• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
djogobg - специалист
пет юни 21, 2019 11:32 amшоп написа:
Ако под мембраната има плътна дъсчена или друга обшивка-няма корем:-)
При мен е с дъсчена обшивка и няма корем, човекът тук е казал, че ще правят двойна скара... освен ако не е двойна скара върху обшивка, което не мога да си го обясня, ако е така - приемам забележката.
пет юни 21, 2019 11:32 amшоп написа:
Ако под мембраната има плътна дъсчена или друга обшивка-няма корем:-)
Да ще има плътна дъсчена обшивка и ми предлатат тя да е с кофражни дъски щяло ми излезо по евтино но се отказах от кофражните прекалено много кора има по тях взех скъпите
djogobg - специалист
Тогава няма как да се постигне този корем и съветът ми не важи.

От друга страна - дали ли са майсторите някаква обосновка, защо ще има обшивка, ако ще има двойна скара... Тъй или иначе ще слагат контра летви, които ще се заковат на ребрата, върху тях ще е горната скара, на която лежат керемидите... мембраната няма нужда от обшивка - тя се закрепя от контра летвите... не мога да измисля защо би била обшивката - не го казвам иронично, може наистина да има някакво предимство - не работя по покриви, освен по личните си и със сигурност не съм изчел всичката съществуваща литература - моля, който има повече опит да каже.
Руди - майстор
Дъсчената обшивка се препоръчва като конструктивен и изолационен елемент. Стабилизира целия покрив, свързва и укрепва ребрата, не им позволява да се измятат. Поема товара и няма опасност от счупване на летвената скара, дори да е доста тънка. На такива покриви се ходи по-спокойно. Гарантира равнината на покрива,подпира мушамата (мембраната) и не и дава да увисва, да се подмята и да разширява дупките на скрепителните пирони, особено през топлите месеци или при вятър. Има и частично топлоизолационно и ветрозащитно действие. За тях може да се закрепи някакъв непретенциозен таван (EPS, PVC или други плоскости). Изобщо обшивката носи предимства, но пък е разход. В минималистичните проекти, може да отпадне.
шоп - майстор
пет юни 21, 2019 2:42 pmРуди написа:
Изобщо обшивката носи предимства, но пък е разход. В минималистичните проекти, може да отпадне.
Много точно казано!

Ако имате доверие на монтажната бригада може и без плътна обшивка.

Обаче ако сте наели една група цигани, която е пияна 50% от времето в което работи няма как да разчитате, че ще ходи и стъпва само по ребрата. Лично съм виждал скъсани на много места мембрана в следствие на пропаднал циганин. Кръпките са нежелателни. Изобщо грозна гледка е мембрана на покрив с 5-10, че дори и 20 кръпки.

Кръпката си е кръпка и рано или късно ще протече :idea:

Накрая да обобщя: има покрив и покрив.

Единия е направен като кръпка за да се продаде имот. Летви без импрегнант 3х2, без дъсчена обшивка, с мизерна мембрана, капаци подмазани с вар и пясък

Другия покрив е да се живее под него и да не се пипа поне 25 год
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: