• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Интересна тема, ще я следя.

За строителството ползва ли фирма и до каква степен беше ангажиран с процеса и контрола на качеството?
Руди - майстор
съб юни 29, 2019 11:42 amminergie написа:

За строителството ползва ли фирма и до каква степен беше ангажиран с процеса и контрола на качеството?
Да, ползвах малка фирма. Със собствени сили тя направи грубия строеж,
покрива, изолациите и част от довършителните работи. Взеха подизпълнители
за мазилки, замазки, електроинсталацията и довършването на баните.
Вчера бях изненадан приятно. Бяха наели фирма за почистване! Махнали стикерите
от дограмата, измили прозорците, почистили всички дървени части, гранитогреса
вътре и отвън, пътеките, изхвърлили отпадъците, останалите материали подредени...
Прикачен файл:
kls.jpg
kls.jpg (80.99 KиБ) Видяна 2202 пъти


По отношение на качеството - доколкото разбирам се ангажирах сам, най-вече с
конструкцията и изолациите. Цветовете и декорациите оставих на жена ми.
Проектът се спазваше стриктно, беше направен така, както искам и това улесни
контрола! Когато започнат да се правят устни изменения, тогава се получава
каша - казал, рекъл, не разбрал, следа няма...

Колеги, искайте проектът максимално да отговаря на желанията ви, това много
улеснява контрола, изпълнението и планирането на средствата и не струва нищо!
Не пренебрегвайте никоя част на проекта, и без това го плащате!
radius - майстор
Брях голяма работа това с почистването, ти да не строиш в някоя друга държава :wink: .
Водостоците нямаше ли как да ги вкараш под пътеките, така краищата им бая заемат от пътеките? И нещо, което е много практично, но никой не прави ( включително и аз :evil: )
Когато има чупки на сградата е много по-практично пътеките да не следват чупките, защото човек не ходи на зиг-заг, а направо. Бетона е почти същото количество. Демек:
Прикачен файл:
пътеки.jpg
пътеки.jpg (40.59 KиБ) Видяна 2198 пъти
Супер изглежда след почистването!

А преди да строиш прави ли замерване за подпочвени води и електромагнитно поле с радиестезист?

Вредни излъчвания в дома и офиса -
Руди - майстор
пон юли 01, 2019 2:12 pmradius написа:
Брях голяма работа това с почистването, ти да не строиш в някоя друга държава :wink: .
Водостоците нямаше ли как да ги вкараш под пътеките, така краищата им бая заемат от пътеките?
И нещо, което е много практично, но никой не прави ( включително и аз :evil: )
Когато има чупки на сградата е много по-практично пътеките да не следват чупките, защото човек не ходи на зиг-заг, а направо. Бетона е почти същото количество.
В България съм, в провинцията :)
Пътеките ги направиха на ранен етап, което много улесни изпълнението на стени,
покрив и изолации - удобно е за скелета, стълби, складиране на материали.
Не съм сигурен, че исках водостоците да текат под пътеките, почват да изравят канавки.
Прикачен файл:
kkp.jpg

Иначе си прав за ходовата линия, вътрешните чупки трябва да се поизправят, поне с някакво закръгление.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Руди, много ми харесва горната част на армировката на колоните- завършващото огъване, плюс куките- мераклийска работа.
шоп - майстор
И на мен ми харесва.
Без да съм спец. и с образование далеч от конкретиката...ми така се прави. Аз съм чиракувал като дете при арматуристи. Времето, когато арматурното желязо бе на кангали и се изпъваше с трактор или камион. Единият край на арматурата за МПСто, другия за планка фиксирана за уличен стомано бетонен стълб.

Границата между добре опънато желязо и скъсано желязо и евентуално травмиран, да не кажа обезглавен арматурист се определяше по звук :idea: С почукване с тръбичка по натегнатата, като струна арм. желязо.

Нормално е да се остави 3-4-5 ширини на колоната да стърчи за съединияване на следващото вертикално ниво.

Ако и краищата на биглите са около 10 см и са сгънати към центъра на колоната шапка свалям :prayer:
Руди - майстор
вт юли 02, 2019 2:55 pmшоп написа:
Ако и краищата на биглите са около 10 см и са сгънати към центъра на колоната шапка свалям :prayer:
Да, стремената са свити навътре под 135 градуса и
снадките на стремената не са на един ъгъл на колоната.
Прикачен файл:
karm.jpg
karm.jpg (10.46 KиБ) Видяна 2043 пъти
naster - майстор
вт юли 02, 2019 2:55 pmшоп написа:
Нормално е да се остави 3-4-5 ширини на колоната да стърчи за съединияване на следващото вертикално...
Нашият технически казваше, че фусовете трябва да се оставят колкото е сечението на арматурата по 40.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Кратък отчет за строеж на къща от А до Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: