Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Делян - специалист
Здравейте колеги,

препоръчайте ми фирма/проектант от Варна за извършване на геодезическо заснемане на къща в района на Галата.

Къщата е на един етаж и е с удостоверение за търпимост. Целта ми е да разбера дали наличните основи и колони биха издържали втори етаж, или да минавам на вариант разширяване на наличния.

Ако някой е минал по този път, бих приел съветите му с благодарност и почерпка :drinkers:
Руди - майстор
пон юли 29, 2019 10:43 pmДелян написа:
Целта ми е да разбера дали наличните основи и колони биха издържали втори етаж, или да минавам на вариант разширяване на наличния.
Сигурен ли си, че геодезическо заснемане дава отговор на този въпрос?
Делян - специалист
По принцип имам някакви любителски чертежи на основите, но едва ли някой професионалист би се доверил на тях.

Няма ли някакъв метод за проверка на съществуващата конструкция?! А и предполагам, че съвременните изисквания за строеж на сгради вече са по-високи отпреди 30 години...
gnt69 - майстор
пон юли 29, 2019 10:43 pmДелян написа:
Къщата е на един етаж и е с удостоверение за търпимост.
Щом си с търпимост ще ти кажат че не може, това ако искаш законно де с разрешение за строеж от общината. Иначе ти трябва конструктор да ти погледне конструкцията и да каже струва ли си или не. :partyman:
Gadnyara - специалист
Геодезистът може да удостовери разположението и височината, ама дали е с читави основи не му е бизнес да гадае... това казва Руди по-горе. :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Щом е с Удостоверение за търпимост, нощо не можеш да правиш по нея, камо ли втори етаж. А като знам как се изпълняваха навремето такива сгради, дето сега са с такъв статут, мисля че наистина не си струва да пробваш. По-добре достроявай нещо, но не съм сигурен дали може законно.
Делян - специалист
Разбрах какво ми казва Руди... :) Значи съм се изразил неправилно - търся конструктор. Т.е., искам да разбера състоянието на основите и колоните.
А за строежа - в ЗУТ ясно си го пише - сгради с удостоверение за търпимост, които разполагат с постоянен устройствен статут, съгласно действащия ПУП, могат да се дострояват и надстрояват. Разбира се по законната процедура, и с това се узаконяват.
Затова казах, че изискванията сега са по-големи отпреди 30 г., когато е строена къщата, и искам да разбера дали наличното отговаря на съвременните изисквания.
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт юли 30, 2019 7:37 amДелян написа:
=== и искам да разбера дали наличното отговаря на съвременните изисквания.
Не отговаря!

Тема "Проектант за геодезическо заснемане - Варна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: