• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
burd - специалист
Здравейте, опитвам се да проучвам тенденциите за контрол на парното. Предимно от обща култура. Обичам новите технологии. В т.ч. си гледам и за къщата и за апартамента. Чудя се какво да измисля, за да оптимизирам всичко.
Апартамента е на тец и е лесно. 2 от 4 радиатора са максимално големи с механични глави. Ама " умен дом" го набиват навсякъде.
За следващата зима и апартамента ще оправя. Сега единия не бачка, другия е сложно.
За вилата- като стигна.
Както и да е. Някой запознат с това и с какво може да работи и какви са му алтернативните, че това е с цената на голф 4 синхро? 🤣
https://orenda-therm.com/product/bosch- ... set-ct-200
muhala - майстор
Не ти трябват подобни простотии. У дома вентилите са настроени на 2,5 от 5 и се пипат само ако стане доста студено.
Газчица ли има наблизо?
Не съм фен та Гоуфовете, но цената е за 2ка синхро, в лошо състояние.
Супер е тоя Сет.
morfei1 - специалист
пон ное 02, 2020 12:29 ammuhala написа:
Не ти трябват подобни простотии.
Оптимист :lol: .

За мен най-добрата платформа за управление на парно, а и не само е Homematic IP. Знаех го преди да си я купя, затвърдих го и след 2 сезона ползване и старт на 3-ти.

В подробности няма смисъл да влизам, щот на болшинството от пишещи тук им се струва като научно-фантастичен филм от далечното бъдеще.
Морфи, всеки е в своят си филм.
Аз също залитам по "играчки", ама чак па да са толко важни!!!
С тая дигитализация забрайхме, че сме хора.
Обсебен и зависим от сензори и електроника няма да бъда.
Предните три дни бях на палатка. Ебаси ко глупаво, при толко дадени пари за отопление!!!
morfei1 - специалист
От ЕГН-то е Трифоне, пак си доста открехнат за възрастта си. :-D .
пон ное 02, 2020 1:10 pmmorfei1 написа:
От ЕГН-то е Трифоне, пак си доста открехнат за възрастта си. :-D .
Както обикновено, сметам знаеш, както и разликата между мъжете и момчетата, нали?!!
morfei1 - специалист
Ето част от моето управление на котела. Гаси когато част от главите затворят напълно, пали когато температурата падне под определен градус в част от помещенията.

Прикачен файл:
smart home.JPG
smart home
smart home.JPG (37.85 KиБ) Видяна 1147 пъти
muhala - майстор
пон ное 02, 2020 1:10 pmmorfei1 написа:
От ЕГН-то е Трифоне, пак си доста открехнат за възрастта си. :-D .
+1. И аз забелязвам, че с възрастта гледам нещата да са колкото се може по-прости и да се радвам на други работи.
muhala - майстор
Предполагам, че става дума за къща. Там нещата са по-различни. Коментара ми по-горе се отнася за апартамент.
пон ное 02, 2020 6:32 pmmorfei1 написа:
Ето част от моето управление на котела. Гаси когато част от главите затворят напълно, пали когато температурата падне под определен градус в част от помещенията.


smart home.JPG
  • 1
  • 2

Тема "Дискусия за умен дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: