• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
shumanska - напреднал
Привет,

Най накрая успяхме да си закупим парцел в покрайнините на София и се заехме с идейния проект докато чакаме визата за проектиране. Много е неприятно, че трябва да правим план без да имаме никаква идея колко ще ни струва този чертеж - можем ли да разширим още малко някоя стая, да добавим някоя и т.н. илиии трябва да взимаме мерки за свиване на площта, тъй като става твърде скъпо. Никаква идея нямаме иии това много ме притеснява. Попитах тук там някой друг строител, но не могат да се ангажират с цена без да имат количествена сметка, което е разбираемо, но количествена сметка пък ще имаме чак след като е готов целия проект... и така се затваря кръга..
До момента сме разчертали правилна, правоъгълна къща(за да е най-евтин покривът и основата), 2 етажа по 100 квадрата. Мислим покривът да е двускатен, без мазе. Питанките в главите ни са следните:
1.Някой, който е строил наскоро нещо подобно може ли да ме ориентира грубо колко би ни излязлъл грубият строеж?
2.С колко би се оскъпил строежът ако сложим плоча и над втория етаж и надзид половин метър, за да може един ден да си усвоим подпокривното?
3.Може ли да ми препоръчате строителна фирма, с която да работим - да строи бързо, качествено, евтино
Всяка информация ще ни е от помощ!
Благодаря много!
Ивета
Последна промяна от shumanska на нед дек 22, 2019 9:20 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
нед дек 22, 2019 6:47 pmshumanska написа:

3.Може ли да ми препоръчате строителна фирма, с която да работим - да строи бързо, качествено, евтино
По тази точка, си изберете една от трите опции, защото накуп, е толкова невероятно, че не смеят да го вмъкнат в сюжета и в научно-фантастичните филми.....
plamen6703 - майстор
нед дек 22, 2019 6:47 pmshumanska написа:
До момента сме разчертали правилна, правоъгълна къща(за да е най-евтин покривът и основата), 2 етажа по 100 квадрата. Мислим покривът да е двускатен, без мазе. Питанките в главите ни са следните:
1.Някой, който е строил наскоро нещо подобно може ли да ме ориентира грубо колко би ни излязло?
Грубо би ви струвало над половин милион лева, не ми се вярва чак толкова да не можете да смятате, че да очаквате нещо много по-ниско от тази сума :)
Желая ви успех! :partyman:
shumanska - напреднал
Не съм написала, че питам колко би ни струвал ориентировъчно грубият строеж на къщата, а не цялата :D
shumanska - напреднал
нед дек 22, 2019 7:20 pmky-kyy написа:
нед дек 22, 2019 6:47 pmshumanska написа:

3.Може ли да ми препоръчате строителна фирма, с която да работим - да строи бързо, качествено, евтино
По тази точка, си изберете една от трите опции, защото накуп, е толкова невероятно, че не смеят да го вмъкнат в сюжета и в научно-фантастичните филми.....
Не звучи много обнадеждаващо :D А има ли фирма, която бихте ни препоръчал
plamen6703 - майстор
Нищо лошо не си ни направила, че да ти препоръчваме фирма :-D
Понеже и аз съм купил /що ли ми трябваше/ парцел /не в София/ и не ми е за сефте да строя от кота "нищо", ако приемаш съвети не сте ли подсигурили пари за "от-до" и всичко да свърши за кратко време без варианта таз година плоча, догодина втора... не почвайте, че ако сте минали 30-те може да го откарате до пенсия в довършване :? ! :partyman:
shumanska - напреднал
Ами в интерес на истината не сме :D
Имаме налични средства, с които се надяваме да можем да приключим грубият строеж, а след това на всеки акт ще получаваме финансиране от банката.
Притесняваме се дали наличните средства ще стигнат за груб строеж, защото ще е тъпо да увиснем... А лошото е, че на етап идеен проект няма как да знаем кое колко ще ни струва...А и банката хубаво финансира, но после тези парички трябва да се връщат :D Виж какво тъпо условие има таиз банка :D Взимаш, ама после връщаш, че пък и с лихвите .... :D :D :D А в случая чертаем нещо, за което нито знаем дали ще можем да вдигнем до акт 14, нито после какви парички ще ни трябват от банката, за да довършим и какво ще плащаме цял живот... Именно това ни притеснява и затова се допитвам до някой, строил наскоро. За да помислим дали да намаляваме площта или можем да си позволим да я оставим такава.. Иначе да - 30 и 34 сме :)
radius - майстор
60-75 хил.лв. да е грубия строеж.
shumanska - напреднал
пон дек 23, 2019 9:41 amradius написа:
60-75 хил.лв. да е грубия строеж.
Вашият отговор ми харесва страшно много, но имах и друг отговор 80 хиляди евро... Аз знам, че няма как да се каже точна сума заради твърде многото променливи, но все пак между 75 000 и 160 000 разликата е твърде много ииии никак не се ориентирам на какво дередже сме :D
Можете ли да ни насочите към някоя фирма, с която бихме могли да строим на цена, близка до предложената от Вас, тъй като ако тя е по-близка до истианта, тогава можем да продлължим напред, но ако сме на дередже 160к определено трябва яко да намалим площта :D
nelina_london - специалист
Принципно 75-80 хил. лв. (Без ДДС)изглеждат приемливи за горепосочената квадратура.Погледнете темата та naster в раздел нискоенергийни сгради.Отново двуетажна,с вашите параметри също споменава около 200 € /м2 без ДДС.
По спомен плоча +надзид беше около 10 хил,но това утежнява и долната конструкция.Зависи дали има денивелация ,високи подпочвени води ,труднодостъпност за бетон помпи,наличие на ВИК и канализация и т.н.Ако архитектът ви е опитен ,може още отначалото да ви даде някаква ориентировъчна кол.сметка за посочената от вас форма и квадратура.
При по-скромен бюджет се откажете от гараж,може на по-късен етап да направите навес.
Мислете в посока,как да спестите средства от довършителните неща още на етап проектиране-форма на стълбище,стандартен размер интериорни и входни врати,добре обмислен брой бани.Бялата дограма също е с около 30%по-евтина.
Вид отопление-пелетите и газта +радиатори или климатици са с горе-долу сходни инвестиции,но пелетите изискват котелно.Ако пък не сте с дебела изолация и хубава дограма с климатиците може да ви е трудно да се отоплите.
Не на последно място 10хил.лв за проект(26лв/м2 +други фиксирани суми) ,които вероятно няма да достигнат до етап Разрешение за строеж.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Строеж на къща - въпроси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: