• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
savagebs - специалист
тея комини тела май са по скоро за отдушник но температурите на газовете от котела мисля че не са и толкова високи че да направят проблем, шпакловайте ги с мрежа и лепило отвън
radius - майстор
За някои неща си личи, че директора не е техничар.
Дограмата май е с 2 стъкла само, на някои места има предимство на визията пред функционалността - защо, за бога, насред детската има някакви лайстни и нива ?! Пелети в тези времена? Има и други неща, които ми правят впечатление, но може би не са толкова съществени...
brick - специалист
вт авг 23, 2022 10:23 pmradius написа:
защо, за бога, насред детската има някакви лайстни и нива ?!
Написано е защо - майсторът си е забравил дясната ръка в къщи.
Sandman - специалист
@savagebs
Да, ще шпакловам с мрежа като го довърша. Даже се чудех дали да не сложа рабица вместо стъклотекстилната...
Догодина евентуално обмислям да го облека и с каменна вата, но не знам дали би имало смисъл.

@radius
Техничари у нас нЕма :-D Учим се в движение от по-знаещи тук във форума и от нета като цяло.
Дограмата е троен стъклопакет, 4 сезона май се водеше комбинацията от стъкла, без газ.

Лайстните са заради гъзоръкия "майстор". Не трябваше да има разлика в нивата на плочките. В спалнята някак успя да ги нагласи, ама в детската... Но тогава още не бях сигурен във възможностите си, та ги наехме, хем и по-бързо да се случат нещата.

За отоплението, преценихме че така ще ни е най-лесно и комфортно. Радиаторите вече ги имахме. По-млади няма да ставаме за да се занимаваме с дърва и въглища, по ред причини климатици не можем да ползваме. По-нататък живот и здраве искаме да боднем солари за топла вода, ама кой знае кога ще можем.
radius - майстор
Аз реших, че е някаква дизайнерска приумица с тия лайстни.
Ал_ - специалист
Адмирации за осветителните тела! Поздрав с една моя самоделка
Изображение
Sandman - специалист
Привет! :partyman:

След поредна пауза, да покажа до къде сме.
Вече се нанесохме официално :-D
Миналата седмица вече се случи и парното. Хубаво е :-D
Сложиха разш. съд 24 литра, помпа Армстронг, текнаха малко няколко точки от колектора но ги оправиха. На радиаторите сме с глави на Херц, на 2,5-3 ги държим. Поддържаме около 20-22 градуса. В банята е "баня" щот не е с термоглава лирата, чел съм че така трябва. Харчи прилично, но все още е топло. Ще го видим зимъска как ще е. Караме го с иглолистни пелети засега...
Комина го вдигнах с коминки, като последните 3 ги лепих от покрива, че скелето със стълбата не стигаше, та ги поизкривих и ще го изправям с изолацията :lol:
Много бой с къртача, чука и секача беше докато изкарам комин през основите. 60 санта камънак. Ползвах няква водопроводна дебелостенна желязна тръба за целта с Ф150.
Взел съм каменна вата 50кг за изолация, още се колебая с какво да я лепя и дали изобщо да я лепя или да я прикрепя с тел няква и да шпакловам направо. Ще съм благодарен за съвети и насоки.

Прикачен файл:
IMG_20221123_193705_986.jpg
Прикачен файл:
IMG_20221123_193708_904.jpg

Прикачен файл:
IMG_20221123_193711_419.jpg

Прикачен файл:
IMG_20221123_193703_225.jpg
Прикачен файл:
IMG_20221123_193700_141.jpg
шоп - майстор
Абе "слабичък " ти е комина. Лек, ажурен, нисък...
Sandman - специалист
Относно "пречиствателната станция", и тя се случи.
5те бидона ги навързах, добавих един 6ти 80 литров. В него сложих есна помпа да изкарва водата към попивното поле. То още не е готово де... Два бидона анаеробни, два аерирам с цилиндрични дифузери и компресор Secoh 40 ли, 60 ли беше...
За "медия" в аерираните бидони ползвах зазенчваща мрежа навита на фишеци с парче фибран отгоре и парче арматура отдолу да седят вертикално в бидона. Въздуха подавам през ПЕ тръби, регулирани с кранове при всеки бидон. 40 минути помпа, 20 почива. Общо взето на око е всичко :-D

Прикачен файл:
IMG_20221123_201007_143.jpg


Сипваме бактерии от магазина, някви за септични ями и ПСОВ, чешки или полски бяха.
Още не съм направил и капаци на цялата галимация, нито отдушник на високо.
Мирише на канал, не на л@йна, на изхода водата е с леко жълтеникав цвят. Като закопая тръбите и стигна да насадя бамбук, вярвам ще се получи както трябва.
Последна промяна от Sandman на пет ное 25, 2022 2:14 pm, променено общо 1 път.
Sandman - специалист
ср ное 23, 2022 8:40 pmшоп написа:
Абе "слабичък " ти е комина. Лек, ажурен, нисък...
@шоп Благодаря!

Да, така е, не много комин :-D
Чудя се дали да не сложа още 1-2 коминки, ама ми е сложно със скелето. Укрепил съм го към стрехата с двойна конструкция CD профили да не го духне вятъра, арматури слагах на първите няколко коминки но после ги отсвирих.
И така работи общо взето...
Както казах, колебая се още как баш да го изолирам с ватата.
Дали да я лепя, дали да я прихвана с тел само, дали да не мисля за рабица да я държи...
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: