Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Den1sovich - помощник
Здравейте,
Предстои ми строеж на къща в село до Варна. Къщата ще бъде тип сглобяема. Бихте ли препоръчали фирма занимаваща се с такава дейност. Благодаря предварително.
Чираче - майстор
Въпроса не е поставен правилно. Трябва повече информация. Сглобяемите къщи са много видове. Трябва да се уточни от кой вид трябва да е. Също така каква ще е квадратурата, каква степен на завършеност се търси, има ли одобрен проект, каква е предварителната подготовка под къщата, ще има ли строителен надзор/ най-важното за оформяне на документацията/, и т.н.
Den1sovich - помощник
вт юли 23, 2019 6:16 pmЧираче написа:
Въпроса не е поставен правилно. Трябва повече информация. Сглобяемите къщи са много видове. Трябва да се уточни от кой вид трябва да е. Също така каква ще е квадратурата, каква степен на завършеност се търси, има ли одобрен проект, каква е предварителната подготовка под къщата, ще има ли строителен надзор/ най-важното за оформяне на документацията/, и т.н.
Благодаря за корекцията.
До момента само е закупен парцела. За сега сме се спрели на сглобяема къща и за това търсим фирма да ни направи оферта. Няма изграден постамент върху, който ще се изгражда къщата. С две думи сме още съвсем в началото. Не знаех, че този тип къща са много видове. Нямаме проект, но евентуално мислехме да ползваме типов проект и ако не ни хареса ще правим промени. Къщата ще е за постоянно живеене между 100 и 120 кв. А относно строителния надзор не е ли задължителен при положение, че всичко трябва да е по законовия ред.
Попитах за фирма за фирма, защото там ще са най големите разходи и трябва да си направим груба сметка. Знам, че има документация и срокове в общини и т.н, но все пак трябва да знам в крайна сметка кой ще направи най съществено. Като цяло искам фирмата да обхване максимално много дейности, от проекта, основите и завършване отвън напълно, а от вътре на гипсокартон + шпакловка, подове на замаски.
Andri01 - майстор
Напиши в Google: "сглобяеми къщи Варна", чети,избери фирма и питай !!!!
Den1sovich - помощник
ср юли 24, 2019 9:46 amAndri01 написа:
Напиши в Google: "сглобяеми къщи Варна", чети,избери фирма и питай !!!!
Това с Google е ясно, фирми и майстори много, идеята е да пише някой който е останал доволен от фирма построила неговата къща.
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср юли 24, 2019 10:32 amDen1sovich написа:
=== идеята е да пише някой който е останал доволен от фирма построила неговата къща.
Подходи обратно, първо избери с-ма, после търси фирма!
За да влезеш в клуба на доволните, много внимателно избираш конструктивната с-ма. Това, което си струва парите е къща със стоманена рамкова конструкция, решетъчни стенни панели от тънкостенни профили и метални керемиди. Плюс, по желание на клиента, тук-там зидани стени. За интериор и екстериор, каквото душа иска: естествени и изкуствени камъни, клинкери, екзотично или нашенско дърво, сайдинги, циментови плоскости, гипсокартони и пр. и т.н.

Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (65.11 KиБ) Видяна 7262 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (51.23 KиБ) Видяна 7262 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (71.86 KиБ) Видяна 7262 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
Den1sovich - помощник
Благодаря за съвета,
Варианта с метален скелет ми се струва по- надежден от изцяло дървена конструкция. Вчера, четох за една фирма предлагаща сглобяеми къщи с метална конструкция, но не знам дали е равно да и споменавам името.
miroki - майстор
Какъвто и да е варианта преди време питах и се започва от 50 000 лв. за голи стени, без ламинати и т.н.
Преди време мои познати, поради тази причина си купиха не парцел, а къща с парцел. Понеже по-отдалечените къщи от градовете вървят по 20 000 лв.
шоп - майстор
ср юли 24, 2019 3:14 pmmiroki написа:
Какъвто и да е варианта преди време питах и се започва от 50 000 лв. за голи стени, без ламинати и т.н.
50000 лв може да са много и малко. Ако не уточните квадратура, етажност от какви материали и до каква степен на завършеност? За моите вижданя 50000 лв за едноетажна къща от 120 м2 на ниво шпакловка, замазка и ВиК на тапа - това е без пари.
ср юли 24, 2019 3:14 pmmiroki написа:
Преди време мои познати, поради тази причина си купиха не парцел, а къща с парцел. Понеже по-отдалечените къщи от градовете вървят по 20 000 лв.
Има къщи с парцели и за по 2000 лв:-)
Обаче сме ограничени от лоша локация, цигани, безработица и стара къща, която не е по вкуса ни и е компромис.
Изобщо аз съм много скептичен да се наливат пари в стара къща ( освен ако не е родната и там носталгията е водеща сила)
Все едно наливаш пари в каца без дъно.
Мъртвец можеш ли да го вдигнеш? :-D
Чираче - майстор
погледни за тази фирма http://richhouse.eu/

Разгледай подробно сайта им. Пише всичко. Възможно е да ти хареса.

Тема "Фирма за сглобяема къща във Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: