• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Чираче - майстор
вт юли 30, 2019 7:23 amkozl написа:
Щото шъ мяза на хале.
Когато се отговаря, се чете внимателно, и ЦЕЛИЯ текст.
Човека е казал, че
вт юли 16, 2019 11:54 amB0t написа:
Конструкцията е метална като идеята е отвън да има 22мм ОСБ и върху него ЕПС изолация.
Върху стиропора със сигурност ще има фасадна мазилка. И никой няма да разбере какво има под него. Кое тогава ще мяза на хале???
kozl - майстор
Пак да потретя - аз не съм читател, а писател :wink:

Вместо словесно обяснение бих приел чертеж на детайла, ама тоя детайл
вт юли 16, 2019 11:54 amB0t написа:
Здравейте, етажа ще се изгражда по метода на сухото строителство. Конструкцията е метална като идеята е отвън да има 22мм ОСБ и върху него ЕПС изолация.
нема как да го запомня. Този детай е в противоречие с мен, главно като пожароустойчивост. Таз за тва предложих друг детайл. А "халето" е по причини от професионално изкривяване :-D
Е верно, че поцинкованата ламарина м-у стиропора и вероятно ГК отвътре няма да се вижда, но пък тая ламарина съвсем ще намали пропускливостта на пари, осен ако не е перфорирана, щото сме ползвали и такава. Води се и акустична. Ама и при нея идеята е да няма нищо да я покрива от към интериора.
naster - майстор
пон юли 29, 2019 3:35 pmB0t написа:
Благодаря за отговора, но ме интересуват също и свойствата на циментофазера, като здравина, устойчивост на влага, дишаемост ..
Според мен оптималното изпълнение на такава стена предполага изолацията да е в един непрекъснат слой, както някой загатна, т.е. зад циментофазерната плоскост.

Например: ГК/паропреграда/конструкция (...)/вата/конструкция(тя предполагам е непрекъсната в ширината на стената)/паропропусклив слой/циментофазер/шпакловка/мазилка.
Чираче - майстор
вт юли 30, 2019 9:09 amkozl написа:
, но пък тая ламарина съвсем ще намали пропускливостта на пари, осен ако не е перфорирана, щото сме ползвали и такава.
Каква е идеята да се пропускат пари? В каква посока ще се пропускат - от вътре навън, или отвън навътре? И, ако се пропускат пари през стената, то в някакъв момент няма ли да кондензират? А конденза е предпоставка за мухъл. Според мен идеята е стената да е суха, за да е топлоизолирана.
И още - колко пари има вътре в стаята? Това да не е сауна? Тая стая не се ли проветрява?
Изобщо, много хора въобще не се замислят, и поставят всякакви паропропускливи мембрани. Защото така трябвало. :lol:
Ще се радвам, ако някой обори, но с аргументи моята заблуда.
VLADO66 - майстор
Движенията на парите са сезонни в зависимост от разликата в температурите вътре и вън. Ето една темичка за точката на оросяване и металните конструкции viewtopic.php?f=47&t=53488&hilit=%D1%82 ... 0%BD%D0%B5
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт юли 30, 2019 11:20 amЧираче написа:
Каква е идеята да се пропускат пари?
Като money-те не стигат, се вкарват част от парите в стената, като money-те са повече, не се допускат във външната стена. :lol:
И точка по този влачещ се въпрос! :razz:
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
4-S.jpg
Прикачен файл:
3-S.jpg
Прикачен файл:
2-S.jpg
Прикачен файл:
1-W.jpg
Чираче - майстор
вт юли 30, 2019 3:51 pmBLUEPUPIL-2 написа:
вт юли 30, 2019 11:20 amЧираче написа:
Каква е идеята да се пропускат пари?
Като money-те не стигат, се вкарват част от парите в стената, като money-те са повече, не се допускат във външната стена. :lol:
И точка по този влачещ се въпрос! :razz:
Отговаряш като чифутин - нищо конкретно. И доста загадъчно. Тарикат! Обясни по-човешки, като за чираци. :lol: Ами тогава стените да се правят от бризент - като войнишките палатки. Хем ще диша, хем няма да пропуск, хем и струва малко мъни. :lol: Нали това е идеята?
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт юли 30, 2019 6:10 pmЧираче написа:
Отговаряш като чифутин - нищо конкретно. И доста загадъчно. Тарикат! Обясни по-човешки, като за чираци.
Дал съм ти 4бр. снимкала (в предходния ми пост), на един от двата най-добри варианта (за външна стена с изолация) под слънцето. Другият е вентилируема фасада! Всичко останало е компромис! :wink: :lol:


Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (55.9 KиБ) Видяна 1327 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Плоскости от фиброцимент (фиберцимент) вместо OSB .." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: