Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Вадим Владимиров - специалист
Прикачен файл:
20130605_163205 (600 x 450).jpg
20130605_163205 (600 x 450).jpg (61.25 KиБ) Видяна 1413 пъти

Внимателно погледни на този гредоред. Изцяло е от метал. Не е от студеноогънати профили.
Пак ще се повторя. Едно е да си на терен, дори и като проектант. А съвсем друго е да събираш картинки от интернет и да ръсиш мозък по тях.
Има и друг момент. Мислите от какво да е гредореда, а забравяте за самия покрив. Метала против дървоядите, ОК! А с дървената конструкция на покрива как ще се процедира?
Отиваме по-нататък. За метала ще са необходими по-специфични инструменти и умения, които едва ли имат хора, занимаващи се с покриви.
И последни думи по този въпрос.
1.Импрегниран дървен материал за гредоред и покривната конструкция.
2.Гредите през 59см, за да се сложи топлоизолация.
3.Отгоре OSB-3, 22мм, с нут и перо. Отстъпва се от евентуалните столици по 1,5см. Не е необходимо да се снаждат върху греда. Хората затова са измислили сглобката "нут и перо"
4. Отдолу вата и пароизолация.
5. Гипсокартон
Прикачен файл:
20180530_172527 (600 x 450).jpg
20180530_172527 (600 x 450).jpg (54.92 KиБ) Видяна 1413 пъти
И не трябват никакви други гимнастики.
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср авг 28, 2019 10:53 pmВадим Владимиров написа:
Пак ще се повторя. Едно е да си на терен, дори и като проектант. А съвсем друго е да събираш картинки от интернет и да ръсиш мозък по тях.
Айде, пак почнаха обидите и комплексарските изпълнения, придружени със снимки, за който нямаш изрично съгласие за публично постване с цел реклама и привличане на клиенти, а оттам и на печалба.
ср авг 28, 2019 10:53 pmВадим Владимиров написа:
Внимателно погледни на този гредоред. Изцяло е от метал. Не е от студеноогънати профили.
Ама Чукча, пак не можеш или не искаш да разбереш, че ст. греди се слагат по-нарядко, за да са по-евтини и за да може да се ползва капацитета на дървените греди по-пълно. Иначе, си ги реди, горещовалцованите двойни „Т“-та, през 50-60см по Рудоземско-мадански тертип и тоя дето плаща стоманата да му мисли! Тези неща са елементарни и омръзнахме на аудиторията, да ги повтаряме и потретваме, ако трябва ще ги кажем и четвърти път, обаче само при условие, че Чукча си свали ушанката!

P.S.
И другият път слагай HEA, a не тези стройни профили, че има вероятност сайбията да изреве! :axe: :oops: :shock:
reingar-x - специалист
Здравейте,към колегата по-форум,Вадим Владимиров.Колко е разстоянието,между металните греди на снимката която е най отгоре,на тази страница?Да подчертая,мисълта ми за метални греди,беше да е по-здраво,по-устойчиво във времето.Както и да бъдат монтирани по-нарядко!Защото точно заради гредореда,ми отваря отваря голям проблем,да правя покрив.Понеже имам провисване от 15 см.Според мен,разликата ще е около 1000лв и си заслужава инвестицията.Относно захващането,аз мисля да го правя с планки и шпилки.Така няма да нагрявам профила,евентуално да се огъне.
Вадим Владимиров - специалист
чет авг 29, 2019 1:34 amBLUEPUPIL-2 написа:
ср авг 28, 2019 10:53 pmВадим Владимиров написа:
Пак ще се повторя. Едно е да си на терен, дори и като проектант. А съвсем друго е да събираш картинки от интернет и да ръсиш мозък по тях.
Айде, пак почнаха обидите и комплексарските изпълнения, придружени със снимки, за който нямаш изрично съгласие за публично постване с цел реклама и привличане на клиенти, а оттам и на печалба.
ср авг 28, 2019 10:53 pmВадим Владимиров написа:
Внимателно погледни на този гредоред. Изцяло е от метал. Не е от студеноогънати профили.
Ама Чукча, пак не можеш или не искаш да разбереш, че ст. греди се слагат по-нарядко, за да са по-евтини и за да може да се ползва капацитета на дървените греди по-пълно. Иначе, си ги реди, горещовалцованите двойни „Т“-та, през 50-60см по Рудоземско-мадански тертип и тоя дето плаща стоманата да му мисли! Тези неща са елементарни и омръзнахме на аудиторията, да ги повтаряме и потретваме, ако трябва ще ги кажем и четвърти път, обаче само при условие, че Чукча си свали ушанката!

P.S.
И другият път слагай HEA, a не тези стройни профили, че има вероятност сайбията да изреве! :axe: :oops: :shock:
Изложи се като кифла! Особенно с последното си изречение.
Момче, повечето стари сгради в центъра на София са изградени по този начин. Този таван е на повече от 100години. Бая сайбии имат да реват още. Колкото покрива са преминали през ръцете ми-толкова оная си работа не си я виждал. Тертипа не е Рудоземско-Мадански, а е немски. Повечето сгради са строени от тях.
Не се занимавай с мен.
Вадим Владимиров - специалист
пет авг 30, 2019 7:15 pmreingar-x написа:
Здравейте,към колегата по-форум,Вадим Владимиров.Колко е разстоянието,между металните греди на снимката която е най отгоре,на тази страница?Да подчертая,мисълта ми за метални греди,беше да е по-здраво,по-устойчиво във времето.Както и да бъдат монтирани по-нарядко!Защото точно заради гредореда,ми отваря отваря голям проблем,да правя покрив.Понеже имам провисване от 15 см.Според мен,разликата ще е около 1000лв и си заслужава инвестицията.Относно захващането,аз мисля да го правя с планки и шпилки.Така няма да нагрявам профила,евентуално да се огъне.
Мисля, че беше около 90см, по памет говоря. Сградата е от началото на миналия век.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Ама бате Вадиме, що пак ме обиждаш! Нападаш ме да си „дигаш“ репутацията на фирмата. Няма лошо, така се печелят пари с агресивно поведение. Ама малко преиграваш, като се правиш на засегнат.
Къде по-нагоре ще си вдигаш реномето.
Всички във форума знаят, че си един от най-добрите майстори на дървени покриви в БГ. :prayer: =D>

Видя ли сега какво става, това дето ти го рекох и в темата дето я изтегли. Тоя водевил, дето го композираш е зле премислен. Сценарият е следният: Покажеш или кажеш нещо и после се чувстваш длъжен, за да браниш репутацията на enterprise-са си да нападаш, всеки който го оспори! Е тогава това форум ли е или е диктатура. Правиш се на привилегирован и си махаш темата, а ние простосмъртните, като си оплескаме постовете не ни дават да си „изтегляме“ темите. Ако вървиш по този път ще изгониш всички от форума, ще настане покривна диктатура на високи цени!

И нещо важно по темата. Относно попа в близост до ст. греда от първата ти снимка. Между ст. греда и дървената греда върху нея, се слага парче 15-20см, студено огънат „П“ профил, да обхване с фланшовете си дървената греда и да предотврати местното и смачкване при наличната малка ширина на ст. греди и сравнително големият съсредоточен товар от попа.
:arrow: А сега да видим, ще дадеш ли смислен и обоснован отговор или пак ще думаш, че не си проектант и ще ме обиждаш! :lol:
Вадим Владимиров - специалист
съб авг 31, 2019 2:22 amBLUEPUPIL-2 написа:
Ама бате Вадиме, що пак ме обиждаш! Нападаш ме да си „дигаш“ репутацията на фирмата. Няма лошо, така се печелят пари с агресивно поведение. Ама малко преиграваш, като се правиш на засегнат.
Къде по-нагоре ще си вдигаш реномето.
Всички във форума знаят, че си един от най-добрите майстори на дървени покриви в БГ. :prayer: =D>

Видя ли сега какво става, това дето ти го рекох и в темата дето я изтегли. Тоя водевил, дето го композираш е зле премислен. Сценарият е следният: Покажеш или кажеш нещо и после се чувстваш длъжен, за да браниш репутацията на enterprise-са си да нападаш, всеки който го оспори! Е тогава това форум ли е или е диктатура. Правиш се на привилегирован и си махаш темата, а ние простосмъртните, като си оплескаме постовете не ни дават да си „изтегляме“ темите. Ако вървиш по този път ще изгониш всички от форума, ще настане покривна диктатура на високи цени!

И нещо важно по темата. Относно попа в близост до ст. греда от първата ти снимка. Между ст. греда и дървената греда върху нея, се слага парче 15-20см, студено огънат „П“ профил, да обхване с фланшовете си дървената греда и да предотврати местното и смачкване при наличната малка ширина на ст. греди и сравнително големият съсредоточен товар от попа.
:arrow: А сега да видим, ще дадеш ли смислен и обоснован отговор или пак ще думаш, че не си проектант и ще ме обиждаш! :lol:
Само да вметна, че доста отдавна не работя в България. Относно попа и фланша, каквото виждаш на снимката е изпълнено по проект. Единственото, което промених, бе размера на столиците. Всичко друго си е по проект. Дори имаше предписание да "запазя оригиналните сглобки". И това го направих. Не се притеснявай, няма да ги споделям тук.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет авг 30, 2019 7:34 pmВадим Владимиров написа:
Тертипа не е Рудоземско-Мадански, а е немски. Повечето сгради са строени от тях.
Пак обърка работите!
Най-красивите и емблематични сгради в стара София и извън нея, са проектирани от чешки, австро-унгарски и български архитекти. Немските архитекти са много малко и се появяват на сцената доста късно. Техният стил, носи отпечатъка на времето- войни, икономически кризи и пр.
Имам дял в такава къща. 1/25 идеална част, след делбите и делата. Завършена е в навечерието на Балканската война. Архитекта е виенчанин. След ремонта ст. греди от гредореда, бяха купени от фирма занимаваща се с ретрофит(retrofit) на старинни сгради!

Тема "Въпрос за гредоред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: