• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
нед окт 25, 2020 1:02 pmSandman написа:
нед окт 25, 2020 12:53 pmшоп написа:
...
та разчитах да не дръпне толкова бързо.
Ама тя си дърпа:-)
Може да затваряш плътно прозорци и врати първите 2-3 дни. Да не те притеснява потоците конденз по стъклата.
Май не си му хванал цаката, според мен със земновлажна замазка се работи много по-лесно:-)
Sandman - специалист
Привет! :)

След сагата с терасата, половинката се зае с безкрайното шкурене на вратите. Дойде ред и на касите...
Прикачен файл:
IMG_20201101_140740-COLLAGE.jpg

А аз почнах таваните. За тренировка почнах от спалнята. Ватата е 30кг/куб, рехавка малко. На мястото, където е провиснал тавана едвам успях да набутам малко, наложи се да я слагам на парчета. Наредих плътно листовете доколкото успях. Зачудих се дали да не сложа двойно с разминаване, но като видях кво е упражнение се отказах :-D Пък и не сме купили толкоз вата за двойно.
След старателно забърсване на със сух парцал на профилите залепих двойнозалепващо тиксо. Бях взел на ТЕСА и на 3М. Първото се късаше доста лесно, 3М-ското обаче се оказа с текстилни нишки и доста здраво. И лепи по-добре. И двете ги даваха за мокети/балатуми.
Вместо найлон(както черох на места) си взех ондулинско фолио.
Профилите ми се оказаха малко меки, та а напъна рапидката - а превъртя...което не е много ОК но вече е късно. Подемника се оказа обаче голяма благинка. Нося си листа, шляпвам го и нагоре-надолу....в ъглите трябваше да качвам и свалям по 10 пъти докато го направя да пасва, понеже нямам един прав ъгъл като хората :-D

Прикачен файл:
20201103_084935-COLLAGE.jpg
Прикачен файл:
20201103_084953-COLLAGE.jpg
Прикачен файл:
20201103_085007-COLLAGE.jpg
Sandman - специалист
Айде първия таван е готов :)
Не стана най-прекрасен, ама с тия криви стени толкова. Пък и ми е за пръв път таван да правя. Следващите ще са по-добри надявам се.

Прикачен файл:
photo_2020-11-16_13-39-27.jpg
photo_2020-11-16_13-39-27.jpg (42.92 KиБ) Видяна 1694 пъти

Набухах и ватата в детската. Тук имах повече място над скарата, та сложих по два листа. Само на едно място нещо не успях, та остана 1 лист.

Прикачен файл:
photo_2020-11-16_13-39-34.jpg
Индианец - специалист
=D>
Следя темата, не се притеснявай, че никой не отговаря.
Браво, радвам се искрено, не се притеснявай за тавана, щом е за пръв път сигурен съм, че в другите стаи ще е по-добре
с твоите умения.
Златни ръце имате!
Чираче - майстор
Добре е, когато се прави ГК предварително да се рендоса/скоси с рендето/ късата страна на листа. Или там, където няма скосяване. След това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се слага лента при шпакловане на фугите за да не се появят пукнатини
Sandman - специалист
пон ное 16, 2020 4:46 pmИндианец написа:
=D>
Следя темата...
Благодаря ти! :)
На който му се пише е добре дошъл винаги с мнения и насоки.
За уменията... учим се в движение и се стараем до колкото можем.
:partyman:
Чираче написа:
Добре е, когато се прави ГК ...
Благодаря!
Тия листове си имат фабрично и на тясната страна фаска, където няма ги щавя а ножа. Следва пълнене на фугите, шпакловка с хартиена лента и тогава цялостна, ама тия неща нагодин напролет най-рано :)
:partyman:
resistbody - майстор
пон ное 16, 2020 6:03 pmSandman написа:
пон ное 16, 2020 4:46 pmИндианец написа:
=D>
Следя темата...
Благодаря ти! :)
На който му се пише е добре дошъл винаги с мнения и насоки.
За уменията... учим се в движение и се стараем до колкото можем.
:partyman:
Чираче написа:
Добре е, когато се прави ГК ...
Благодаря!
Тия листове си имат фабрично и на тясната страна фаска, където няма ги щавя а ножа. Следва пълнене на фугите, шпакловка с хартиена лента и тогава цялостна, ама тия неща нагодин напролет най-рано :)
:partyman:
Добре са ти фугите, а и винаги може да ги одялкаш и на място... аз си взех ренде от лидъла става супер канал за пълнеж.. само забележка имам, че биеш видиите много към края и там не държи и пука(картона).. казвам го като самоук ентусиаст с няколко стотин квадрата :D
nikolov333 - майстор
Чистата височина на стаите, колко остана след гипскартона :?:
Sandman - специалист
съб ное 21, 2020 6:34 amnikolov333 написа:
Чистата височина на стаите, колко остана след гипскартона :?:
2.45-2.50 някъде. Като отпадна дюшемето се поувеличи :-D
Само в дневна/кухнята остава ниско, 2.30 +/-
Sandman - специалист
пет ное 20, 2020 11:18 pmresistbody написа:
Добре са ти фугите, а и винаги може да ги одялкаш и на място... аз си взех ренде от лидъла става супер канал за пълнеж.. само забележка имам, че биеш видиите много към края и там не държи и пука(картона).. казвам го като самоук ентусиаст с няколко стотин квадрата :D
:respekt:

Да, пука на някои рапидки, но поради геометрията на стените някои листове бягат с по сантим и се налага да навивам под ъгъл или на ръба :-D Но са по повече бройки та вярвам няма да е фатално.

Ренде също имам, даже две съм си взел понеже съм забравил първото купено...
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: