Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон окт 07, 2019 7:54 pmnikolov333 написа:
Амин.. :-D :lol: :lol: :partyman:
Alleluia :prayer: :supz: :rock:


Прикачен файл:
10.png
nikolov333 - майстор
И аз замислям един хол 6*6м с такава комбинация, ама искам да има веранда и тя поне 6*4, но още не съм го измислил.. :partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
Казваш, че старите къщи нямали улуци. Но нали си видял как стрехите са доста изнесени и гонят водата далеч от основите. Пък и ако се съобрази, може освен това и да ти спестят директното лятно слънцегреене - готов елемент от пасивна климатизация. И пак ще си обикаляш къщето на сухо околовръст, освен ако не е някой силен вятър с дъжд, но тогава и улуците не помагат.
dat - напреднал
пон окт 07, 2019 7:48 pmBLUEPUPIL-2 написа:
:arrow: Няма да се плашиш, ето ти един успокояващ съвет- Направи основите на къщето, да са ивични фундаменти в двете направления- гредова скара. Като прибавиш и маниашкото изискване на BLUE, под колоните да има допълнително уширение, така щото терена отдолу да получи почти идентично натоварване под различните участъци на основата.
ОК. Последното не го разбирам технически, но ще го изпапагалствам при разговорите...
:!: И разбира се настана дългоочакваният миг, да предложа стоманен гредоред вместо втора плоча. :partyman:
Това съм го срещал в твои постове - какво е предимството? Ако не ти се обяснява тук, дай откъде да се ограмотя, моля.
пон окт 07, 2019 8:25 pmSvetoslavoff1 написа:
Казваш, че старите къщи нямали улуци. Но нали си видял как стрехите са доста изнесени и гонят водата далеч от основите. Пък и ако се съобрази, може освен това и да ти спестят директното лятно слънцегреене - готов елемент от пасивна климатизация. И пак ще си обикаляш къщето на сухо околовръст, освен ако не е някой силен вятър с дъжд, но тогава и улуците не помагат.
Колега, приятно е да чуеш това, което искаш да чуеш :) Моето проектче (на любителска 3Д програма) е на базата на къщата от снимката ми, разбира се с много изменения в плана, но отвън - нещо такова, със заградена, уютна веранда (смисълът на една къща) и дневна с кухня в съседство. Парцелът позволява ориентация юг-югоизток на това, което се вижда на снимката. Но... кво ще каже архитектът, още не знаем. Ще може ли големи стрехи - ще чуем. Да не пускаме "ламби" вътре, както ме подбъзикнаха...
Руди - майстор
Този проект, който те е вдъхновил е 102 квадрата,
от които почти 80 са дневна и веранда. Има само
една спалня, склад и санитарен възел. Това си е
луксозна вила, предимно за лятото.
Това, че на картинката няма улуци и водосточни тръби
не бива да заблуждава, просто архитектът и не си е
направил труда да ги нарисува.

Като чувам, че сте първи заселници в зоната, очаквам в
следващите теми да чета как се преборихте за водата и тока...
dat - напреднал
Е, аз доста съм го изменил - 2 спални, 1 1/2 бани, перално, дрешник... Само отвън наподобява картинката. Ние сме двама, децата отлетяха.

Водата... там е. Съседен парцел с градина го купи 1 човек, чучна си караванка и си полива, гледам. НО... с ВиК не сме се запознали още. Чакам статута за УПИ. Продавачът е местен човек и ми е близък приятел, няма да ме метне с вода и ток.
Токът... по границата на парцела има 3-4 стълба, но ЕВН може да ме включи откъдет си иска, знам. По горната причина и с тях не съм се срещал.
Въобще не си мисля, че ще мине без главоболия, зимата е за това...
Руди - майстор
вт окт 08, 2019 12:29 pmdat написа:
Ние сме двама, децата отлетяха.
Е, с две спални е по-добре, аз и трета събрах, две бани...
И ние сме двама, отлетяха синовете, но откакто сме на село
(няма два месеца) кацнаха по веднъж...
Не си мисли, че зимата е дълга и ще ти стигне за проекта и
съгласуванията, трябва да се бутат и ръчкат, ако искаш напролет
да строиш. Дано няма големи спънки!
dat - напреднал
Оффф... Като видя гише, се обривам...
Ще даяним. Благодаря много!
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон окт 07, 2019 8:25 pmSvetoslavoff1 написа:
Казваш, че старите къщи нямали улуци. Но нали си видял как стрехите са доста изнесени и гонят водата далеч от основите. Пък и ако се съобрази, може освен това и да ти спестят директното лятно слънцегреене - готов елемент от пасивна климатизация. И пак ще си обикаляш къщето на сухо околовръст, освен ако не е някой силен вятър с дъжд, но тогава и улуците не помагат.
пон окт 07, 2019 9:44 pmdat написа:
Колега, приятно е да чуеш това, което искаш да чуеш :) === Но... кво ще каже архитектът, още не знаем. Ще може ли големи стрехи - ще чуем.
Ти ако оставиш на архитекта да взема конструктивни решения (освен ако не е Santiago Calatrava) работата я пиши „бегала“. :lol:

И големите стрехи не обичат дървото и бетона за носещите конзоли, защото провисват. :shock:


Прикачен файл:
300.jpg
dat - напреднал
Ехааа! С такива стрехи отиде ми дворчето, 600+кв.м... Томатето!

Още не си ми нахвърлил 2-3 неща за този стоманен гредоред, да знам, да го мисля ли. +/- ?

По архитектите - 2 крайности, както съм чувал: съгласява се с всичко, демек претупва или налага своето - пак не става. Затова (повтарям се) искам малко от малко да съм в час.
Навремето добре работихме с Tsilkov по 1 проект, който не стана, но не по негова вина. Пак бях начертал къщата, момчето я възприе, пипна тук-там и стана мн.добре. Ама... друга тема.

Тема "Водоотвеждане на покрив без улуци?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: