• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
DKosev - специалист
Здравейте,

може ли малко съвети за една къща от термопанели.
Става на въпрос за банята.. външната стена на банята е термопанел, а вътрешните от шперплат на метална конструкция.
Тавана е от няколко напречни метални греди, а върху тях шперплат (пода на горния етаж).
Най-вероятно с гипсокартон ще е най-подходящия вариант за тази баня, но ако може да си кажете и вие мнението..
Гиспокартона може ли директно с рапиди за шперплата по вътрешните стени, а при термопанела ще се направи конструкция.
За тавана приемам съвети също.

Поздрави!
шоп - майстор
Може да се ориентираш към два слоя водоустойчив ГК или пък гипсфазер или аквапанел
За тавана аз бих сложил ПВЦ ламперия.
Чираче - майстор
Имам такава баня на таванските помещения. Външната стена е термопанел. След това има 15 см каменна вата. Следва плоскост от ОСБ 18 мм на метална конструкция. Вътрешните стени са с дебелина 10 см, с каменна вата. И отново ОСБ на метална конструкция. След закрепването на ОСБ-то се импрегнира против влага от страната на банята. Върху ОСБто се закрепва ПВЦ ламперия на стените и тавана. Ще е добре в нута на ламперията да се шприцова тънка струйка силикон за херметичност против преминаване на пАри.

Прикачен файл

P1010448-1.jpg
P1010448-1.jpg (77.12 KиБ) Видяна 4246 пъти
DKosev - специалист
На стената, където няма тръби ще сложа гипсокартон директно с винтове за осб-то, а на другите 3 стени ще направя конструкция с гипсофзер за външни стени.
Да попитам за този гипсофазер - плочките директно ли се лепят или си трябва грунд от рода на бетонконтакт?
DKosev - специалист
съб сеп 07, 2019 10:43 pmDKosev написа:
На стената, където няма тръби ще сложа гипсокартон директно с винтове за осб-то, а на другите 3 стени ще направя конструкция с гипсофзер за външни стени.
Да попитам за този гипсофазер - плочките директно ли се лепят или си трябва грунд от рода на бетонконтакт?
Важно ми е да разбера дали мога да хидроизолирам с течна хидроизолация гипсофазерите и директно да лепя... или трябва трябва първо да се грундират с бетонконтакт?
Hursa - майстор
Дали е удачно да използвате термопанел при външни стени за баня. Да затворите един обем двустранно с паронепропускливи материали.
Чираче - майстор
пон сеп 16, 2019 9:33 amHursa написа:
Дали е удачно да използвате термопанел при външни стени за баня. Да затворите един обем двустранно с паронепропускливи материали.
А какво ще стане, ако в тоя обем влязат пари и влага, а няма от къде да излязат?
Hursa - майстор
В банята ежедневно влажността може да достига 100% и то при относително висока температура. Попадайки този въздух в това относително по хладно пространство, особено при външни стени - влагата може да кондензира. Веднъж кондензирала, поради ограждащите я паронепропускливи прегради много трудно би изсъхнала (изпарила) и напуснала това пространство. Така с времето в това пространство може да се натрупа значителна влага. Затова е желателно (поне) едната преграда да е с относително добра паропроницаемост. (Периферните за обема в стената прегради са с малка площ и често също не са с добра паропроницаемост, затова може да не са достатъчни за добро изсушаване.)
(Още повече, в баня - в така образувалия се обем може да попадне директно вода - през различни неплътности или капилярни прегради, особено по периферията.)
КАквито и да са, само не и от ТЕХНОПАНЕЛ ЕАД , мога на дълго и наширока да обяснявам колко "коректни" са и колко съм доволен от работата с тях.
Theshooter02 - помощник
Здравейте !
Реших да повдигна темата, като имам няколко въпроса. по отношение на пароотвеждането имам известни съмнения към другите методи на сухо строителство. Почти всички използват паронепроницаемо фолио/мембрана, та нещата тук малко ми се размиват.
Предстои ми строеж, но се чудя към коя технология да се насоча. Изчел съм доста публикации тук, както и от други източници, но не намирам адекватен отговор.
Въпроси:
1. Удачно ли е строителство с термопанел двойна стена ( тип вентилируема фасада)? Интересно ми е някой има ли опит в това.
2. Как прекъсвате термомоста в областа на стряхата при покрив от термопанел? Лично аз съм се насочил към това. Интересуваме изолиране на самият лист ламарина. На ясно съм, че в зависимост от размерът на стряхата, ще се наложи и смесен тип (метал-дърво) конструкция.

Поздрави!
  • 1
  • 2

Тема "Къща от термопанел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: