Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kr1100 - майстор
[quote=Чираче
Много ми е интересно, примерно Айфеловата кула дали има одобрен проект от общината, строително разрешение, различните актове по ЗУТ, разрешение за ползване? И се чудя как не е паднала до сега вече толкова години, ако няма тия строителни книжа? .
[/quote]
Очудваш ли се ? Като тръгнеш да съгласуваш през 100 места и човека и всека за да си мръдне пръстта / ръката за подпис чака нещо.Отделно прехвърлянията - а не си при мен , ами ...
И такса за това, такса за онова,
Чираче - майстор
съб юли 27, 2019 9:19 pmkr1100 написа:

Очудваш ли се ?
Не, не се учудвам. Това е бюрокрацията в 21 век. Живеем във век на безвремие. Пълен хаос във всички сфери.
miroki - майстор
Освен тези бюрократични проблеми има още един. Имам познат със сглобяема. И не искат да му правят застраховка.
gnt69 - майстор
нед юли 28, 2019 12:11 pmmiroki написа:
Освен тези бюрократични проблеми има още един. Имам познат със сглобяема. И не искат да му правят застраховка.
Няма драма , таман ще спести някой лев. Мой приятел викаше като видиш застраховател или грък им отвърташ по един шамар за здрасти. Ако не са те излъгали още скоро ще го направят. :partyman:
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб юли 27, 2019 2:25 pmVLADO66 написа:
Трябва освен това тези елементи да се изработят в фирма със сертификат===
За такива кокошарници е достатъчен ISO 3834-2, всяка фирма, която се занимава с конструктивни стомани трябва да го има, това е базов сертификат за заваряване и без него не става работата.
Обаче за армировката и бетона също трябват сертификати!
Защо обаче го караш човека да заварява, като връзката колона-греда може да е без заварки, а само с болтове, същото важи и за базата на колоната!

Въртите, сучете и накрая пак отивате на строителната с-ма на BLUE- ст. греди върху ст. бет. колони, няма заварки! Може да е с болтове или направо гредата да се вбетонира! А сега де!

Като стана дума за заварки, се чудя дали колегата Чираче с неговите заварени тънкостенни кутии, дето ги слага по покривите на къщите, има въпросният сертификат, който е съвсем различен от този сертифициращ заварчика?
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб юли 27, 2019 6:44 pmЧираче написа:
Много ми е интересно, примерно Айфеловата кула дали има одобрен проект от общината, строително разрешение,...

Имало е строително разрешение! Куриозното е че в него е вписано, че след 20 години т.е. 1909 кулата става собственост на държавата и е трябвало да бъде разрушена!
съб юли 27, 2019 6:44 pmЧираче написа:
И се чудя как не е паднала до сега вече толкова години?...

Не е паднала защото е частен строеж, финансиран с частни средства, като се изключат парите от общината за инфраструктурата. Чиляка строи за него си, нищо че е само за 20 годни!

Тема "Фирма за сглобяема къща във Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: