Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

Една от стените на дървена къща почти опира в съседката стена, като стряхата на съседна всъщност влиза под моята стряха. Разстоянието между двете е не повече от 10-Тина сантиметра. На съседската стряха сложих нови улуци, казанче и водосточна тръба, но е ясно, че част от дъжда/снега ще се стича към моята стена.
Моята стена е от дърво и върху него има пародифузна мембрана. Обмислям да сложа ламарина върху цялата стена и улама от стената в улука (подобно на обшивка на калкан). Под ламарината върху пародифузната мембрана мислех да сложа 1 см фибран, обаче стената е доста голяма и сметкоплана не ми харесва.
Мога ли да сложа ламаринения лист директно върху парофидузната мембрана или риска от конденз е прекалено голям? Какво друго мога да сложа върху мембраната вместо фибран? Стената ще има топлоизолация от каменна вата от вътрешната страна, така че отвън се опитвам просто да изолирам водата.

Благодаря!
naster - майстор
1. Снегозадържащи елементи на съседския покрив, особено ако наклонът на ската е към вашата стена (както разбирам).
2. ХПС в/у мембраната я обезсмисля, защото материалът е затворена структура и може да натрупва изпарения между двата слоя. Ламарината също е паропреграда и трябва да е монтирана с някаква хлабина 3-5см (скара?), мисля, за да се осъществи въздухообмен.
пон окт 28, 2019 3:24 pmnaster написа:
1. Снегозадържащи елементи на съседския покрив, особено ако наклонът на ската е към вашата стена (както разбирам).
2. ХПС в/у мембраната я обезсмисля, защото материалът е затворена структура и може да натрупва изпарения между двата слоя. Ламарината също е паропреграда и трябва да е монтирана с някаква хлабина 3-5см (скара?), мисля, за да се осъществи въздухообмен.
Ската на съседа изцяло е към моята стена, но, за съжаление, не мога да сложа снегозадържащи елементи - керемидите са особени, стари и дори не смея да се подпра на тях, а няма как да стигна, за да монтирам. Освен ако има някакви елементи, които се лепят върху керемидите?...но колко ще е здраво това е съмнително.

Идеята за скара под ламарината всъщност е чудесно решение и мисля да го използвам. Благодаря!
Чираче - майстор
Дайте няколко снимки от различен ъгъл.

Тема "Ламарина върху пародифузна мембрана?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: