Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

първо накратко:

Тази есен съм решил да си построя гараж с размерите 6х6м. и средна височина от около 2.70м.И понеже строителството е планирано за края на м.Септември в момента съм се заел със изговянето и събирането на необходимата документация и проекти.В момента съм на етап изготвяне на проекта от конструктор,но за целта първо трябва да реша с какво искам да се иззидат стените на гаража за да може да се съобрази самия проект с това.Като цяло в гаража няма да се прави нищо друго освен да се прибират 2 автомобила и ако остане малко място покрай тях ще се прибират разни градински принадлежности.Няма да се използва като работилница или сервиз.Та затова се търси и максимално бюджетно и що годе качествено изпълнение.Това,което е решено за сега е че стената която е от към улицата няма да има средна колона за да може да се постави голяма секционна врата.Според проектанта няма да има проблем да се изчисли и направи трегер с такъв размер без средна колона.И тук вече идва въпроса с какво да изградя другите три стени?Основата ще бъде бетон ,а нагоре съм се спрял на следните варианти:

1.Гръцки тухли четворки Кебе с размери 250 х 250 х 120 на цена от около 0.65ст. за брой
2.Керамичниблокове Porotherm 25 N+F с размери (LxBxH)в mm: 375 x 250 x 238 на цена от около 2.10лв. за брой
3.Бетонни блокчета беско с размери 390x190x190 на цена от 2.20 за брой

В по-далечно бъдеще ,може и за външна изолация да се помисли,но на първо време няма да се измазва и затова се колебая на кой вариант да се спра.

Също така и за покрива имам колебания как да бъде изграден.Конструкцията задължително ще бъде максимално олекотенаВърху бетонния пояс над стените мисля да се поставят напречни греди и вече върху тях да се поставят гредите на ската,покрива ще бъде едноскатен.Въпросът е как да подходя от тук нататък?Отново имам два варианта:

1.Наковава се ОСБ с дебилина 22мм. и отгоре се поставя водонепропусклива момбрана и се завършва със битумни керемиди отгоре.
2.Отново се наковава ОСБ с дебилина 22мм. прави се скара и се поставят ламаринени керемиди.Тук не съм сигурен дали не мога да спестя ОСБ-то и директно върху гредите да се направи скарата и да се поставят ламаринените керемиди.

Отвътре ще се поставя гипсокартон и ще се направи изолация с дебелина около 7см. с вата за да се ограничи напичането от слънцето и да не е като в парник в гаража.

Ако някой може да ми даде друга идея или предложение за промяна на текущите ще се радвам да сподели мнение,но до края на месеца трябва да съм решил за да може да започне изготвянето на проекта.

Благодаря за вниманието.
gnt69 - майстор
съб юли 27, 2019 6:19 pmIvanYanakiev написа:
Здравейте,

първо накратко:

Тази есен съм решил да си построя гараж с размерите 6х6м. и средна височина от около 2.70м.И понеже строителството е планирано за края на м.Септември в момента съм се заел със
Благодаря за вниманието.
Аз предлагам направо сандвич панели и метална конструкция. И изолация си имат и няма да ги мажеш и боядисваш. И конструктора ще ти се зарадва.
Чираче - майстор
съб юли 27, 2019 6:19 pmIvanYanakiev написа:
Здравейте,

Интересно защо всеки ново регистриран не казва от кое населено място е? Това спестява много въпроси.

Иначе, и аз предлагам метална носеща конструкция. Другото е въпрос на други изисквания от клиента какво търси като ефективност.
съб юли 27, 2019 6:57 pmЧираче написа:
съб юли 27, 2019 6:19 pmIvanYanakiev написа:
Здравейте,

Интересно защо всеки ново регистриран не казва от кое населено място е? Това спестява много въпроси.
Пропуснал съм същелявам.От гр.Раковски обл.Пловдив съм.

Иначе за металната конструкция и панелите го обмислях,но те са доста скъпи и си мисля,че ще ми излезе по-скъпо.
gnt69 - майстор
Е колко да са скъпи. 25-30 лева квадрата. Ма няма остатъци и брак ако поръчаш по размер и сложиш малко мисъл. Няма мазилки няма боядисване няма и изолации да слагаш. :partyman:
tsenkov - специалист
В Пазарджик има втора употреба стенни на 2,50м. и на 6м на 20 или на 25лв. Дебелина 50мм. Перфектно за гараж.
Чираче - майстор
съб юли 27, 2019 7:35 pmIvanYanakiev написа:


Пропуснал съм същелявам.От гр.Раковски обл.Пловдив съм.

Иначе за металната конструкция и панелите го обмислях,но те са доста скъпи и си мисля,че ще ми излезе по-скъпо.
Раковски не ми е далече. Ако решиш, мога да ти го направя с метална конструкция и облицовка по желание.

Тема "Проект за гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: