• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
speka_rs - майстор
пон ное 25, 2019 2:31 pmSandman написа:

Сега ще започна да досаждам на другите хора в темите за водопровод и отоплителна инсталация :-D
И гипскартон...
Успех със начинанието !!!

п.с. Досаждай смело ще помага ме с каквото можем.
Sandman - специалист
пон ное 25, 2019 3:18 pmky-kyy написа:
Ихаааааа, добре върви преустройството, а и си правиш ежедневието интересно :)...
Благодаря!
Тока си е вътре вече.
Водата трябва да я докарам от сондажа, 10-15 метра е разстоянието, но ще е догодина.
Канала ще излиза към "пречиствателна станция" зад къщата. И двете ще са през малката дупка, която се вижда под прозореца на голямата стена. Като ги вкарам от там ще направя куфар от фибран, може би и вата вътре и микропореста изолация на самите тръби.
Отоплението ще е с котел в мазето, парното изобщо не съм го почвал още. Трябва да се залутам из темите да видя как се смята колко ще ни е необходимо.
Вентилацията на канала и банята ще е през комин, той е двоен между коридора (където ще преградя и за баня) и кухнята. Едната тръба ще е за аспиратора.
speka_rs написа:
Успех със начинанието !!!

п.с. Досаждай смело ще помага ме с каквото можем.
Благодаря!

:partyman:

Чудя се как бих могъл да мина през основите и до колко е добра идея. Трябва да вкарам водата от нишата под коридора до мазето.
За кухнята мога да мина и през стената...
Ще трябва да изкарам и комин за котела, който още нямам идея какъв ще е и къде ще го позиционирам точно...
ky-kyy - майстор
пон ное 25, 2019 5:04 pmSandman написа:

Благодаря!
Тока си е вътре вече.
Водата трябва да я докарам от сондажа, 10-15 метра е разстоянието, но ще е догодина.
Канала ще излиза към "пречиствателна станция" зад къщата. И двете ще са през малката дупка, която се вижда под прозореца на голямата стена. Като ги вкарам от там ще направя куфар от фибран, може би и вата вътре и микропореста изолация на самите тръби.
Отоплението ще е с котел в мазето, парното изобщо не съм го почвал още. Трябва да се залутам из темите да видя как се смята колко ще ни е необходимо.
Вентилацията на канала и банята ще е през комин, той е двоен между коридора (където ще преградя и за баня) и кухнята. Едната тръба ще е за аспиратора.



Ан тъй :supz:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон ное 25, 2019 5:04 pmSandman написа:
:partyman:
Чудя се ... Ще трябва да...
Браво на вас! Добре върви! Спорна да е!
Руди - майстор
Следя темата от началото.
Интересни работи предстоят, снимай и разказвай!

Успех и нека ентусиазмът да не ви напуска!
шоп - майстор
@Sandman, имам един въпрос:
как мислиш да завършиш цокъла? В смисъл след мрежата и шпакловането какво мислиш да слагаш?
Камък, плочки, мазилка?

И на мен ми предстои подобна работа и затова питам. :partyman:
Sandman - специалист
пон ное 25, 2019 5:55 pmРуди написа:
Следя темата ...
Благодаря!
шоп написа:
@Sandman, имам един въпрос...
Мислим да е с мозаечна мазилка от тия най-ситните камъчета, по 1мм където са.
шоп - майстор
И аз на такъв вариант съм се спрял. :partyman:

Камък или плочки изискват метална мрежа, допълнително дюбелиране през мрежата и т.н.
Sandman - специалист
Малко да раздвижим темата :-D

Видяхме някой и друг по-топъл ден та попипнахме да свършим някоя работа.
Наслагал съм на няколко места термометри, вътре минималните температури са били около 1 градус. Навън е било до -13/-14 градуса.

Почнахме конструкциите за таваните. На първата стая забравих шумоизолиращата лента на УД-тата, ама здраве да е. Сетих се, но след като бях наковал половината обиколка #-o

УД-тата дюбелирах през 40тина санта с пирон дюбели 8*120.
Реших в крайна сметка да е с носещи и монтажни профили конструкцията. Носещите са перпендикулярно на гредите. Гредите са 4 на брой и на всяка има окачвач. Стаята е 3,50*3,50. Носещите профили са 4 през 70тина санта.
Окачвачите за носещите ЦД-та се държат на винт 6*120, отстрани в малките дупки не съм слагал винтове, но след като нивелирам мисля да навия и там по някой, може би по-малък от централните.

Тъй като съм смотан, мислех че съм купил окачвачи ама греда :-D
Жената отиде до местната железария да вземе. Там избор никакъв, оказаха се малко ламаринени, та за да се застраховам слагах по 2, като на единия рязах рамената. Доста здраво става като са 2, няма сгъване.
Ще ги нивелирам с лазера, на него някак по имам вяра от обикновения нивелир.

За следващите профили вече си имам кнауфски окачвачи, от дебелите. Връзки за две нива също си взех усилени на кнауф.
Та така :)
Поздрави!

Прикачен файл

photo_2020-02-10_11-16-35.jpg

Прикачен файл

photo_2020-02-10_11-16-32.jpg

Прикачен файл

photo_2020-02-10_11-16-29.jpg
Jacomo - специалист
пон фев 10, 2020 11:29 amSandman написа:

Окачвачите за носещите ЦД-та се държат на винт 6*120, отстрани в малките дупки не съм слагал винтове, но след като нивелирам мисля да навия и там по някой, може би по-малък от централните.
Супер е, а в какво навиваш окачвачите? Уцелваш греди в тавана? Също е добре когато таванът не е бетон, да навиваш от двете страни, за да не поддава окачвача.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: