Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте , нов съм в подраздел строителство :-) и ще се радвам за малко помощ.
Та по същество изпадна ми едно етернитово бунгало , което искам да разглобя и да сглобя една вила от него с това започнаха да ми се въртят въпроси на които не намирам отговори .
Ще се радвам , ако има запознати да помагат.
Бунгалото е изградено от етернитовите панели накоито има 13 ферми.
Самите панели имат дървени завършеци и влизат един в друг , а в долната част от вътрешната страна има замаска, а отвън ги държат някакви метални планки.
Тук гледам едно което са го почнали да го разглобяват, но са счупили доста от панелите дали от некадърност или от друго не знам.
Това ме замисли колко всъшност е здрав този материал дали не е доста крехък и се чудя дали ще може да се извадят цели етернитовите платна?

Прикачен файл

140547480.jpg
burkov - специалист
Това е азбест, не си и помисляй да го разглабяш, трошиш, рониш или разпрашаваш.
Извикай специална фирма да го разглоби и унищожи. Това е силно канцерогенен материал и е забранен за употреба от поне 30 години.
VLADO66 - майстор
Една роднина си направи вила от такова бунгало.Разглоби го и го сглоби над нулев цикъл, който беше предварително направен.Към него дострои стая и лятна кухня с тухли.При всички положения трябна да се махне замазката и да се види как и къде са заварени панелите към конструкцията.Трябва да се работи с маски и да се внимава да не се трошат или режат панелите.
iliya_i - майстор
пет юли 12, 2019 4:34 pmburkov написа:
Това е азбест, не си и помисляй да го разглабяш, трошиш, рониш или разпрашаваш.
Извикай специална фирма да го разглоби и унищожи. Това е силно канцерогенен материал и е забранен за употреба от поне 30 години.
Те половината водопроводи още са етернитови, пък не сме умрели.
Хайде, като искате да четете глупости си ги четете, ама не се втелясвайте толкова!
Не е атомна бомба.
Ако беше, до сега да са евакуирали всички градове и села и да са ни изселили в горите.
EDI - майстор
Работи си без грижа.
burkov - специалист
пет юли 12, 2019 8:42 pmiliya_i написа:
пет юли 12, 2019 4:34 pmburkov написа:
Това е азбест, не си и помисляй да го разглабяш, трошиш, рониш или разпрашаваш.
Извикай специална фирма да го разглоби и унищожи. Това е силно канцерогенен материал и е забранен за употреба от поне 30 години.
Те половината водопроводи още са етернитови, пък не сме умрели.
Хайде, като искате да четете глупости си ги четете, ама не се втелясвайте толкова!
Не е атомна бомба.
Ако беше, до сега да са евакуирали всички градове и села и да са ни изселили в горите.
Надявам се правиш разлика между поглъщане и вдишване.
Интересно защо, този материал е забранен в почти целия свят. Само някои хора си мислят, че са по-умни от всички и никога на тях няма да им се случи нищо, защото от едно време е така.
iliya_i - майстор
пон юли 15, 2019 3:04 pmburkov написа:
пет юли 12, 2019 8:42 pmiliya_i написа:
пет юли 12, 2019 4:34 pmburkov написа:
Това е азбест, не си и помисляй да го разглабяш, трошиш, рониш или разпрашаваш.
Извикай специална фирма да го разглоби и унищожи. Това е силно канцерогенен материал и е забранен за употреба от поне 30 години.
Те половината водопроводи още са етернитови, пък не сме умрели.
Хайде, като искате да четете глупости си ги четете, ама не се втелясвайте толкова!
Не е атомна бомба.
Ако беше, до сега да са евакуирали всички градове и села и да са ни изселили в горите.
Надявам се правиш разлика между поглъщане и вдишване.
Интересно защо, този материал е забранен в почти целия свят. Само някои хора си мислят, че са по-умни от всички и никога на тях няма да им се случи нищо, защото от едно време е така.
Надявавам се , че правиш разлика между разглобяване и взривяване на бунгалото. А тъпотиите, дето си ги чел в нета си ги запази за себе си. Оловото също се води кавцерогенно. Живака е забранен, но сато деца сме си играли с него. И съм още жив. Шопа и Трифон като пожарникари са обличало азбестови дрехи и са живи и здрави. А пък колко опасни са лекарствата ....
burkov - специалист
Живееш в миналото. Успех :rolleyes:
marian1 - майстор
Азбеста е силно канцерогенен материал, ако не можете да не го използвате, ползвайте маски, но не тези за еднократна употреба, а хубави с филтри - прочетете малко за това каква маска е необходима, не всяка става. Не бъдете невежа, нета е пълен с информация - отделно в комбинация с тютюнопушене става още по голяма манджа...

Тема "Етернитово Бунгало - разглобяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: