Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
shefcheto91 - специалист
Здравейте. От доста време си търся къща в София и наскоро ми попадна оферта за къща в Нови Искър. Къщата е от 60-те едноетажна с гредоред на тавана. Къщата изглеждаха добре и здрава. Има няколко вътрешни пукнатини, но нещото което ме притеснява и за което ви пиша е пукнатина, която започва от основата и се стеснява спирайки на около 50 см под покрива.
Прочетох доста теми в нета и знам, че от една снимка нищо не може да се каже.
Затова ви пиша за съвет от някой имал подобен проблем и за някои който може да ми даде коректно мнение и няма да ме кара да бутам къщата а ще ми даде адекватно решение на проблема. Благодаря предварително.
https://dox.abv.bg/download?id=892933aa3c# -
https://dox.abv.bg/download?id=8db7a2e7a2#
Последна промяна от shefcheto91 на пет юли 19, 2019 8:47 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
пет юли 19, 2019 8:11 pmshefcheto91 написа:
знам, че от една снимка нищо не може да се каже.
То и снимка няма
shefcheto91 - специалист
пет юли 19, 2019 8:45 pmшоп написа:
пет юли 19, 2019 8:11 pmshefcheto91 написа:
знам, че от една снимка нищо не може да се каже.
То и снимка няма
Тъкмо се сетих че съм пропуснал и качих. Извинявам се за грешката
iliya_i - майстор
А отвътре гледа ли същото място?
shefcheto91 - специалист
пет юли 19, 2019 9:10 pmiliya_i написа:
А отвътре гледа ли същото място?
Да, има пукнатина и от вътрешната страна. От там няма снимка, но мисля че беша малко по малка
gnt69 - майстор
пет юли 19, 2019 9:14 pmshefcheto91 написа:
пет юли 19, 2019 9:10 pmiliya_i написа:
А отвътре гледа ли същото място?
Да, има пукнатина и от вътрешната страна. От там няма снимка, но мисля че беша малко по малка
Овлажнени основи на къщата, липса на водоплътни плочици около нея са причините за това пропукване. Ако излееш плочници и отведеш водите настрани ще се спре допропукването, а иначе само инженер конструктор може са каже след оглед на място какво трябва да се направи. По снимки няма да стане. :partyman:
shefcheto91 - специалист
пет юли 19, 2019 10:08 pmgnt69 написа:
пет юли 19, 2019 9:14 pmshefcheto91 написа:
пет юли 19, 2019 9:10 pmiliya_i написа:
А отвътре гледа ли същото място?
Да, има пукнатина и от вътрешната страна. От там няма снимка, но мисля че беша малко по малка
Овлажнени основи на къщата, липса на водоплътни плочици около нея са причините за това пропукване. Ако излееш плочници и отведеш водите настрани ще се спре допропукването, а иначе само инженер конструктор може са каже след оглед на място какво трябва да се направи. По снимки няма да стане. :partyman:
На 6-8 метра от тази страна на къщата има кладенец. Той е правен с къщата и предполагам не е от него.
Някой конструктор можеш ли да препоръчаш?
Благодаря.
gnt69 - майстор
пет юли 19, 2019 10:13 pmshefcheto91 написа:
На 6-8 метра от тази страна на къщата има кладенец. Той е правен с къщата и предполагам не е от него.
Някой конструктор можеш ли да препоръчаш?
Благодаря.
И аз предполагам че не е от кладенеца. Като вали дъжд водата къде отива, улуци имаш ли, 99% от спукванията се дължат на преовлажнени основи и оттам се лъзнала къщата нанякъде. А иначе конструктори и конструкторки приятели имам ама в Русе. :partyman:
shefcheto91 - специалист
пет юли 19, 2019 10:25 pmgnt69 написа:
пет юли 19, 2019 10:13 pmshefcheto91 написа:
На 6-8 метра от тази страна на къщата има кладенец. Той е правен с къщата и предполагам не е от него.
Някой конструктор можеш ли да препоръчаш?
Благодаря.
И аз предполагам че не е от кладенеца. Като вали дъжд водата къде отива, улуци имаш ли, 99% от спукванията се дължат на преовлажнени основи и оттам се лъзнала къщата нанякъде. А иначе конструктори и конструкторки приятели имам ама в Русе. :partyman:
Ами улуци имаше някакви но не помня колко здрави бяха и колко от тях бяха останали, като цяло от там е влажно понеже е под голям орех и постоянно е на сянка

Тема "Закупуване на къща структурен въпрос." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: