелират след наковаване на ОСБ-то, гредите и ребрата незаковани едни към други, вместо 18 мм ОСБ се опитаха да пробутат 15 мм., абе пълна трагедия. Като гледам снимките явно майсторите са едни и същи. При нас беше Николай с "общак" Галин. Те говореха за един обект в Невша с проблеми с пояса. Да не сте вие това. Чудя се как да действам с И. Миланов - дали да подам жалба в съда ...
Вие как приключихте с тях. Може да пишете на petrov_sve60@yahoo.com
Чираче - майстор
вт юни 01, 2021 3:50 pmseter4o написа:
Чудя се как да действам с И. Миланов - дали да подам жалба в съда ...
Ако имате нотариално заверен договор, тогава отивайте в съда. Иначе не знам дали ще успеете.
В Подгумер през 2020 трябваше да имаме двуетажна къща.

Къщата ни в Подгумер бе проектирана от Sweet Home (арх. Руслан Гинчев, инж. Тихомир Георгиев и Гергана Матеева) - sweethomebulgaria.com (Галин Ненов - Галда ООД, Валентино-Г, Арна, Галда строй, Арно поле).
Проекта е одобрен от строителен надзор Гинев инженеринг и Община Нови Искър с гл. архитект Станислав Михайлов.
Sweеt Home започнаха строитество на парцела в Подгумер без да ни предупредят... Което ни накра да направим проверка на проекта. Оказа се невероятно иновативен - чак е опасен за живота и здравето на бъдещите обитатели на къщата.
КИИП наказа проектанта Тихомир Георгиев и техническия контрол по част 'Конструкция' Стефка Гълъбова на Sweet Home, заради незаконния им проект на нашата къща: https://kiip.bg/documents/md/492_prot_KDP1_16022022.pdf
'Инж. Александров прочете писмото от инж. Стефка Гълъбова. В него тя обявява, че приема констатациите и аргументите за пропуски и грешка в изготвения проект, изложени в направените експертизи и респективно невзети под внимание от нея като ТК и приема решението на КДП. https://kiip.bg/documents/md/497_%D0%9F ... 032022.pdf

Инж. Крумов: 'Не съм виждал толкова слаб проект. Няма нито един детайл, нито една връзка. Конструкцията не може да се използва. Тя е опасна.' http://www.kiip.bg/documents/md/452_prot1_17022021.pdf

Ето и репортаж на 'Господартите' по случая. https://gospodari.com/%D1%81%D0%B5%D0%B ... %81%D1%82/

Ето и историята: https://www.facebook.com/groups/3011157 ... /534571596

В момента водим дело срещу Sweet home.
BLUEPUPIL - майстор
да се наложи дисциплинарно наказание „лишаване от пълна проектантска
правоспособност за срок от 3 (три) месеца
:lol: :roll: :cry: :shock:

:idea: Дайте го проекта, да го разгледаме, иначе
картината е непълна и нещата са неубедителни.

:arrow: Все ще се намери начин да се сложат още колони + малко
профилна стомана и нещата ще покрият дори Еврокод.
:wink:

Затова жертвам част от времето си, да обрисувам по възможно
най-достъпен начин строителната статика и да отричам
определени конструктивни решения. И мога да се похваля,
че който ме е послушал не е съжалил(no remorse).
=D>
  • 1
  • 2

Тема "Некоректен строител!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: