• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Stanimir - напреднал
Искам да ми препоръчате нещо здраво,с което да покрием мястото пред къщата ни,което в момента е циментирано.Искам да е здраво,защото през цялото лято се мотаем само отвън,децата играят,пригитвя се зимнина и т.н.Ама и да е красиво.Гранитогрес може би... :?
Стефан - майстор
Тоя грес, макар и гранитен, е изкуствен. Както и всякакви изкуствени камъни, гипскартони, гипсфазери, и т.н. Имитации.

Няма нищо по-красиво от естествените плочи, за калдаръм/по турски/. Както и от естественото дърво.

Май ще разсърдя гипсаджийския форум, ама нейсе :lol:
Stanimir - напреднал
Напоследък всички си слагат градешки камък,но на мен не ми харесва,по-скоро не мисля,че ще отива на къщата.Какво да е ,бе хора.... :?:
Matchless - специалист
Stanimir написа:
Искам да ми препоръчате нещо здраво,с което да покрием мястото пред къщата ни,което в момента е циментирано.Искам да е здраво,защото през цялото лято се мотаем само отвън,децата играят,пригитвя се зимнина и т.н.Ама и да е красиво.Гранитогрес може би... :?
Павета.
escutcheon - специалист
Гранитни павета.
Stanimir - напреднал
Благодаря и извинете,че ви отегчих....гранитни ще са....
XS09 - напреднал
Лично на мен ми харесват тиа плочи с мидички, нещо като това долу. По морето са много често срещани като облицовъчни плочи
Морски варовик.
Някой да знае дали има на пазара такива? С един лак ще стане префектно.

Изображение
Rockwalll - специалист
а вземи сложи точно от този че да видиш кво те чака - ни лак ще те спаси, ни дявол - може да стане само ако го залееш с асфалт

не си ли се запитвал защо не си го виждал по пода никъде

ами защото не става - пие много вода - за да имаш такъв трябва да го запечаташ под стъкло или с много ръце полиуретани и силикони

velsi
поправих се
Последна промяна от Rockwalll на вт сеп 18, 2007 7:42 pm, променено общо 1 път.
hrisvas - специалист
ето една идея от Тоскана- има циментови пътеки, чакъл, лехи със зеленина и големи саксии...комбинацията е хубава- не е само един или два елемента, а са смесени различни структури и е приятно за гледане...казваш, че вече е циментирано навсякъде при теб- пак можеш да направиш лехи, но "повдигнати"- огради няколко правоъгълнигълника с например 1-2 реда тухли/блокчета за ограда /зациментирани едни за други/ и после натрупай и утъпкай земя в средата и засей рай-грас или някаква ниска растителност---пътеките можеш да покриеш с гнайс- има какви ли не цветове
Успех

Прикачен файл

tuscan_front_garden.jpg
tuscan_front_garden.jpg (55.67 KиБ) Видяна 8834 пъти
Matchless - специалист
XS09 написа:
Лично на мен ми харесват тиа плочи с мидички, нещо като това долу. По морето са много често срещани като облицовъчни плочи
Морски варовик.
Някой да знае дали има на пазара такива? С един лак ще стане префектно.

Изображение
Мисля, че се казва мушелкалк, но е много хигроскопичен и най-много да се използва за облицовка на къща и то след обработка.
  • 1
  • 2

Тема "Нещо здраво за двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: