• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
Да покажа ли снимки на бетонни стрехи правени 1981 година?
Лично на моята къща. Досеха нищо не е правено по тях и не мисля да правя.
Преди 3 год правих основен ремонт на покрива, 40 см горна изолация с вата, метални керемиди , двойни скари, вентилиран, челни дъски облечени 100% с метал.

На няколко места в следствие на къртенето и пробиването падна малко от варовата шпакловка и това е.
brum - майстор
Покажи :) .

Иначе за топлоизолация над прозореца и аз го мислех като вариант. Явно без такава няма да мина без значение каква е стрехата...
fbr - майстор
Имам бетонни стрехи от 1985, не са мръднали (мазилка и боя), но олуците са за смяна. Като гледам новото стрителство, челните дъски след няколко години са с "автентичен" вид, както се спомена по-горе.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон ное 11, 2019 4:44 pmbrum написа:
Иначе за топлоизолация над прозореца и аз го мислех като вариант. Явно без такава няма да мина без значение каква е стрехата...
Не става въпрос само за над прозореца, а за всички външни стени. Най-добрата връзка между външната изолация и тази под или над плочата е с XPS, поставен хоризонтално между зидарията и трегера. Както съм показал на схемите. Плюс XPS-са от долната страна на плочата да влезе 1м навътре, а не както някой го правят за икономия- само 0.5м.
brum - майстор
А колко е разумно да бъде дебелината на XPS-а вътре? От вън е 8см, после има зид 12см, вата 13см и гипскартон. С това обръщане ще трябва да се помисли как да се променият тези неща за да останат външните стени без чупка.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за покрив/стрехи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: