• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
hhhristov - напреднал
лошо :( не е за мен тая работа значи - аз стена не съм градил - та 10 градуса наклон ша правя.... пети - мети - нищо не ми говорят... няма да го бъде!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
velsi написа:
Правилния начин наистина е да се сложи арматура и да се запълни кухината с бетон, но в твоя случай може просто да се запълни с пръст.
Определено съм за пенсия. Да не се сетя за запълване с пръст! :)
За арматурата - онези интересни улейчета...
А следващото мнение обхваща цялата хубост на проблема. Всъщност нищо не му пречи на Христов по малко по малко да си го направи.
nicky_design - специалист
Привет на всички,прочетох мненията ви и идеите,преди няколко дни си купих вила намен също ми предстой терасиране,но денивелацията ми е голяма,затова сега няма да говоря много,просто ще ви покажа идеята си,а тя е елементарна учудвам се,че не я спомена никой.На селото на баща ми има терасирана градина,която е направена с кирпич.Дядо ми ми каза,че е правена преди 30 години и все така си стои.Ако сте наясно с технологията на производството на кирпич знаете,че трябва единствено жълта пръст житна слама и много вода и слънце.ако не ви се занимава с правенето на кирпичени тухли,направете си така наречения пълзящ кирпичен дувар.Засега толкова,ако имате въпроси по изработката или ви допада идеята,ще се радвам да помогна.Това е най-евтиния и еколкогично чист вариант.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Здрасти Ники, честита придобивка, Ники :) .
Сигурен ли си, че за кирпич става дума? На мен ми прилича на плет. Което е малко по-различно. Клони от живо дърво дълбоко забити и преплетени и уплътнени с кирпич.
nasko8 - помощник
emil_v r написа:
Ето Стефане какво са направили без инж. - с тенекийте .
Бих искал да знам кой изяде сиренето ?
Христов стената трябва да е наклонена 10 гр. към ската.
Требва да има пета 70 см. (както загражденията пред парламента )
и земята от към ската стъпва на петата и работи за теб . Както каза и Лазар трЕбва железо-малко,
но разположено където има опън.
за да е ефтино стената има сложно сечение(горе тънко) .
Трябват барбакани ,иначе водата се събира зад стената , прай пластична пръстта и обръща стената.
Трябват още сто неща, как да ти ги обясня ?
Кат за твойта стр. квалификация - търси още камъни и я дзидай суха ,
или с цементо пясъчен разтвор ,
забита 40см надолу и с мн. голем наклон(30 гр.) към ската .
bravo be pi4 taka trqbva da stane kvi sa tiq blok4eta to kato go izpusne6 i se 4upi te stena 6te pravqt
emil_v r - майстор
:-D Ми да Наско 8 с тия тенекий - ха ха ха !
Пак питам - КОЙ ИЗЕДЕ ТОЛКОВА СИРЕНЕ ?
Сигурно се е осолил и е умрел :evil:
Благодаря че си мой фен , очаквам и фенки !
^Don_Antonio^ - напреднал
Опитай с каменна ( може и суха) зидария. Е, ако ти се намитан разбира се наблизо камъни (безплатни).
scorp - напреднал
Терасиране с камък, изваден от мястото (витошки морени или валуни). Всичко е рязано на ръка и редено. Отпред кофраж, реди се камък и се залива с бетон. През 3 метра колони и задължително основа (50 см дълбочина - ширина около 30 см.)
Така го направиха при мен. Излезе ми около 40 лв.кв.м. На снимката се виждат три подпорни стени. Първата е от стоманобетон бетон (Около самата къща). Втората и третата от камък. Остава ми да фугирам камъка но кога ще стане .... :?

Прикачен файл

02052008(005).jpg
02052008(005).jpg (43.83 KиБ) Видяна 10973 пъти
scorp - напреднал
Още една снимка

Прикачен файл

02052008(002).jpg
02052008(002).jpg (40.97 KиБ) Видяна 10971 пъти
asinka - специалист
Браво!Много е хубаво scorp !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Терасиране на двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: