• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
bat_zdravko - специалист
Екстра е станало къщето отвън! Браво!
Sandman - специалист
Малко ъпдейт на ситуацията :)
Бавно, бавно....ама колкото позволява времето понапредваме.
Тавана в коридора е готов вече, по същата схема вата 2*5см, фолио и картон.

Прикачен файл:
IMG_20210131_133243-COLLAGE.jpg

Започнах и дневната.
Плочата ще е кухненската част, затова е и чупката на тавана, да се отдели визуално.

Прикачен файл:
IMG_20200320_123953-COLLAGE.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210228_124028-COLLAGE.jpg

Попреполових картона. Поради геометрията на стените обаче е бая играчка, качвай, сваляй, шкури, пак качвай....
Прикачен файл:
IMG_20210307_123227-COLLAGE.jpg

Забодох вчера и гърба на голямото табло :)
Прикачен файл:
IMG_20210312_102654.jpg
Баш Майсторо - специалист
Браво, важното е да стават работите! Щом си почнал ще стане, гледам от пожароустйчивия картон слагаш което е хубаво по здрав е пък и други предимства има , ама да не се налага.
nikolov333 - майстор
Така е.. само дето по-трудно се реже, заради фибрите..
Sandman - специалист
Привет!
Благодаря за мненията ви!
Да, по-здрав е червения, ама си се реже, няма къде да ходи :-D

Вчера довършихме последния таван, остана шпакловане като му дойде ред.

Прикачен файл:
IMG_20210328_144523.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210328_144542.jpg

И понеже времето беше хубаво пък и имаше нужда, барнахме малко насажденията :)

Прикачен файл:
IMG_20210328_151956-COLLAGE.jpg
Sandman - специалист
Привет на всички! :respekt:

Бая месеци се изтърколиха, натоварени за всички и доста заети...
Решихме да "аутсорснем" малко по-тежката работа(бетона около къщата), понеже взеха да се обаждат разни болежки а и да се занимаем с другите чакащи задачи по къщата. Намерихме едни, които се оказа, че правят и плочки, и бетони, и шпакловка и т.н.
Всичко чудесно, но се оказа, че не са баш баш, та ги натирихме скоропостижно. Понеже бюджета къс, та не можехме да си позволим "истински" майстори с фирма се наложи да импровизираме.
В края на краищата шпакловаха всичко (без банята), олепиха в спалнята и детската плочките, изправиха стените в банята с мазилка.
Резултатите не бяха най-добри, та се разделихме.

Прикачен файл:
detska.jpg
Прикачен файл:
spalnya03.jpg

В спалнята решихме и направихме гардеробна. Най-практично за усвояване на мястото ни се видя. Пък и там дет се вика няма да се заседяваме :)
Профили 50мм, двоен картон от двете страни и каменна вата, да не бие на кухо. Половинката измисли и няколко ниши да сложим. Вратата ще е бяла хармоника, вътре рафтове и всичко ще е на вертикални стенни конзоли, за да може да си го разместваме докато намерим най-удачното разположение.

Прикачен файл:
spalnya01.jpg
Прикачен файл:
spalnya02.jpg
Sandman - специалист
След тези "майстори" се свързахме с момчетата, които ни правиха покрива. Разбрани, културни, лесно се работи с тях. Тъй като варта се беше изронила и беше взело да прокапва, консултирахме се с тях и преправиха билата на покрива. Сложихме нови, със сух монтаж.

Прикачен файл:
pokriv01.jpg
Прикачен файл:
pokriv02.jpg
Прикачен файл:
pokriv03.jpg
Sandman - специалист
Освен покрива им се доверихме и за бетона около къщата. Всичко се случи както искахме.
Сложихме канавки вървящи под улуците по две от страните, водостоците ги вкарахме също в канавките. Получи се добре. Ще мислим за някаква теракота или грес върху бетона, но догодина.
Прикачен файл:
pateki01.jpg
Прикачен файл:
pateki02.jpg
Прикачен файл:
pateki03.jpg
Sandman - специалист
След "гъзоръкия майстор плочкаджия" семейният съвет реши, че аз съм по-майстор и ми бяха възложени всички останали плочки за лепене :shock: :lol:

Заех се първо с банята. Шпакловах(за пореден път :-D ) тънко с баумит про контакт, за да е хубава основата за хидроизолацията. Положих хидроизолационна лента по ъглите и на височина до към 2+ метра, около сифона също. Ползвах Мапей Планисийл 88 и лента на Terazid. Обмазах пода и целите стени.
И се почна с плочките. Лепило ползвахме пак на Мапей, Адесилекс П7, много приятно лепило и за разбъркване и за работа. За здравина.... ще си покаже :)
Плочките са 15*15 и са издути като възглавнички, много ни харесват, ама ми се еВа мамата доде ги фугирам после. С шпакла не става. Взех някъв шприц, който от стискане направо го разпорих...и така не става. Накрая взех пистолет за салами, та в него наливах фугата и шприцвах. Много мръсна работа :lol:
Сигурен съм, че има кусури но колкото-толкова. Над плочките си шпакловах аз стените и тавана. Тавана първо пак с баумита и отгоре за финиш Кнауф зелен капак(супер се работи с него).
Прикачен файл:
banya01.jpg
Прикачен файл:
banya02.jpg
Прикачен файл:
banya03.jpg
Прикачен файл:
banya04.jpg
Sandman - специалист
Наклона на пода го бях задал още със замазката, та не беше особено трудно реденето. 20*20 плочки, нещо обаче се прееВах с налклона малко, та от едно място натам се наложи на 2 санта лепило да ги редя :? Първоначално идеята беше да са диагонални, ама нещо не можах да измисля как да стане и...ги изиграхме така.
Прикачен файл:
banya005.jpg
Прикачен файл:
banya06.jpg

Ток и вода няма в банята още, ама решихме да я понакичим докато времето беше кофти.


Прикачен файл:
banya07.jpg
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: