• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Sandman - специалист
В дневно-кухнята сложихме дюшеме в дневната част. Решихме шперплата да си остане. Само го приковах на места с яки винтове за гредите на пода, да не подрипа като ходим. Скарата я наредих през 30тина санта. Каменна вата натъпках в кухината. Ковах го с тънки винтове през перото(изпъкналата страна, ако тва е перо), пристягах където бе необходимо с триъгълни клинове изрязани от дъска от дюшемето(в един клип на братушките го видях това), понеже нямам други инструменти за тая цел.
Не стана перфектно, на места има някой милиметър фуга, но това е. Дюшемето и летвите ги поръчах импрегнирани, 2,5 санта е дебело.
Понеже шлайф машина не можах да наема навреме, прешлайфах с жирафа от Лидъл :lol: Справя се чудесно.
Една ръка леко разредена за грунд, първа ръка, шлайф, втора и после трета ръка. Лак на Левис, много приятно се получи.

Прикачен файл:
dyusheme01.jpg
Прикачен файл:
dyusheme02.jpg
Прикачен файл:
dyusheme03.jpg
Прикачен файл:
dyusheme04.jpg
Sandman - специалист
Не се вижда хубаво на снимките, на живо е по-готино.

Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (93.22 KиБ) Видяна 1822 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
Sandman - специалист
Пода на кухненската част е с плочки 20*20 с много интересна фуга. Всички плочки ги избира половинката (освен тия в коридора). То като цяло тя е "идейния директор" на обекта, аз съм "бай Иван хамалина" :lol:

Добре познатият грунд на Баумит, лепилото пак е същото на Мапей.

Прикачен файл:
kuhnya01.jpg
Прикачен файл:
kuhnya02.jpg
шоп - майстор
Браво, много работа сте отхвърлили.
Дюшемето за мен е едно от най-добрите подови покрития. Усеща се топло, а не хладно като ламинат или грес, където без подово е меко казано некомфортно.

Една идея от мен, помисли за разширяване ширината на пътеките около къщата. От снимките ми изглеждат около метър. Двама човека трудно се разминават, ръчна количка минава, но трябва да пазиш мазилката и ръцете. И колелото на РК1 ще върви точно по решетката.

1,3 или разкошните 1.5м според мен е оптимално. У нас ги направих 1.5 и съм много доволен. Водата бяга надалеч, основите са сухи, а сложих и 50мм фибран под бетона и намалих топлозагубите.
Sandman - специалист
За гръб на кухнята харесахме плочки 10*20. Оказа се, че се лепи супер лесно и бързо, за два следобеда ги опукахме.
В ъгъла сложих бял ПВЦ ъгъл за плочки, в двата ктая ги завършихме с ПВЦ "Г" профил, пак бял щото первазите ще са ни бели по пода и тавана.
Прикачен файл:
kuhnya03.jpg
Прикачен файл:
kuhnya04.jpg
Прикачен файл:
kuhnya05.jpg
Прикачен файл:
kuhnya06.jpg

@шоп Благодаря :partyman:
Първоначално мислехме за дюшеме и в стаите, но решихме плочки. Затова и нивото ни е -3/-4 санта спрямо коридора.
Пътеките ще ми е сложно да ги разширя, поради денивелацията между двете къщи, а отзад няма да се минава често, еле па по няколко човека, ще го преживеем. Иначе да, метър са широки някъде. Като дойде ред на лятната кухня, пространството между двете ще го заравняваме и ще решим каква ще му е съдбата, там също ще се минава а и е широко една кола да мине.
Последна промяна от Sandman на ср сеп 22, 2021 11:07 am, променено общо 1 път.
vladtod - специалист
Браво зе мерака и постигнатото, черпя идеи :cool: , спомена за пречиствателна станция ,идва ли и нейния ред?
Sandman - специалист
ср сеп 22, 2021 11:04 amvladtod написа:
Браво зе мерака и постигнатото, черпя идеи :cool: , спомена за пречиствателна станция ,идва ли и нейния ред?
:respekt:

Баш сега ще пиша за станцията :wink:

Дойде ред най-после и за пречиствателната станция, че доскоро беше б@хти жегата.
Понеже оня с багера и той се оказа силен на думи повече отколкото на дела, ямата за станцията се появи по-малка, по-плитка и на по-друго място. Но каквото-такова.
Трябваше да събера 7 бидона, оказа се че май ще влязат 6, обаче няма да мога да ги свържа, та се спряхме на 5...
Дървен сандък, без дъно. Облякохме го с найлон отвън и с 10тина санта фибран цял лист вертикално(1,20м). Дано да е достатъчно че да не мръзнат карантиите вътре... Още не съм довършил отгоре как ще се случи точно. Обмислям да е дебел капак от фибран с някаква рамка от профили или нещо такова, но не съм го решил още.
То само сандъка е готов и бидоните са вътре. Тепърва има още бая работа...

Прикачен файл:
ps01.jpg
Прикачен файл:
ps02.jpg
Прикачен файл:
ps03.jpg
Прикачен файл:
ps04.jpg
Прикачен файл:
ps05.jpg
Sandman - специалист
Малко коридор да покажа :)
Плочките са 60*60, гланц. Замазката бях я направил почти перфектно равна, та не се налагаха някви упражнения при лепенето. Около касите на вратите си играх да оформям с флекса, общо взето се получи добре. Той коридора емалко трапец, като всички помещения в къщата :lol: Само банята е с прави ъгли.
Лепилото пак Мапей, грунда синия. С гребен 10ка работих. Първо бях намислил да обмазвам и плочките, но след втората се отказах.

Прикачен файл:
koridor1.jpg
Прикачен файл:
koridor2.jpg

Прикачен файл:
koridor3.jpg
bat_zdravko - специалист
Супер става, браво! Тъкмо се бях зачудил как върви вашият ремонт. Напреднали сте много :)
Sandman - специалист
пет сеп 24, 2021 1:18 pmbat_zdravko написа:
Супер става, браво!....
Благодаря ти! :respekt:

Напредваме, за съжаление не толкова бързо, колкото ни се иска...
Плана беше да сме там тази година края, но ще видим ще сколасаме ли :)
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: