• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VladkoM - специалист
grafgin написа:
Виждам, че темата има повече от петилетка история. Имам двуетажна къща на тухла и смело съм решил да я "винилирам" Отправих запитване наскоро към фирмата с дълга история от Раковски. Нямам отговор все още. Искам да сложа пластмасата с вата като целя да си спестя вцм, стиропор, мрежа с лепило, драскана мазилка и силиконовата боя. Нямам скеле, нямам време, а и нерви да си правя сам. Не че и пари имам много, но искам с каменна вата и пвц хем да си изолирам къщата, хем да й дам прилична фасада. Противник съм на ипиес и експиес, защото на първия етаж имам 60 см каменна зидария, 4 реда плътни единички от тухларна "Тракия" 1961г и дори на минус 20 гр по целзий спя без отопление. На горния етаж след смяна на дограмата, уплътнение на покрива и стрехите и 10 см минерална вата върху каратавана на 70 кв м, при тази зла зима за две печки съм изгорил 3 кубика дърва, 5 чувала брикет, ПОЧТИ два чувала дон бас и 10 БРОЯ екобрикети от 2 кг. Искам да кажа, че изолацията не ми е водеща, колкото придаване да външен вид. Към 2017г какви цени да очаквам, какви производители да предпочета и за какво да се ослушвам? Благодаря на всички, които ще помогнат с мненията си!
И аз гледам за сайдинг, но не пластмасов, а фибро-циментов който имитира дърво. Намерил съм двама който внасят в България от него. Единия продавач е от София, а другият е от Хасково. Скоро трябва да отида да се видя с тях и да избера от кой от двамата ще закупя. Ще споделя мнение, но то ще стане в края на месеца до средата на другият месец.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Сайдинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: