• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
resistbody - майстор
съб ное 21, 2020 11:28 amSandman написа:

Ренде също имам, даже две съм си взел понеже съм забравил първото купено...
ето такова ренде имах предвид
Изображение

Виж какъв хубав канал става за пълнене с лепило...снимката е отдалеч, но се разбира за какво става на въпрос...
Прикачен файл:
0-02-04-dbf56c53c5d65c2222e3e9d9c0b4a1d58524e87e615d8111d5123d76199b6e2e_3c7c2bde.jpg
0-02-04-dbf56c53c5d65c2222e3e9d9c0b4a1d58524e87e615d8111d5123d76199b6e2e_3c7c2bde.jpg (37.54 KиБ) Видяна 2337 пъти
Sandman - специалист
съб ное 21, 2020 8:24 pmresistbody написа:
ето такова ренде имах предвид...
Мерси :)
Имам и такова, ма някво евтино взех е така да има и нещо не ми се получи баш баш с него като пробвах преди.

Абе варианти има :-D
resistbody - майстор
Иначе хич да не ти пука за пукантото покрай видиите .. е тука се учих аз.. има доста пукнали и няма проблеми след 10 години.. фугите ги дялках с ножчето на място, перфоратора го бяхе взели назаем, а видиите ги завивах с 1000вата бормашина..
Прикачен файл:
таван.jpg
Sandman - специалист
Продължаваме лека полека :)
Тавана в детската е на средата вече. Оказва се, че както и да го опъваш фолиото все си се сбръчква на места :-D След първия профил пробвах да го разпъвам от средата, от есиния край към другия, паралелно по профилите....все тая.
Картона го кова с повечко рапиди, че профилите са ми някви "вафлени" и не знам колко държат.
Прикачен файл:
IMG_20201123_085644_165.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201123_085649_271.jpg


resistbody написа:
Иначе хич да не ти пука за пукантото...
Браво! Щом с толкова много чупки нямаш проблем значи добре си се справил :)
Аз въртя с един бош 600 вата и накрайник за ГК. Не прибират хубаво обаче, направо превъртат в шиб@ните профили... ама вече е късно да преправям.
"Бояджията ше го оправи" така да се каже :-D
burd - специалист
Хич да не ти пука. Къщето става патрон.
Фугите можеш и със сатен гипс да ги пълниш, с лента. Стъклофазерна . После шпакловаш 1 ръка сатен, 2 шиитрок , шкурка и боя.
Стените също. Където е мазано първо гипсово лепило с мрежа.
А прозореца е селен- мериш разстоянието и лепиш на топки Филип гипс, около 10см излиза. После го пълниш и накрая шпакловка. Където е над 7см с подложка се прави.
И аз така се забавлявам по едно къще 3та година и почти съм готов догодина...
Само да беше изтеглил преди замазката едно подово
Радиаторите покрай него минават. Ако има нещо питай. С токовете как си? Предполагам си ги сменил.
Sandman - специалист
съб дек 19, 2020 8:28 pmburd написа:
Хич да не ти пука. Къщето става патрон.
Фугите можеш ....

Благодаря ти! :partyman:

За фугите съм взел фюгенфюлер(чака ред :-D ), хартиена лента, ваничка и т.н. Бройкам клипчета в тубата засега, че още бая имам да наредя тавани доде стигнем до шпакловките. Нож 80 санта си взех също, да си улесня работата.
За стените още не е ясна съдбата. Гледахме стъклофибърни тапети, та може да се хвърлим и на такова. Стени джам няма да правим, с шпакловката с мрежа ги позагладих, достатъчно им е. Ако се върнем на само латекс тогава ще ги мисля.
Като се позатопли ше го барна прозореца в банята, само той ми остана ама се го оставям за след нещо и.....
Идеята първоначално беше за дюшеме в стаите, после решихме грес и... така :) Подовото ми се видя по-сложно и скъпо за изработка.
Електрото беше първото, което изскубах щом изнесохме вехториите на боклука. Всичко вече е опънато и замазано. Съжалявам малко, че не пуснах още няколко кабела ама...съдба.

Твоята тема за вилата я четох, бая филм си е. Важното е в края на крайщата да се получат нещата :supz:
naster - майстор
Записвате се по темите за дюшемето, а после минавате на грес. Заради подовото ли? :) Поздрави
Sandman - специалист
чет яну 14, 2021 5:27 pmnaster написа:
... Заради подовото ли? :) Поздрави
:-D :partyman:
Подово няма, ама решихме да са плочки заради по-лесна поддръжка най-вече.
Дюшеме ще има пак де, дневната част на кухнята ще е дюшеме.
Абе у нас е като в казармата, всяка заповед е предпоследна :-D

Поздрави!
Sandman - специалист
Привет!
Да обновим малко статуса на проекта :)

След таваните в стаите направихме банята:

Прикачен файл:
IMG_20210102_122519-COLLAGE.jpg

и коридора:

Прикачен файл:
IMG_20210131_133243-COLLAGE.jpg

Почти навсякъде набухах 2*5см вата, само където не влизаше е един пласт.

В дневно-кухнята се получи с 3 вида вата(всичките 30кг/куб.м.) :-D
Имах останала Кнауф от подпокривното, Рокуул и купих още 2 пакета на Фибран.
Кнауфската е най-крива за редене, щото се чупи и разпада доста лесно. Фибранската е по-твърда и си държи формата, стига да не я сгънеш до счупване. Рокуула е най-лигав и се гъне, което на места е плюс, но по-лесно увисва между профилите.

Прикачен файл:
IMG_20210207_155140.jpg
Sandman - специалист
Вече имаме и мазилка отвън.
"И тате може, ама мазилката си иска майстор" :-D както гласи поговорката.

Бяхме решили да е минерална на Вебер. Обаче се оказа, че никъде няма в наличност, та се наложи промяна в плана.
Грунд Теразид, мазилка пак на Теразид, минерална драскана 2мм едрина.
За два следобеда попрешкурих ръбове ъгли и т.н. и грундирах.
Майсторите я изпердашиха за ден без почивка(машини са направо!). Остана малко за довършване в антрето, но ще е като дойде ред на цокъла долу.
Прикачен файл:
IMG_20210205_161949-COLLAGE.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210206_165123-COLLAGE.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210207_094816-COLLAGE.jpg
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: