Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Джани - напреднал
Решихме да си направим още една стая към къщата. Едната стена на къщата е без прозорци, та има къде :)

Обааче :) финансите са ограничени и замисляме да е от гипскартон със съответната изолация.

Какво трябва да направим първо? Какви документи и т.н.?
Ще бъда благодарна, ако някой ме насочи.

И още нещо. На какво отстояние може да е сградата от съседите? А на самата ограда може ли да е?
prascho - майстор
на 3 метра по закон. Ако разрешават съседите може и на по-малко.
todor_velikov - специалист
понеже и аз съм решил същата операция-ако си в някое забутано село може и без планове и тем подобни че ще ти излезе "дявол на магаре " :-D
сега зависи какъв е наклона на терена-ако има такъв задължително основи-да не ти падне пристройката след 1-2г.а за гипсокартона по-принципо съм твърдо против-ако ви харесва сложете си.аз лично бих си го изидал с тухли(държи топло,стената е здрава и т.н.).
todor_velikov - специалист
понеже и аз съм решил същата операция-ако си в някое забутано село може и без планове и тем подобни че ще ти излезе "дявол на магаре " :-D
сега зависи какъв е наклона на терена-ако има такъв задължително основи-да не ти падне пристройката след 1-2г.а за гипсокартона по-принципо съм твърдо против-ако ви харесва сложете си.аз лично бих си го изидал с тухли(държи топло,стената е здрава и т.н.).

Тема "Допълнителна стая?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: