Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
Обаче има по-добри и качествени в пъти хидроизолации от битумните. Това е морално остаряло.
Има мембрани с ширина до 10м ролката, която се запоява с машина и буквално може да се направи басейн.
Вадим Владимиров - специалист
нед окт 27, 2019 1:49 pmшоп написа:
Обаче има по-добри и качествени в пъти хидроизолации от битумните. Това е морално остаряло.
Има мембрани с ширина до 10м ролката, която се запоява с машина и буквално може да се направи басейн.
Ето ти басейн, но само с един слой битумна хидроизолация :wink:
Прикачен файл:
20170419_174838 (600 x 360).jpg
20170419_174838 (600 x 360).jpg (62.13 KиБ) Видяна 2283 пъти
miliad - майстор
Няма да коментирам хидроизолациите, не ги разбирам. Само ще вметна че затварянето на отводнителните отвори на дограма, която е възможно да се мокри при дъжд, може да доведе до малки локвички вътре върху паркета в стаята. Или овлажняване на зоната под дограмата със съответните последици.
На снимките на Вадим ясно се вижда че вратата е с алуминиев праг долу. Отводни отвори няма. Проникналата през гумите вода просто се оттича по наклона на прага навън.
Тоест това е частен случай, и не мисля че може да се прилага повсевместно.
Или ако ползваш височината на касата за такъв тип под, хидроизолацията трябва да стига до височината на отводнителните отвори или да бъде пробита там. Както и сифона трябва да е под тяхното ниво.
Достатъчно огледи имам на врати със затворени отводнителни отвори и последиците от това, именно защото някой не си е сметнал добре нивата на настилките.
Вадим Владимиров - специалист
нед окт 27, 2019 2:27 pmmiliad написа:
Няма да коментирам хидроизолациите, не ги разбирам. Само ще вметна че затварянето на отводнителните отвори на дограма, която е възможно да се мокри при дъжд, може да доведе до малки локвички вътре върху паркета в стаята. Или овлажняване на зоната под дограмата със съответните последици.
На снимките на Вадим ясно се вижда че вратата е с алуминиев праг долу. Отводни отвори няма. Проникналата през гумите вода просто се оттича по наклона на прага навън.
Тоест това е частен случай, и не мисля че може да се прилага повсевместно.
Или ако ползваш височината на касата за такъв тип под, хидроизолацията трябва да стига до височината на отводнителните отвори или да бъде пробита там. Както и сифона трябва да е под тяхното ниво.
Достатъчно огледи имам на врати със затворени отводнителни отвори и последиците от това, именно защото някой не си е сметнал добре нивата на настилките.
Това искам да кажа и аз. С течна хидроизолация се обработва до отворите, когато говорим за прага. Отстрани качваме мин.15см нагоре. С други думи, евентуалната влага ще се стече по течната хидроизолация до долу и нататък към сифона.
itsme! - напреднал
Битумните хидроизолации са капризни към температурните. Представи си когато се нагрее и почнеш да газиш върху нея, или е замръзнала...
Вадим Владимиров - специалист
нед окт 27, 2019 2:47 pmitsme! написа:
Битумните хидроизолации са капризни към температурните. Представи си когато се нагрее и почнеш да газиш върху нея, или е замръзнала...
Къде е хидроизолацията по която ще се гази?
Прикачен файл:
20190918_174844.jpg
20190918_174844.jpg (80.12 KиБ) Видяна 2267 пъти
itsme! - напреднал
Видимо не се вижда, но това не значи, че я няма. Това е мое мнение, не ангажирам никого.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Не стана ясно за каква хидроизолационна мембрана иде реч, битумна, TPO, PVC или Hydrocarbon polymers. Разликите в живота им са чудовищни, от 10-15 до 100 и повече години?
Струва ми се, че най-важното някак си остава на по-заден план!
Вадим Владимиров - специалист
пон окт 28, 2019 1:11 amBLUEPUPIL-2 написа:
Не стана ясно за каква хидроизолационна мембрана иде реч, битумна, TPO, PVC или Hydrocarbon polymers. Разликите в живота им са чудовищни, от 10-15 до 100 и повече години?
Струва ми се, че най-важното някак си остава на по-заден план!
Кое е най-важното? Относно вида хидроизолация ще се замълча, тъй като се разбира, че не познаваш нито един от изброените видове. Ако бе знаел - не би питал :wink:
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон окт 28, 2019 7:21 amВадим Владимиров написа:
Относно вида хидроизолация ще си замълча, тъй като се разбира, че не познаваш нито един от изброените видове. Ако бе знаел - не би питал.

Понеже хич не разбирам от хидроизолационни мембрани, ще прибавя още два вида, с гума -EPDM и полиетилените LDPE и HDPE.
И сега на всички ще ни бъде много интересно и полезно да споделиш инфо за предимствата, недостатъците, цените, приложението, продължителността на живот на въпросните хидроизолационни мемрани, че дори и на пръсканите и мазаните. Неща изключително полезни за посетителите на форум строителство.

Тема "Замазка, хидроизолация и отводняване на открита тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: