• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
B0t - специалист
Здравейте, интересува ме какви държачи се използват при монтаж на проводници за мълниезащита на покрив от битумни керемиди. Идеята ми е, че не искам да се пробива покрива при монтажа. Ако има значение, монтираните битумни керемиди са на Тегола (мастър), и да вече са монтирани :) Проектираната мълниезащита е тип "мрежа".
radius - майстор
https://obobettermann.bg/universalen-d- ... -2156.html
Това може да го залепиш с ПУ.
Само снега да не го събори със все посипка. Аз съм лепил, но на керамични капации още стои.
VLADO66 - майстор
Добре е държача да не е метален, защото може да възникне запалване на керемидите от високата температура.Има различни конуси, които се пълнят с мозайка или бетон или това https://electricbg.com/%D0%BC%D1%8A%D0% ... pster-gmbh
plamen6703 - майстор
пет дек 13, 2019 12:00 pmB0t написа:
Проектираната мълниезащита е тип "мрежа".
Проектираната мълниезащита би трябвало да е по-скоро мълниезащитна мрежа тип "фарадеев кафез" :)
Имам монтирани на едно хале такива блокчета https://tashev-galving.com/cat/430290/% ... =1&show=20 за около 3-4 години пластмасата сдава "багажа" и да ти кажа, че и с нея и без нея... Бог да те пази...! :partyman:
що
radius - майстор
Владо, това което съм показал е полиамид, нищо че са го докарали като метал ;). Моите вече 7-8 години държат.
B0t - специалист
Благодаря на коментиралите. От казаното до сега, на мен ми изглежда, че няма доказано добър метод и държач за монтиране на проводници за мълниезащита на битумни керемиди без да се пробива покрива, или най-малкото не се препоръчва. Да разбирам, че в такъв случай, при битумни керемиди е по-добре да се пробива покрива при монтаж на мълниезащита?! Ако да:

1. Какви държачи да се монтират и как?
2. Има ли добри практики които трябва да се спазват при монтаж на мълниезащита на битумни керемиди? 3. Има ли определен начин по който се монтира мълниезащита на покрив от битумни керемиди?
Последна промяна от B0t на пет дек 13, 2019 4:40 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
В строителството все има компромис, имаш избор - свлечена мълниезащита или течащ покрив !
B0t - специалист
Чудя се ако във всяка дупка, която би трябвало да пробием за всеки един държач, ако уплътним добре със силикон тип битумен от този дето става на еластична гума в самата дупка и около нея под държача, дали това няма да запечата идеално дупките?!
radius - майстор
Ще ги запечата идеално, но не вечно.
B0t - специалист
Имам съсед с две нови големи къщи в един двор до мен. Едната къща е на 10м от моята, другата на 25м. Човека има монтирана мълниезащита с един прът дълъг 3-4м и на двете къщи. Моята къща е по-ниска от неговите къщи. Чудя се дали това не ме поставя в сравнително възможен сценарий, където неговите мълниезащити биха могли да привлекат евентуална мълния, която би ударила моята къща .. ?!
Последна промяна от B0t на пет дек 13, 2019 10:29 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Държач проводник мълниезащита на покрив от битумни керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: