Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
muhala - майстор
Ако пък толкова много не пада, значи няма да падне. Грундирайте го с водоразтворим грунд и мазачите да действат.
шоп - майстор
Бааси!
за седмица писане да бяхте хванали чук и секач и да бяхте изчукали до здраво! Или пък перфоратор с плоско длето.
Иначе аз такива лепила премахвам с песакоструй. Имам мощен компресор, имам и песакоструйка. Работа за час


100м2 с какви кофражни платна е кофрирано, че за седмица не можете да се справите? За какви линейни метри си чешем пръстите?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Вие се радвайте, че изпълнителя е ползвал качествено тиксо, иначе става тиксобетон.
И какви са тези полу-течни бетони с високи нива на съсъхване, дето да имат нужда, чак пък от такова уплътняване на кофражните фуги.
Ако плочата е моя, не бих бързал с мазилките, преди да се уверя, че бетона в плочата е покрил проектнота си якост. В БГ високопластичните бетони, почти винаги, с малки изключения, носят неприятни изживявания на инвеститора!
nelina_london - специалист
ср сеп 25, 2019 3:37 pmшоп написа:
Бааси!
за седмица писане да бяхте хванали чук и секач и да бяхте изчукали до здраво! Или пък перфоратор с плоско длето.
Иначе аз такива лепила премахвам с песакоструй. Имам мощен компресор, имам и песакоструйка. Работа за час


100м2 с какви кофражни платна е кофрирано, че за седмица не можете да се справите? За какви линейни метри си чешем пръстите?
Никъде не съм писала,че се бъхтим 7 дни.Явно искате подробен отчет:
Миналата сряда пробвахме с горелка,в четвъртък дадохте идея за телената четка,в петък се прибрахме на село,където си държим инструментите,за да се снабдим с въпросния уред,във вторник бяхме на Панаира и купувахме материали и дойдохме до днешна Сряда,когато видяхме,че не става с четката.Дотук виждам два работни дни от цяяялата седмица.Освен това през тези 2 работни дни бяхме заети да шпакловаме неравностите на "майсторите",и мъжът ми бе предимно зает да ги благославя,докато слага метални ъгли,да зида водомерна шахта,както и да допълним ватата на тавана.Очевидно не съм писала във форума от скука! И извинете , но не съм изкарала рулетката ,за да измеря точния метраж хартиено тиксо!Използвани са китайски шперплатови платна.
Бетонът е В25,за пластификатори не сме плащали.Плочата е излята преди 3 месеца!
Лично бяхме,когато правиха кофража.Попитаха ни дали ще слагаме гипс картон на тавана.Казахме им,че ще е мазилка и те казаха,че ставало по-хубаво и гладко с тиксо .Отидоха и си купиха.
Надявам се да бях изчерпателна..и ах да..за протокола другия Понеделник,като си вземем пистолета за горещ въздух от село пак ще пробвам :-D
npace - специалист
Със стоманена четка за ъглошлайф (и ъглошлайф) не може да не става.
Носете маски задължително.
radius - майстор
Еми то като сме тръгнали, да слагат камбаната на флекса и готово. Че нещо авторката се изнерви къде на тиксото, къде на нас.
Гост - специалист
Моят съвет е:- не ползвайте пистолети за горещ въздух и горелки. Помислете малко. Ако трябва- ще се аргументирам...
nelina_london - специалист
ср сеп 25, 2019 10:42 pmnpace написа:
Със стоманена четка за ъглошлайф (и ъглошлайф) не може да не става.
Носете маски задължително.
За съжаление точно с това пробвахме и не става.Сега да не си помислите,че машините ни са долен клас-напротив-Деволт,Макита,Щил.
То си е епична битка.Тапети с Ц200 съм сваляла- абсолютна песен са пред тиксото.
Тях поне със шпакла може да ги изстържеш ,а това -не.
Ацетона също не проработи,ще пробвам и останалите химии.
Благодарна съм на всички за идеите!
П.С.Предполагам,визирате факта,че нагряването,размазва/сцеплява още повече лепливия слой.Трябваше да снимам каква петниста хиена е след горелката,но здраво залепена! :-D
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср сеп 25, 2019 9:54 pmnelina_london написа:
Бетонът е В25, за пластификатори не сме плащали. Плочата е излята преди 3 месеца!
Лично бяхме, когато правиха кофража. Попитаха ни дали ще слагаме гипс картон на тавана. Казахме им, че ще е мазилка и те казаха, че ставало по-хубаво и гладко с тиксо. Отидоха и си купиха.....
:idea: Това е така, ако плочата е изпълнена с надвишение и след сваляне на кофража, стане отдолу идеално хоризонтална. И би могло, да се направи тънка мазилка, без да се изчуква стърчащия бетон, промушил се между кофража.
:arrow: Най-вероятно в момента плочата е с 2-3см „тумбаче“ и слагането на тиксо е оправдано само в средата където мазилката ще е най-тънка.
hard_core - специалист
А дали с диск за шлайфане на бетон няма да стане? :?

Тема "Премахване на хартиено тиксо от стоманобетонна плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: