Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hrisvas - специалист
Ако трябва да се прави нов покрив /от А до Я/ на къща, така че таванския етаж да се използва и съответно да е топлоизолиран, кой е най-икономичния вариант по отношение на материали? На таванският етаж ще са няколко спални, така че оформлението отвътре трябва да е добре.Засега идеята е гредите да се виждат в стаите, т.е. изолацията да се постави между дървени плоскости, като върху горната да се завърши с черна хартия и после ондулин- Бардолин, но ми се струва, че в крайна сметка се натрупват много разходи и обработки- затова реших да попитам във форума за други варианти.
Някой знае ли дали има готови сандвич-панели, които да са с битумно покритие отгоре- аз съм виждала да се предлагат само с ламарина- за стопански сгради.
prascho - майстор
направи го с кермиди и да има напречни и надлъжни гредички за вентилация, а под черното дюшеме най-евтино е вата и гипсокартон.
hrisvas - специалист
не знам дали ще стане с керемиди, защото покривът трябва да е лек, за да не се слагат "попове" и да се използва по-пълноценно мястото за спални
а иначе не разбрах за гипсокартона и ватата- могат ли да легнат върху гредите или предлагаш да са между гредите, но последните все пак да се виждат?
hrisvas - специалист
не знам дали ще стане с керемиди, защото покривът трябва да е лек, за да не се слагат "попове" и да се използва по-пълноценно мястото за спални
а иначе не разбрах за гипсокартона и ватата- предполагам,че предлагаш да са между гредите, но последните все пак да се виждат, а не да е санвич панел?
prascho - майстор
това как ще го направиш гипсокартона е въпрос на личен вкус :) :|

Тема "нов покрив с топлоизолация- варианти?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: