Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
bgbigbrother - помощник
Здравейте!

В тази тема искам да споделя с Вас идеята ми за домашна електроцентрала (батерия по-точно), която може да даде на всеки дом независимост от електрическата мрежа или спестяване на пари от електроенергия.

Вариантите в който може да работи тази система са:
1. Със соларна система / генератор който да зарежда батерията като няма нужда от ел. мрежа
2. Включена в мрежата, като се зарежда през вечерта и се разрежда през деня.
3. Хибриден вариант като има и соларна система / генератор и ел. мрежа

Може да си я направите в зависимост от нуждите ви. Опитах се да документирам целия процес така че всеки който има желание да си е направи сам да може да следва стъпките. Ще се радвам ако ми дадете конструктивни предложения как да я подобря.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С твоята централа колко е тока? За някакво примерно, обичайно количество?
шоп - майстор
Успехи!
Може да се регистрираш и в мазето... там ще намериш съмишленици.
VLADO66 - майстор
Шопе ,що толкова скептично? Човека е направил нещо, за което Илон Мъск иска маса пари. Мен ме интересува мощността на системата и какво може да захрани.
bgbigbrother - помощник
вт юни 18, 2019 2:50 pmn_a написа:
С твоята централа колко е тока? За някакво примерно, обичайно количество?
Към 40-тата минута на видеото съм показал консумацията на апартамента ми в покой. Тя е около 400 вата. Цялата инсталация е мислена около това как да се покрият тези 400 вата през деня и да се компенсират вечерта. 400 вата / 21.6 волта = 18.5 ампера. Това е тока който може да се черпи непрекъснато без да има загрявания. Това може да си го промените според нуждите Ви.

Клетките дават по 60 ампера без проблеми. Тествал съм ги тука:

bgbigbrother - помощник
вт юни 18, 2019 3:40 pmVLADO66 написа:
Шопе ,що толкова скептично? Човека е направил нещо, за което Илон Мъск иска маса пари. Мен ме интересува мощността на системата и какво може да захрани.
Тествал съм клетките на натоварване: 60 апмера * 21.6 волта = 1300 вата може да захрани. Ако Ви трябва повече мощност трябва да смените кабелните обувки, защото те най-много загряваха и според мен 2 киловата може да се постигнат спокойно.
шоп - майстор
Защото за мен всяко нещо в което има вложен акумулатор е обречено никога да не се изплати.

Иначе адмирации и похвала за направата и презентацията :supz: :supz:

П.П. В края на краишата за обекти без външно ел. захранване всичко има право на живот.
vlax - майстор
вт юни 18, 2019 3:49 pmшоп написа:
Защото за мен всяко нещо в което има вложен акумулатор е обречено никога да не се изплати.
Човека говори в първото видео,....... от използвани батерии за лаптоп.
:partyman:
шоп - майстор
вт юни 18, 2019 4:02 pmvlax написа:

Човека говори в първото видео,....... от използвани батерии за лаптоп.
:partyman:
Аз виждам китайски батерии 18650
vlax - майстор
вт юни 18, 2019 4:14 pmшоп написа:
вт юни 18, 2019 4:02 pmvlax написа:

Човека говори в първото видео,....... от използвани батерии за лаптоп.
:partyman:
Аз виждам китайски батерии 18650
Точно за такива елементи/батерии говори,че е използвал.
:partyman:

Тема "Домашна ел. централа (Powerwall)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: