Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
speka_rs - специалист
пон ное 25, 2019 2:31 pmSandman написа:

Сега ще започна да досаждам на другите хора в темите за водопровод и отоплителна инсталация :-D
И гипскартон...
Успех със начинанието !!!

п.с. Досаждай смело ще помага ме с каквото можем.
Sandman - специалист
пон ное 25, 2019 3:18 pmky-kyy написа:
Ихаааааа, добре върви преустройството, а и си правиш ежедневието интересно :)...
Благодаря!
Тока си е вътре вече.
Водата трябва да я докарам от сондажа, 10-15 метра е разстоянието, но ще е догодина.
Канала ще излиза към "пречиствателна станция" зад къщата. И двете ще са през малката дупка, която се вижда под прозореца на голямата стена. Като ги вкарам от там ще направя куфар от фибран, може би и вата вътре и микропореста изолация на самите тръби.
Отоплението ще е с котел в мазето, парното изобщо не съм го почвал още. Трябва да се залутам из темите да видя как се смята колко ще ни е необходимо.
Вентилацията на канала и банята ще е през комин, той е двоен между коридора (където ще преградя и за баня) и кухнята. Едната тръба ще е за аспиратора.
speka_rs написа:
Успех със начинанието !!!

п.с. Досаждай смело ще помага ме с каквото можем.
Благодаря!

:partyman:

Чудя се как бих могъл да мина през основите и до колко е добра идея. Трябва да вкарам водата от нишата под коридора до мазето.
За кухнята мога да мина и през стената...
Ще трябва да изкарам и комин за котела, който още нямам идея какъв ще е и къде ще го позиционирам точно...
ky-kyy - специалист
пон ное 25, 2019 5:04 pmSandman написа:

Благодаря!
Тока си е вътре вече.
Водата трябва да я докарам от сондажа, 10-15 метра е разстоянието, но ще е догодина.
Канала ще излиза към "пречиствателна станция" зад къщата. И двете ще са през малката дупка, която се вижда под прозореца на голямата стена. Като ги вкарам от там ще направя куфар от фибран, може би и вата вътре и микропореста изолация на самите тръби.
Отоплението ще е с котел в мазето, парното изобщо не съм го почвал още. Трябва да се залутам из темите да видя как се смята колко ще ни е необходимо.
Вентилацията на канала и банята ще е през комин, той е двоен между коридора (където ще преградя и за баня) и кухнята. Едната тръба ще е за аспиратора.

Ан тъй :supz:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
пон ное 25, 2019 5:04 pmSandman написа:
:partyman:
Чудя се ... Ще трябва да...
Браво на вас! Добре върви! Спорна да е!
Руди - специалист
Следя темата от началото.
Интересни работи предстоят, снимай и разказвай!

Успех и нека ентусиазмът да не ви напуска!
шоп - майстор
@Sandman, имам един въпрос:
как мислиш да завършиш цокъла? В смисъл след мрежата и шпакловането какво мислиш да слагаш?
Камък, плочки, мазилка?

И на мен ми предстои подобна работа и затова питам. :partyman:
Sandman - специалист
пон ное 25, 2019 5:55 pmРуди написа:
Следя темата ...
Благодаря!
шоп написа:
@Sandman, имам един въпрос...
Мислим да е с мозаечна мазилка от тия най-ситните камъчета, по 1мм където са.
шоп - майстор
И аз на такъв вариант съм се спрял. :partyman:

Камък или плочки изискват метална мрежа, допълнително дюбелиране през мрежата и т.н.

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: