• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Sandman - специалист
В бързината се случиха и едни плочки на терасата.
Мацнахме една хидроизолация останала от лани и отгоре плочките.

Прикачен файл:
photo_2020-10-19_08-40-52.jpg

Използвахме и хубавото време за малко боя на едни конзоли за рафтове :)

Прикачен файл:
photo_2020-10-19_08-40-57.jpg

А аз през това време си шляпах в коридора с вар-цимент-пясък...
Тука поне се сетих да сложа мрежа :lol:

Прикачен файл:
photo_2020-10-19_08-41-02.jpg

Прикачен файл:
photo_2020-10-19_08-41-07.jpg
Индианец - специалист
Браво, супер сте!
Бавничко е както каза, ама после като седнеш вътре или на двора и си кажеш:
"Ей тва всичкото сами го направихме"
си е друго.

Само от любопитство:
Като цяло ежедневната ти работа има ли си нещо общо със сверата на строителството.
Ако не значи имаш втора професия.
Искрено се кефя на хора като вас.
Респект.
Sandman - специалист
пон окт 19, 2020 9:26 pmИндианец написа:
Браво, супер сте!...
Благодаря ти! :respekt:

Да, както казах кефа е голям като гледаме как придобива вид на дом, а не на празна тъжна къща :)

Работя като склададжия, нищо общо няма със строителството.
Живота ме накара да се занимавам с това, но и ми харесва. Общо взето почти всичко съм научил тук от форума, затова се старая и аз да съм изчерпателен в постовете, може на някой да помогна ако тръгне по тоя път.
Поздрави!
:partyman:
feikot - специалист
Браво и поздравления за ентусиазма на семейството. Дядо ми лека му пръст казваше, както си делиш леглото с жената така и работата трябва,много е хубаво съвместно да си правите нещата. Аз с моята дама сме по същия начин,помага ми безрезервно и безропотно,иначе съм в същото положение като теб,стара къща и сега и правя основен ремонт,стараейки се да правим повечето неща сами. Ще бодна и аз една тема като твоята,но да се събере повече материал,че сега е още на фаза плоча само.
Здравей Sadman,
Изчетох темата на един дъх. Много ме впечатли. И ние си купихме къща преди четири години и минахме по вашия път, но голяма част от ремонта го свърши майстор. Относно вратите, нашитр са същите и мислех или да ги възстановявам или нови, но ти ме амбицира да си ги оставя и да ги възстановя. Само че ние махнахме дюшамето и наоравихме замаска и сега вратите късеят с 10тина сантиметра, та се чудя как да ги удължа, имам идея де :?
Скоро купихме и съседния имот с едно малко къще и ще се захвана сам, с изолация, тавани, стени...пък каквото стане, разбира се с твоите обяснения и форума :-D . Трябва да правя окачен таван и стени с гипскартон, както и тоолоизолация външна. Тази година пооправихме покрива и живот и здраве до година почвам :-D
Супер сте фемили :partyman:
Sandman - специалист
feikot написа:
Браво и поздравления за ентусиазма на семейството...
Благодаря ти! Пожелавам ви успех в начинанието!
Ще чакам темата ти с интерес! :respekt:
MaistorLechko написа:
Здравей Sadman...
Благодаря ти! :partyman:

Относно вратите, ако питаш жена ми ще ти каже да ги изхвърлиш :-D Толко пилене и шкурене падна.... Обаче ни харесват :)
Да ти върви леко новия проект пожелавам! Не е трудно, само желание да имаш, особено щом го има този форум. Аз от тук съм научил почти всико относно ремонтите.
Sandman - специалист
Замазката в коридора ми се понапука, предполагам заради повечкото вода в сместа, но вярвам няма да мръдне. Особено като я олепим с плочките отгоре.
Прикачен файл:
IMG_20201021_171214.jpg


Бетонобъркачката ни бе кръстена от сина, вече се казва Катя, ама не носи ризи та трябва да измислим какво да и купи :-D
Прикачен файл:
20_n.jpg

Една бърза втора ръка шпакловка на банята се случи, поизправих още малко стените, колкото -толкова. Джам няма как да станат, а прозореца още чака ред...

Прикачен файл:
IMG_20201021_200137_113-COLLAGE.jpg
Sandman - специалист
Фугирахме терасата... Филма беше мътен и ...кафяв
Заради цвета на фугата нали, да не си помислите друго :-D
Ползвахме фуга Мапей Ултраколор Плюс. Оказа се ег@ти здравата фуга, буквално. Докато фугирам последните, първите бяха се позапекли вече. Почханме с миенето почти веднага, и все пак се оказа почти невъзможно с гъбата. Фугата втвърдяваше и въпреки непрекъснатото мокрене.
В крайна сметка...заигра бормашината с една четка за сваляне на боя :)
Прикачен файл:
IMG_20201024_135302-COLLAGE.jpg
Прикачен файл:
88_n.jpg
88_n.jpg (75.14 KиБ) Видяна 1544 пъти
Прикачен файл:
IMG_20201024_163653.jpg

Междувременно забърках една саморазливка (Баумит Нивело Куатро) за плочата в кухненската част. Бетона лях до 10-11 вечерта тогава и малко я направих като дунавски вълни....та си пооправих "геометрията" макар и не идеално. Остана ми още един чувал, като гледам ще го сипя и него като изсъхне хубаво тази.

Прикачен файл:
IMG_20201024_111827-COLLAGE.jpg
шоп - майстор
нед окт 25, 2020 10:01 amSandman написа:
Почханме с миенето почти веднага, и все пак се оказа почти невъзможно с гъбата. Фугата втвърдяваше и въпреки непрекъснатото мокрене.
В крайна сметка...заигра бормашината с една четка за сваляне на боя :)

Надценили сте се. Обикновенно се фугира 1-2м2 за да се обработи лесно и качествено. Като придобиете опит увеличавате.
Нищо, научили сте го по трудния начин и в крайна сметка е важен резултата.


Относно спуканата замазка. Мисля, че не е фатално, нямате водно подово там, предполагам не тропа и хлопа-значи няма проблеми:-)
Или сте я направили много водна или е изсъхнала бързо. Аз я правя земновлажна. Като стисна с ръка сместа става и стои на топка, но все пак е трошлива. Като се изпердаши отгоре става много здрава.
Ако я завиете с найлон отгоре не я мислите, че ще се напука.
Поздрави и смело напред!
Sandman - специалист
нед окт 25, 2020 12:53 pmшоп написа:
...
Благодаря ти! :partyman:

Да, поизхвърлихме се с фугата, но за следващите плочки си знаем вече да е "на парче". А има още 6-70м2 да се лепят...

Замазката е чук, не мърда, най-тънката част е към 3+ санта, мрежа си има, не ме притеснява. Греса отгоре ще е 60*60 та ще залепи допълнително.

Напоследък беше по-хладно, та разчитах да не дръпне толкова бързо. По-рядка я правя, че ми е по-лесно за работа, със сухата ми се взима здравето много бързо :-D
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: