Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
brum - майстор
чет дек 26, 2019 11:30 pmmiliad написа:
Една добре работеща окомплектовка на плъзгаща врата се състои от 6-8 компонента. Сериозно ли ще ги събираш парче по парче, или ще си купиш завършена система?
За първи път се занимавам с това и не съм много наясно. Ако има окомплектовани системи на прилични пари няма да се занимавам да събирам компонент по компонент :) . А като гледам продуктите посочени по-горе (роси бг) изглежда да има всичко и цените са повече от приемливи.

Като разгледах вариантите на плоскости за вратите се чудя за 18/19 милиметра и 25/26 милиметра. Вратите няма да бъдат плътни плоскости, а ще бъдат нещо подобно на това от снимката в началото. Режат се правилните елементи и минават се с оберфреза където е необходимо за да се направят сглобките. По много груби сметки ще бъдат около 20кг едната (при 4 броя по метър, 18мм МДФ).

Като гледам релсите са по 32мм. Т.е. това е максималната дебелина на вратата при плътно наредени релси. Ако се ползва 19мм фурнирован МДФ ще трябва да се покрие дупка от 13мм между вратите. Ако се ползва 26мм ще трябва да се покрие дупка от 6мм. Всякакви съвети са добре дошли.
lov - майстор
Само за едно друго нещо да те предупредя. Първите ми врати бяха направени точно по същия начин от ламинирано ПДЧ. Въпреки логиката, че висят и не би трябвало да имам ядове, но четките между тях си напъват и след 7-8 години се се изгърбиха. и в место да уплътняват зейнаха дупки. Отдавам но на отслабването на материала с отворите за стъклата и поемането на влагата от срезовете. Не че нямаше лайсни там но все пак ако бяха цели плоскости вероятно нямаше да стане така. За това минах на окрайчване с алуминиев профил а и ще мога да си сложа от към спалнята и огледала. Няма да се лепят а ще се защипят само в профила. По същия начин се се процедира и на гардеробите с плъзгащи врати. Там дръжките по същия начин стабилизират плоскостта против измятане
brum - майстор
Благодаря! Това е полезна информация :) .

При това положение е по-добре да се мине изцяло на алуминиев профили за вратите. Обаче за тях не съм никак подготвен. Нито знам технологията на работа, нито съм търсил информация и профили. Ще поразпитам да видя готови решение и ако не ми харесат цените се връщам на варианта "направи си сам".

Тема "Плъзгащи се панелна преграда/врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: