Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

Вече имам разрешително за строеж на: къща(РЗП - 260кв.) с дървена конструкция и метален покрив върху бетонов фундамент. Къщата е проектирана така, че да мога сам да си изпълня проекта, но за откриването на строителна площадка и последващото въвеждане на сградата в експлоатация ще ми бъде необходим строител регистъриран в Камарата на строителите. Първоначалната идея беше да ангажирам строител, с който да открия площадката, да ми направи фундамента и след приключването на строителните дейности да въведе сградата в експлоатация. Но строителите, с които съм се свързал до момента меко казано не им се занимава - искат да изпълнят целия проект под предтекст, че после те носели отговорност ако нещо се случи със сградата. Това така ли е ако имаме договор в който изрично е упоменато, че строителя има ангажимент само за конкретни етапи от строителството същия носили отговорност за цялата сграда ако той съдейства за издаването на АКТ 15 и последващо въвеждане на сградата в експлоатация.

На този етап търся строител(по възможност в гр.Варна), който да се ангажира само с формална дейност - откриване на строителната площадка и последващо въвеждане на сградата в експлоатация. За фундамента планирам да ангажирам професионална фирма, а останалите етапи ще си ги изпълнявам сам. Ако някой може да ме насочи бих бил много благодарен. Благодаря предварително за отделеното време.
m_markovski - специалист
Я прочети ЗУТ.
Внимателно.
Последна промяна от m_markovski на нед мар 03, 2024 10:28 pm, променено общо 1 път.
m_markovski - специалист
Откриването на строителната площадка за сграда над 100м2 или така нареченият Акт 2 се прави от строителния надзор, а не от строителя.
нед мар 03, 2024 10:27 pmm_markovski написа:
Откриването на строителната площадка за сграда над 100м2 или така нареченият Акт 2 се прави от строителния надзор, а не от строителя.
Благодаря за насоките. Ще се запозная по пордробно със закона.

Тема "Къща -фирма регистрирана в Камарата на сторителите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: