Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
lafche - напреднал
Здравейте имам едно питане ако може това не е по темата но се надявам да получа отговор понеже поставям котел в гаража който е залепен за къщата и ми трябва комин когато е строена къщата са сложили тръба от мазето до последната плоча на къщата но тръбата е обхваната от бетона колона която подържа трегера та въпроса ми е може ли да се пробие за да хвана комина или не е желателно
Димитър Димов - специалист
Зависи от колоната и тръбата,а каква е била идеята за да се вкара там тази тръба?
lafche - напреднал
[quote="Димитър Димов" post_id=980571 time=1560692026 user_id=77184]
Зависи от колоната и тръбата,а каква е била идеята за да се вкара там тази тръба?
[/quote]
Идеята е била в мазето да е котела тя там има отвор но там е влага и аз искам да поставя котела в гаража а защо са е сложили в колоната на трегера никои не знае аз мислех че е отвътре в стената до колоната но се оказа вътре
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Та пак пише ЗАВИСИ
Какъв е трегерът и каква работа върши, каква е колоната и каква работа върши, колко е дебело това, дето ще пробивате, арматурата къде и колко... Колко е голяма къщата и тн...
Аз, в моята си къща си пробивам, но си я познавам...
lafche - напреднал
[quote=n_a post_id=980580 time=1560695494 user_id=9428]
Та пак пише ЗАВИСИ
Какъв е трегерът и каква работа върши, каква е колоната и каква работа върши, колко е дебело това, дето ще пробивате, арматурата къде и колко... Колко е голяма къщата и тн...
Аз, в моята си къща си пробивам, но си я познавам...
[/quote] двуетажна къща колоната е по средата на външната стена широка е около 35 см а като гледам арматурата е по към външната страна на колоната
Димитър Димов - специалист
:? ,а дали това не е комин който е направен по този начин?Егати и въпроса ни зададе.
Чираче - майстор
нед юни 16, 2019 6:54 pmДимитър Димов написа:
Егати и въпроса ни зададе.
ИЗЧЕРПАТЕЛЕН въпрос само с едно изречение и без никакви препинателни знаци :lol: Браво
Pooh - майстор
Ако поне малко цените живота си - никога не бихте и помислили, да нарушавате носещ елемент. Колоните и гредите, са скелета, който носи цялата сграда и разпределя усилията. Търсете друг вариант, при който - няма да повреждате носещата конструкция.
От друга страна - къщата си е Ваша и върху Вашите деца ще пада - ако решите и фундамента може да изкъртите ... :?
Само една молба имам, към всички, които къртят бетон и режат арматура - пишете си адресите, поне да знаем, кои сгради да заобикаляме по-отдалече ... :wink:

Тема "Малко помощ от майстори строители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: