Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
Махай мокета и слагай 2 мм подложка.
5мм подложка е за груби и не равни замазки.
purkinie - напреднал
Благодаря за отговора.
Ще сгреша ли , ако сложа 5мм фибранова ( май така се казва) подложка ( цената й е 1.5 лева за м2) или 3 мм на руло - т.к. си мисля че тези 2мм които имам налични няма да ми свърши работа? Или да не се занимавам с глупости?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 01, 2019 3:14 pmpurkinie написа:
Благодаря за отговора.
Ще сгреша ли , ако сложа 5мм фибранова ( май така се казва) подложка ( цената й е 1.5 лева за м2) или 3 мм на руло - т.к. си мисля че тези 2мм които имам налични няма да ми свърши работа? Или да не се занимавам с глупости?

Ще сгрешиш да приемеш съвет от непознати и незапознати със ситуацията ти. Та още в началото стана ясно, че пишем на различни езици.... мислиш ли, че отговорите тук са на твоите въпроси?
kozl - майстор
Килима се оказа мокет, а ПДЧ-то ми прилича на кофражен шперплат. :?
Ако тъй, тва е по-добре от ПДЧ-е. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 01, 2019 2:53 pmpurkinie написа:
Чак сега ми се отвориха снимки!!!
Нито дюшеме, нито килим!!!
Махаш мокета, измиваш пода, слагаш подложката - тя е за да се хлъзгат върху нея "паркетините" и да не се надува паркета при дъжд и редиш ламината. Всичкото за един ден работа от сама жена
djogobg - специалист
Миенето на пода под мокета може би е добре да е с нещо против мухъл, защото като знам мокетите, колко прах и влага събират, не може да няма разни гадости развити под него. Също така свалянето на мокета задължително с маска, че не е гот да ги дишаш тези плесени.
purkinie - напреднал
През далечната 1993 година мисля, че е нямало кофражен шперплат.
Реших, благодарение на Вас, да махна мокета изчистя от пепел дюшемето, да го забърша и после да сложа 2 мм подложка и да го наредя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 01, 2019 9:56 pmpurkinie написа:
През далечната 1993 година мисля, че е нямало кофражен шперплат.
Реших, благодарение на Вас, да махна мокета изчистя от пепел дюшемето, да го забърша и после да сложа 2 мм подложка и да го наредя.
Винаги е имало кофражен шперплат :-)
Браво и успех!
Chefo77 - майстор
пон юли 01, 2019 2:55 pmшоп написа:
Махай мокета и слагай 2 мм подложка.
5мм подложка е за груби и не равни замазки.
Защо, на неравна замазка какво прави - изравнява ли я?

5 мм XPS ВИНАГИ е по-добрият избор от 2 мм PE ...
шоп - майстор
Имам предвид грапави замазки. Ако при 2м мастар свети 5мм или двата му края са с по 5мм във въздуха и 50мм фибран да се сложи пак няма да оправи проблема.

Тема "Ламинат върху мокет - грешно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: