Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
savagebs - специалист
ср юли 03, 2019 2:27 pmn_a написа:
ср юли 03, 2019 12:14 amsavagebs написа:
Нещо ми хрумна за шумоизолация, чух че някъде правели обшивка на стената като гипскартон но зад нея не вата а пясък пълнели и ...
:lol: :lol: :lol: :lol:
не се смей не съм писал кравешки лайна :)
шоп - майстор
Шумо изолацията е в пъти по-трудна и по-скъпа от топлоизолацията.
Резултата от нея може да е разочароващ :idea:
Jacket - специалист
Пълна шумоизолация е ясно че няма. Нискочестотни звуци като тропане е ясно че се предават през конструкцията. Питането ми в началото на темата е предимно за викове, крясъци и писъци с висока честота и особено високи децибели. Целта е поне малко да се притъпят, така че да може в съседните стаи да се почива и да се понамалят децибелите към комшиите, защото те може да се случват по всяко време на денонощието...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юли 03, 2019 4:11 pmsavagebs написа:
ср юли 03, 2019 2:27 pmn_a написа:
ср юли 03, 2019 12:14 amsavagebs написа:
Нещо ми хрумна за шумоизолация, чух че някъде правели обшивка на стената като гипскартон но зад нея не вата а пясък пълнели и ...
:lol: :lol: :lol: :lol:
не се смей не съм писал кравешки лайна :)
Ако само успееш да си представиш пясъкът как се сипе и изсипва надолу и хем издува цялата работа, хем излиза от невъобразими места и ти ще си се засмееш
Впрочем, кравешките лайна (които си имат друго име) са подходящи по няколко линии
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср юли 03, 2019 4:47 pmJacket написа:
Пълна шумоизолация е ясно че няма. Нискочестотни звуци като тропане е ясно че се предават през конструкцията. Питането ми в началото на темата е предимно за викове, крясъци и писъци с висока честота и особено високи децибели. Целта е поне малко да се притъпят, така че да може в съседните стаи да се почива и да се понамалят децибелите към комшиите, защото те може да се случват по всяко време на денонощието...
Това е така нареченият въздушен шум, който за разлика от ударния има доста надежно решение. Успеха е пропорцианален на масата(дебелината и плътността).
1..Бетон; 2..Здария от плътни тухли с добре напълнени фуги и пр. и т.н.

Тема "Идеен проект за голяма едноетажна къща с двоен гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: