• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Руди - майстор
Моята къща е 109 квадрата, почнах я по стария закон, сега я свършвам.
Не мисля, че щях да имам проблем да намеря регистрирана
фирма, за да подпише формално.
Ако цените на регистрирания строител са високи, опитайте да
минимизирате работата му. Наемете друга фирма за дограмата,
трета за покрива, четвърта за вратите, за оградата пета...
Аз така бих направил. Пък каквото мога сам - ще си го направя сам,
не може да ме спре, все пак аз съм собственик! Повечето
довършителни работи реално не подлежат на контрол.
savagebs - специалист
то е ясно че довършителните работи ще се разбият на части и ще се правят от различни хора но за грубият строеж вече няма как да стане , за пореден път любимата ни държава прецака малкия човек, чудя се въобще защо ли се мъча да стоя на тази територия
D103314 - специалист
[quote=Руди post_id=979386 time=1559847985 user_id=81241]
Моята къща е 109 квадрата, почнах я по стария закон, сега я свършвам.
Не мисля, че щях да имам проблем да намеря регистрирана
фирма, за да подпише формално.
Ако цените на регистрирания строител са високи, опитайте да
минимизирате работата му. Наемете друга фирма за дограмата,
трета за покрива, четвърта за вратите, за оградата пета...
Аз така бих направил. Пък каквото мога сам - ще си го направя сам,
не може да ме спре, все пак аз съм собственик! Повечето
довършителни работи реално не подлежат на контрол.
[/quote]

Аз получих удостоверение с последния влак, преди два месеца. Късмет някакъв :-D
savagebs - специалист
може ли да обясните по новия закон как стоят нещата с довършителните работи - ЕЛ, ВИК, мазилки, врати дограми, изолации отвън, какви са условията като се правят от кого трябва да се правят, май трябва да викаме онези професори дето управляват строителната камара та техните фирми да ни вършат работа че да сме изрядни, леле до къде стигнахме

получих и 1вата оферта от "регистрирана фирма"
та всичко е двойно спрямо това което би излязло с бригада, айде не 2х ами на около 80%
BLUEPUPIL-2 - специалист
Ако, фирмата е "регистрирана", плати всичките си задължения към фиска, ползва квалифицирани работници, кофражите и не са бракувани, армировката е където трябва, бетоните са вибрирани и постигат малко над проектната якост, не Ви изнудва да сваляте кофража на плочите на 14 ден и пр. и т.н. цената ще е около х2 спрямо подхода тип самострой.
KingLin - майстор
пет юни 07, 2019 2:37 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Ако, фирмата е "регистрирана", плати всичките си задължения към фиска, ползва квалифицирани работници, кофражите и не са бракувани, армировката е където трябва, бетоните са вибрирани и постигат малко над проектната якост, не Ви изнудва да сваляте кофража на плочите на 14 ден и пр. и т.н. цената ще е около х2 спрямо подхода тип самострой.
Тук не мога да се съглася с теб. Даже и в момента през прозореца виждам къщата на комшията, която е правена от както му викат "бригада" и нито кофража им беше бракуван, нито майсторите калпави, нито декофрираха на 14-я ден. Колоните са вибрирани, за армировката не мога да кажа. Дали си плащат данъците също не знам ама за къща на 3 етажа по 120 м2 взеха за труд 18000 лева. На мен за 2 такива етажа ми искат от 32 до 40к въпросните регистрирани фирми. Айде да нямат 20к данъци и такси (даже без да смятаме разликата в квадратурата) моля!
BLUEPUPIL-2 - специалист
Сметката дето съм дал е точна. Материалите аз ще си ги докарам, разтоваря и пренеса в непосредствена близост до строежа, на горните етажи качването на тухлите и армировката е от мен и т.н.
Парите дето ще броя за труд са горе-долу х2, ако наема фирма дето, да не ме краде, не ме изнудва, бетоните и, като за БГ биват и пр. и т.н.
Такава фирма може ли да предложи по-ниски цени, да речем х1.5? Може, ама ще е за сметка на инвеститора, врътките са много, а инвеститора, както и да се върти се си е @а@ъзен (тука не бива да имаш никакви съмнения, ако искам да прибера едни пари от теб нищо не може да ме спре, дори и плочата да е после за събаряне- това последното ще го угадиш чак след като окончателно се разплатим).
Обратно, може ли такава фирма да вземе за труд х2 и пак да омаца работите? Може и се случва.
Може ли с по-малко пари да стане хубаво? Може. Условието е сайбията да е всеки ден там, да ги чиктисва нещата и да не се доверява на никого.
Ама, най ги обичам, тези дето хал хабер си нямат от строителство, проектите им са меко казано изчанчени, наемат случайници и се правят на интелектуалци- разбирай не пипат нищо. За тях нещата, накрая излизат х3.
Какъв е проблема? За мен няма проблем. Да строиш повече от 100м2 за еднофамилна къща е меко казано неизгодно. Стройте си едноетажните къщета до 100м2 със стоманени греди вместо втора плоча и после децата думкат отгоре още 2х100 и сте готови.
А тези дето ще правят по 200-300м2, този форум не е за тях.
naster - майстор
Г-н Блу, за вила може и 100м2 да са достатъчни, но за постоянно живеене за четиричленно семейство - не мисла! 100м2 е застроената площ, което не е повече от 75-80м2 светло. Още повече, градските парцели рядко позволяват голяма застроена площ на едно ниво.

А не би ли могло:

А: да се проектира къща до 100м2 на един етаж с високи тавани и без плоча, Кота корниз, например 5м. В последствие с вътрешни стоманени греди да се усвои под покрива и да се направят капандури, табакери и т.н.

Б: Строи се на 2 етажа по 50м2, а останалото съобразно ЗУТ като летни кухни или селскостопански пристройки по 6-та категория?
BLUEPUPIL-2 - специалист
naster, Умничък си! Ученото си е учено! Предложението за светло Н=5м е страхотно, особено ако ще се ползват на кота 2.5м, любимите ми стоманени греди! Ама не змам от общината какво ще кажат. Да не вземат да се запънат нещо!
savagebs - специалист
Сега това че една бригада няма лиценз и колко е добра са различни неща, защото някои така се изказват едва ли не ,не е ли баровеца с голямата джипка значи не може да ти построи нищо качествено , има майстори и майстори .Ами бригадата си ползва вибратор за вибриране, зидарията и е супер с превръзки на нужните места, няма тухли поставени напреки и наклепани с киреч, няма разкривени невързани арматури,в кофража за колони нямаше боклуци, киреч и подобни , на обекта не видях по земята пирони да се мотаят ни боклуци, чисто и подредено Хубави бели хора , да не ме помислите нещо за расист само .Ядосват ме хора дето говорят на наизуст че едва ли не не е ли всичко по 2 за нищо не става.
Нормално ли е за изкопаване на 250 кубика пръст и преместване в края на парцела да струва 5000 лева, пресметнете и кажете.
На грамаж ли се таксува, сити се със сито или се тегли със златарска теглилка.
Та въпросната фирма строи доста кооперации ииз града срещу обезщетение сещате се че дреме им на дедовия просто за мен са нагли също като политиците ни.
Другото лошо е че масово фирмите се държат от мутри , как да се разбере човек с тях, от първо лице знам или млъквай и не си търси правата или ще е пречукаме.А бригадата ако стигне до някъде и не си доволен , търсиш други.
От Бургас съм, ако някой даде съвет за фирма която работи на нормални цени и върши работата точно или бригада и фирма работеща заедно по заобиколният начин моля кажете ми.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Регистрация на строителна фирма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: