Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
fbr - майстор
Ровя, ровя, но не мога да попадна на пример за завършек на покрив при стрехите, в случаите на бетонни стрехи. Смятам следващото лято да ремонтирам покрива, и се оглеждам за избора на вариант. Масовия случай е ребрата и дъсчената обшивка да изпълняват ролята на стреха, но в моя случай това не става. В момента при мен, навътре в стрехата има греда, на която са заковани ребрата, които са отрязани под ъгъл, и завършват върху стрехата, като на първия ред керемиди, единия край е подпрян на края на стрехата, а другия край е на калта върху дъсчената обшивка. Та, каква е технологията за изпълнение на такъв тип вентилиран покрив, и въобще, възможно ли е това.
шоп - майстор
А какво ще е покривното покритиие?

Моята къща е с бетонни стрехи, вентилиран покрив и метални керемиди.
fbr - майстор
Все още не съм решил. Клоня към керамиката, но не е крайно решение. Кефят ме и битумните, че имам на едно място и им се радвам на свободата на движение отгоре и лесния монтаж, но сякаш лесно няма да се реша за тях, тъй като покрива е доста стръмен и ще трябват снегозащитни мерки, че етажите са три.
Билян - специалист
При мен покрива е с полимерни керемиди можеш и хоро да играеш върху тях има си и снегозадържащи елементи към тях.

Тема "Вентилиран покрив при бетонни стрехи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: