Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет юли 26, 2019 2:37 pmVLADO66 написа:
Стандартна къща при добра организация става за два месеца.
На „стандартната“ като и махнеш кофражите на плочите на 14-тия ден и настава всенародна веселба. Язък за парите. После следващите 50 години ще се борим да ограничим провисването, щото някой бързал и не е положил грижи за бетона да намали съсъхването и пълзенето.
:idea: Няма логика да се бърза с плочите. :wink:
:arrow: Ако ще се работи мълниеносно, се думкат ст. бет. колони и отгоре стоманени греди. :shock:


Прикачен файл:
12-Q.jpg
12-Q.jpg (77.67 KиБ) Видяна 1662 пъти
VLADO66 - майстор
Стандартна къща на два етажа има две плочи, едната от които е на мазето и /ако го има/ и може и да не се декофрира. Стига си ги пробутвал тия стомани навсякъде.
Чираче - майстор
пет юли 26, 2019 4:37 pmVLADO66 написа:
Стандартна къща на два етажа има две плочи, едната от които е на мазето и /ако го има/ и може и да не се декофрира. Стига си ги пробутвал тия стомани навсякъде.
Стоманите стават добре, но не навсякъде. Стават за стени, таван и покрив. Не стават за под, по който ще се ходи. Или, ако се прави под, то той трябва да е преоразмерен против вибрации. И задължително обезшумен. Примерно с двойно Т профил поне 25 см, поставени през 50 см. Ако пък се прави стоманобетонна плоча, то не трябва да е по-тънка от 20 см. В моя проект плочата е с дебелина 12 см, и се чува, когато се ходи отгоре. Въпреки замазките за подовото отопление, подложката и ламината. Съжалявам, че не я направих 20 см. Но е късно.
radius - майстор
Блу, не се сетих за тези колесари макар да са много популярни у нас :razz:
Тъй тъй, пишете си и накрая и автора ще вземе леко завоя и ще направи монолитна. Минал съм го тоя път с избора(и специално за феновете на джилезото, точно метални гледах на Интерлайн). Щото дали са 2 или 5 месеца, става дума за строеж на къща.
kr1100 - майстор
пет юли 26, 2019 4:37 pmVLADO66 написа:
Стандартна къща на два етажа има две плочи, едната от които е на мазето и /ако го има/ и може и да не се декофрира. Стига си ги пробутвал тия стомани навсякъде.
Владо много си прав , не ми се рови за емотикон.

@BLUEPUPIL-2 за да ръсиш съвети наляво и надясно за строителство в час ли си с повишените изисквания от някъде 2007 г за категория против земетресение и че от тогава е една степен повишена за района? А желязо и огън го гледахме как рухва
Недей ръси съвети за друга държава и регион.
Последна промяна от kr1100 на пет юли 26, 2019 8:22 pm, променено общо 1 път.
miroki - майстор
Е, може и от бали слама да си изработи.
Но определено цените на бунгалата са прекалени.
Преди време ме отказаха и си купих един контейнер. Но се спрях до там. Че имаше и алтернатива за контейнерно жилище.
Аз за лопати го взех. Но после видях, какви са опциите.
Antonii - майстор
пет юли 26, 2019 12:34 pmDen1sovich написа:
Единствената причина, поради която се спряхме на сглобяема къща, е че ще ни излезе по евтино. И до момента все си мисля, че традиционния метод на строене с бетон, тухли и т.н. е по-скъпият вариант.
Ако не говорим за някаква барака, то завършената сглобяема къща излиза като цена равна на монолитната такава.
Поне преди 5-6 години като се интересувах излизаше така.
Единствения плюс на такава къща са сроковете на изпълнение.
На един съсед такава му беше сглобена за около 2 месеца през лятото. Есента вече живееше в нея.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет юли 26, 2019 8:15 pmkr1100 написа:
@BLUEPUPIL-2 за да ръсиш съвети наляво и надясно за строителство в час ли си с повишените изисквания от някъде 2007г за категория против земетресение и че от тогава е една степен повишена за района?
Знам, щото колегата участваше в работната група, дето мъдреше, как промяната ще се отрази на старите кучета.
И недей да учиш BLUE-то на Еврокод-8!
И поведението на стоманата при земетръс е на светлинни години пред бългaрските варианти на Reinforced Concrete.
пет юли 26, 2019 8:15 pmkr1100 написа:
пет юли 26, 2019 4:37 pmVLADO66 написа:
Стига си ги пробутвал тия стомани навсякъде.
Владо много си прав, не ми се рови за емотикон.
:arrow: Що така бе VLADO66, подвеждаш хората и ще вземат, да не тургат железа и в плочите и колоните! :lol:
:arrow: kr1100, Няма да намериш емотикон, дето да позаглади недостатъците на относително тънката провиснала плоча с пукнатини от съсъхване и бъдещи разочарования от дългосрочното пълзене. :shock:
И понеже се тръшкате за плочи, не съм чул от Вас градивния и разумен съвет, да се проектира стоманобетона по Еврокод. Нещо работата намирисва на строително ли@емерие или още по-лошо на незнание! :?
И второ нещо, дето и за него мълчите- Да се проектира плочата не за 150кг/м2, а за 200 че и нагоре. :wink:
:idea: Как да спра да ги пробутвам стоманите, това означава да спра прогреса и да преча на бъдещето. Ми те са вездесъщи! От ламарините на автомобилите до тези на пералните.

Прикачен файл:
200.jpg
200.jpg (79.6 KиБ) Видяна 1589 пъти
VLADO66 - майстор
Blue, за да вложиш конструктивна стомана в смесено строителство, трябва някой да го проектира Първо са малко тези, а на останалите не им се занимава, защото трябва отделна папка с проект по стоманата със всички детайли поотделно.Трябва освен това тези елементи да се изработят в фирма със сертификат, включително се гледа и паспорта на заварчика.Тези фирми (поне тези, които знам) са затрупани с работа и или ще ти се изсмеят на няколкото гредички или ще чакаш няколко месеца.Нали не мислиш, че ще хвърлиш швелерите на обекта бай Пешо да ги кълца с флекса и да ги заварява.После няма кой да ти приеме построеното.И накрая-Строителните фирми бягат от подизпълнители, защото именно могат да не се спазят срокове и следват неустойки.Хайде със здраве.
Чираче - майстор
Много ми е интересно, примерно Айфеловата кула дали има одобрен проект от общината, строително разрешение, различните актове по ЗУТ, разрешение за ползване? И се чудя как не е паднала до сега вече толкова години, ако няма тия строителни книжа? Вярно е, когато бях най-горе, се клатеше. Ама почти не се усещаше. Все пак третия етаж е на повече от 240 м над земята.

Иначе, помня от младите си години една сентенция от Георги Димитров, преди да го самоубият през 1949 г. "Пазете се България да не се превърне в чиновническа Държава". Явно никой не е взел сериозно думите му. С годините все повече се увеличава броя на чиновниците. Говоря за всички, които работейки паразитират, контролират, направляват, но пряко не произвеждат НИЩО. По моя преценка на всеки 100 човека, които с труда си произвеждат някакъв продукт като стока се падат поне 80 човека, които го ръководят, проверяват, контролират, охраняват, наказват, и т.н.

Тема "Фирма за сглобяема къща във Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: