• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед авг 18, 2019 8:48 amkozl написа:
...Та колко ли се е нагряла последната таванска плоча, че да се разтопи битумната хидроизолация :?
Битумът и от слънце се разтича. Изобщо не му трябва много нагряване, не го мисли
Lutchezar - майстор
Според мен никой строител няма да предвиди че до колоните ще се складират лесно запалими, добре горящи и трудно гасими материали....

Сега виждаме резултата, само не мога да разбера защо не направят бързо проучване и не започнат светкавично укрепване ами всички се тюхкат и си скубят косите...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед авг 18, 2019 11:55 amLutchezar написа:
...само не мога да разбера защо не направят бързо проучване и не започнат светкавично укрепване ами всички се тюхкат и си скубят косите...
Защото са безотговорни и некомпетентни и защото системата така е подредена
Ама как може зрял човек да се чуди такива неща :wink:
Antonii - майстор
Едва ли укрепването се прави на око.
Най малкото трябва да има документация по която да стане самото укрепване.
Която съответно да е одобрена от куп чиновници и т.н.
И тоя куп чиновници най-вероятно бави нещата, щото "най-важния" чиновник сигурно е отпуска в момента.
Lutchezar - майстор
нед авг 18, 2019 11:59 amn_a написа:
Защото са безотговорни и некомпетентни и защото системата така е подредена
Ама как може зрял човек да се чуди такива неща :wink:
Да, убеждавам се всеки ден че уж ръководните кадри не могат и не искат нито да носят отговорност, нито да вземат решения по този повод.

А иначе нещо не мисля че съм зрял, всеки ден откривам че има още накъде :partyman:

И да, трябва сметки и документация, ама все си мисля че в цялата държава все още има достатъчно компетентни архитекти, за които това няма да в проблем. Само трябва да се задвижват колелата, явно чакат премиерът да скръцне със зъби... Иначе даже и моливчето не вадят явно :-D
hidrazin - майстор
нед авг 18, 2019 2:08 pmLutchezar написа:
А иначе нещо не мисля че съм зрял, всеки ден откривам че има още накъде
+1
Който е решил че няма какво повече да научи е свършен...
Но за жалост на практика не е така.
Както не е така за оня дет трябвало да скръцне със зъби.
На него му е през оная работа. Важното е че си е прибрал неговите 30%...
Сега пак ще има повед за още "лява ръка, десен джоб". :-D
:partyman:
kozl - майстор
нед авг 18, 2019 9:09 amn_a написа:
нед авг 18, 2019 8:48 amkozl написа:
...Та колко ли се е нагряла последната таванска плоча, че да се разтопи битумната хидроизолация :?
Битумът и от слънце се разтича. Изобщо не му трябва много нагряване, не го мисли
И кво от това. В случая се е разтекъл от нягряване през 2 плочи, м-у които има въздушно пространство.
И мисълта ми е за конструкцията. Хидроизолацията се скапва от атмосферни въздействия, но в случая се бе реновирала.
kozl - майстор
нед авг 18, 2019 11:55 amLutchezar написа:
Според мен никой строител няма да предвиди че до колоните ще се складират лесно запалими, добре горящи и трудно гасими материали....

Сега виждаме резултата, само не мога да разбера защо не направят бързо проучване и не започнат светкавично укрепване ами всички се тюхкат и си скубят косите...
Да действително има какво да трупаш още.
Строителя не взима решения, той изпълнява "решени" проекти.
Все пак и аз не съм запознат как в последствие подмостовато пространство може да стане използваемо пространство па даже и склад за горими материали, като това едва ли е предвидено по проект. Според мен куцото е в експлоатацията.
Бързо решение означява тоталалитарно. Казах :wink:
Демократичното решение изисква време. Обнародване, дебати, гласуване, кворум, приемане, създаване на конкурс за изпълнител...................мноо време...........
Lutchezar - майстор
"Строител" беше образно казано в глобален смисъл.
Иначе си има процедури за извънредни ситуации.
И има процедура за обявяването на ситуацията за извънредна. 😂

Все пак магистралите са под личния патронаж на човека, и предполагам че ще се задейства бързо.

Демокрация при магистралите има само в демократичното сваляне на цената чрез качество и материали и демократичния размер на рушветите.
  • 1
  • 2

Тема "АМ Струма- пожар- колони!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: