• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
savagebs - специалист
Здравейте, предстои ми да строя къщата която са ми проектирали (над 100кв е). Всичко добре но сега с новият закон трябва да ми е строи фирма регистрирана в камарата на строителите.Свързвам се с различни фирми и всички започват да ми обясняват колко скъпо било, как много се плаща за доставка на материали и тези цени които са обявени по големите строители борси не били такива каквито ги дават.
Как нямало начин да не ми сложат надценката за материали която на тях им отърва, ясно ми е че за количества ще ги вземат на съвсем различна цена, после ще си вземат 20% ддс и на мен кой знае на колко ще ми ги продават сигурно за всичко ще платя двойно или за неща които даже няма да ги видя на обекта .Ясно ми е че ако аз ида при познати във строителни складове и кажа че ми трябват определени количества бетон, желязо, тухли , цените няма да са такива каквото са обявени ами ще са по ниски.Количествата които ми трябват не са малки.
Та идеята ми е да си регистрирам фирма, да се регистрирам в камарата на строителите и да строя за себе си.
Имам майстори -бгигада която е проверена, имам технически, имам конструктор за приемане на конструкцията, имам фирма за строителен надзор която да проверява, защо сам да не си свърша работата със самия строеж в качеството ми на организатор.Подчертавам че всичко това като идея не е просто за удоволствие ами просто от липса на финанси.
Какво е вашето мнение по въпроса.
Gadnyara - специалист
Щом имате фирма за строителен надзор, със сигурност познавате някой член, който проформа да строи обекта.
А ако сте наели, а не притежавате такава, все пак можете да ги питате за техни близки фирми да свършат горната работа срещу еднократна сума...

Преди 7-8 години имах поглед върху членуването в тази организация - голямо събиране на документи, а и таксите не бяха ниски.
Проверете условията.
savagebs - специалист
чет юни 06, 2019 9:16 amGadnyara написа:
Щом имате фирма за строителен надзор, със сигурност познавате някой член, който проформа да строи обекта.
А ако сте наели, а не притежавате такава, все пак можете да ги питате за техни близки фирми да свършат горната работа срещу еднократна сума...

Преди 7-8 години имах поглед върху членуването в тази организация - голямо събиране на документи, а и таксите не бяха ниски.
Проверете условията.
за надзора сега просто имам оферта за колко ще ми струва, може да ги питам дали може да се измисли нещо, но си мисля че всичко което е през други хора може в даден момент да ми изиграе номер и да ме рекетират, всичко е възможно
BLUEPUPIL-2 - специалист
Щом настояваш да си я строиш ти с помоща на бригада, трябваше да я разделиш на две части по под 100м2 и пей сърце. Във всички случаи ще излезе по на сметка, разбира се ако пряко се ангажираш с някой от нещата.
savagebs - специалист
чет юни 06, 2019 12:45 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Щом настояваш да си я строиш ти с помоща на бригада, трябваше да я разделиш на две части по под 100м2 и пей сърце. Във всички случаи ще излезе по на сметка, разбира се ако пряко се ангажираш с някой от нещата.
два етажа по 120кв+80кв гараж, май няма как да се раздели на по 100кв, видях го това но май няма как.Замисъла е от миналата година когато го нямаше тъпият закон, под 110кв на етаж не ми се получават комфортни помещения другото е че вече проекта е готов.
Светнаха ме за нещо- ако техническият ми ръководител е регистриран в камарата на строителите може да стане, правя си фирма и го наемам.
Руди - майстор
Регистрацията на строителна фирма в Камарата е тежка процедура.
Не е само да си платиш членския внос, който никак не е малък плюс още по-голяма застраховка професионална отговорност. Трябва да докажеш притежанието на необходимото строително оборудване за категорията строеж - балансова стойност, да имаш назначен персонал на трудов договор - технически ръководители и някакви други строителни специалисти с дипломи и курсове. Освен това още куп документи - съдимости, липса на задължения, актуално състояние, както и да докажеш предишен опит като подизпълнител на строителни работи в някакъв обем.
nikolov333 - майстор
320м2 с финансово ограничен бюджет бих се замислил дали да строя.. :?
savagebs - специалист
явно нещата са доста по тежки от колкото си ги мисля аз, аз за бюджета има го ама не е много дебел :)
при други условия тръгнах тва е, иначе гаража е навес подпрян на оградата и подпрян на северната стена на къщата, гараж силно казано.
KingLin - майстор
Ох и аз съм на тоя хал. Псувам като каруцар как тихо тихо си го приеха закона ама файда няма. А иначе от събраните оферти - цените на регистрираните в камарата са точно х2. И аз се ослушвам за варианти без да се плащат такива суми...
шоп - майстор
Варианта 1 етаж от 99,99м/2 с плосък покрив и акт 16 и след един ден нови документи за надстрой на още един етаж дали са възможни? :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Регистрация на строителна фирма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: