• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Sandman - специалист
ср юни 17, 2020 7:30 amnaster написа:
Уж за друго са хюнебеците...
Друго друго, ама си е желязо. На сухо няма кво да им стане, пък и съм сложил 6 :-D
naster - майстор
Много ясно! Аз вече се вълнувам и тая надежда, че ще реализирате нещо по-винтидж в интериора. С акцент в/у дърво, камък, черен метал, кожа, памучни тъкани с неутрални тонове...
Sandman - специалист
ср юни 17, 2020 8:32 amnaster написа:
Много ясно! Аз вече се вълнувам и тая надежда, че ще реализирате нещо по-винтидж в интериора. С акцент в/у дърво, камък, черен метал, кожа, памучни тъкани с неутрални тонове...
Радвам се, че предизвикваме интерес :partyman:
Дърво да, винкели също, все още не сме решили всичко как ще е....
Отрезни машини имам, лентов шлайф също, ел ренде съм си поръчал, оберфрезичка си взех.... абрихт нямам деа, ама не мога да извадя толко пари и нямам и къде да го плясна в момента.
Електроженче от лидъла също съм си взел, седи си още невключвано....

Кожа не :-D камък има в предидеите...
naster - майстор
Ами да! Разбираме се - не ретро тип ширпотреба от соца, а по-непреходен дизайн с по-примитивни материали... Особено в банята, нещо по-класическо с ретро батерии с кръстати врътки, мивка с ботуш и моноблок; квадратни плочки 20х20 с някакви цветови акценти и мотиви.
Sandman - специалист
Тъй. Обрах луфтовете под фибрана с дюбели 8*120, останаха само на места някви минимални, но реших че няма да се престаравам :)

Прикачен файл:
IMG_20200617_172551.jpg
Прикачен файл:
IMG_20200617_183823.jpg

А това ми е мрежата за замазката:
Прикачен файл:
IMG_20200617_185809.jpg


Ф1.8 70х70.
За нея не съм сигурен с колко да я застъпя и дали да връзвам отделните пана както връзвах мрежата за бетона.
Под мрежата ще сложа на места лентички фибран да я държат малко на разстояние.


Посадихме и бъдещата асма :)
Сорт Афродита, без семки, поръчах го онлайн миналата седмица.
Прикачен файл:
IMG_20200617_184031.jpg
naster - майстор
Мое пак да не съм разбрал, но в/у този фибранТ и замазка ли ще редите скарата и дюшеме?
Sandman - специалист
ср юни 17, 2020 9:41 pmnaster написа:
Мое пак да не съм разбрал, но в/у този фибранТ и замазка ли ще редите скарата и дюшеме?
Да, връз него замазка и отгоре скара с дюшеме. Трябваше да наваксаме изкопаното и прецених, че по-добре с малко камъни, бетон, фибран и замазка. Иначе или още толко бетон, или още толко камъни, ама камъните не мога да ги уплътня с трамбовката хубаво, а още 15-16 бъркала бетон....не мерси :-D
Тъкмо и термобариера стават тия 5 санта.
Тръбите за парното още се колебая дали да ги вкарам в замазката или да са в скарата на дюшемето... засега клоня към скарата. :)
Sandman - специалист
Малко снимки от играта със сачака :) Все още сме до никъде, ама с тия валежи е куца работата...
Сачака е 9*1.5см, ползвам 4*35 винтове с Т20. Оказаха се супер за работа с тая глава, та занапред където мога ще ползвам само такива, един не превъртя или изпусна с тоя накрайник.
Импрегнираме с отработено масло, цвета остава повече от чудесен. Зееха едни дупки над дограмите на амтрето след тия с покрива, та затворихме с осб и ще шпакловам отгоре по някое време...

Прикачен файл

IMG_20200618_142349_627.jpg

Прикачен файл

IMG_20200618_142347_033.jpg

Прикачен файл

IMG_20200618_142342_402.jpg

Прикачен файл

IMG_20200615_204418_447.jpg
Sandman - специалист
Отмина поредния натоварен почивен ден :-D
Замазката в едната стая е готова. 5 часа, 16 бъркалки. На торба цимент 10-11 литра вода и 7 кофи речен пясък. Получава се мокричка сместа, но малко по-лесно се работи. Армирахме с мрежа ф1.8 75*75мм. За дистанционери под мрежата изрязах ленти от фибрана по 1-2 санта дебели.
Грунд отново този синия на Баумит, че ми стана любим като видях как свързва всичко дет лепихме :-D
За майки ползвах УВ на 50мм, пирон-дюбели 8*120 и за подложки ППР тръба 25ца.
Замазката е дебела 9-10 см. След около 2 часа махнах профилите и подложките и забърках още малко та запълних празното.
Не стана кой-знае колко гладко, но така или иначе остава отдолу. На око е равно, ама утре ще ида и ще проверя с нивела как съм се справил.
Теглих я коридор по коридор, което се оказа грешно. Като напълня, почва да бута настрани профила и го накланя, понеже не е хванато неподвижно... Следващата стая ще я правя иначе :)

Прикачен файл

20200629_071739-COLLAGE.jpg

Прикачен файл

20200629_071626-COLLAGE.jpg

Прикачен файл

20200629_071657-COLLAGE.jpg
Баш Майсторо - специалист
Поздравления за напредъка! Но излишно си си играл с тия профили и дюбели, направи си майките с разтвора от замазката и карай по тях с мастара, става бързо и лесно. За майките го бъркай малко по - гъсто да не ти свлича ако е дебело /даже земно влажно/ и докато ги нагласиш първите ще са дръпнали. И газ с мастара по тях, само бетон да има. :supz:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: