• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
пет юни 04, 2021 8:28 pmVodica написа:
Като мечтател /все още/ и привърженик на къща с дървена конструкция, нямам против включванията на BLUEPUPIL-2 даващ много ценни насоки откъм премостванията на големи пространства. Защото стоманено-бетонна колона, върху която да стъпи стоманена греда е в пъти по-евтино от намирането и поставянето на дървена такава.
Като сиромах човек /в същото време и разумен/ не смятам, че идеята за "всичко да е от дърво" е по джоба ми. Бих направила компромис с желанието си, но с конструкцията - никога.
Мислещо и умно момиче, знаещо цената на парите.


Прикачен файл:
1.jpeg
Прикачен файл:
2.jpeg
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (23.17 KиБ) Видяна 1419 пъти
jekasus - майстор
BLUEPUPIL написа:
цената на парите.
Пускаш красиви картинки от други държави, но реалност при нас?Къща или тия фургони от снимките?
BLUEPUPIL - майстор
пет юли 09, 2021 11:06 pmjekasus написа:
BLUEPUPIL написа:
цената на парите.
Пускаш красиви картинки от други държави, но реалност при нас?Къща или тия фургони от снимките?
Питането ти е политическо, защото
иде реч за пари, дето ги нямаме.

Можеше да има двойно по-висок
брутен вътрешен продукт, ако 70
години не съсипваха българската
икономика.

Уж ще говорим за строителство, ама
пак намирате начин да прехвърлите
нещата към финансите.
Чираче - майстор
нед юли 11, 2021 12:16 amBLUEPUPIL написа:

Можеше да има двойно по-висок
брутен вътрешен продукт, ако 70
години не съсипваха българската
икономика.

Нещо си в грешка. Българската икономика беше съсипана в последните 30 г. България беше брутално разграбена. Колкото и да ме убеждавате, че сега е по-добре, няма смисъл. Стандарта на живот за обикновените хора преди 89 г. няма никога да се върне. Сега охолно живеят и са доволни една много малка част от хората, докато останалите броят стотинките за прехрана.
hidrazin - майстор
нед юли 11, 2021 12:16 amBLUEPUPIL написа:
...ако 70
години не съсипваха българската
икономика.
Па си се обАркал...
Вече 32 години не могат да разбият до край и окрадат направеното за 45 години.
:partyman:
schuldiner - майстор
Построеното от комунистите е буквално откраднато от несъществуващата вече 70 години средна класа. Блу е абсолютно прав!
Аз добре си живеех при соц-а, но ако искам децата ми да са щастливи - за това време или лошо, или нищо.
BLUEPUPIL - майстор
нед юли 11, 2021 10:28 amhidrazin написа:
Вече 32 години не могат да разбият до край и окрадат направеното за 45 години.
:lol:
"Един призрак (още) броди из Европа — призракът на комунизма."
:cry:
Предадохте род и родина да служите и да печелите от един
антибългарски тоталитарен режим. Обърнахте се с-щу
собствената си кръв.
:vom:

Дълг:
1989г- 10 млрд. щ.д.- 100% от БВП
2021г- 15 млрд. евро- 25% от БВП
4 пъти по-добре!

Средна работна заплата:
1989г- 274 лева
2021г- 1125 лева
4.1 пъти повече!

Средна пенсия:
1989г- 116 лева
2021г- 383 лева
3.3 пъти повече!

Или грубо, парите са 4 пъти повече.
Ако не бяхме жертви на този античовешки социален
експеримент, щеше да 8 пъти по-добре от соца и 2
пъти по-добре от настоящето.
:partyman:
Christo - майстор
Не знам от къде ти са числата. Далече са от истината. Ето тука: https://knoema.com/atlas/Bulgaria/GDP пише други работи за БВП-то. 89-та е било малко по-малко от 60 милиарда. Върнали сме се на същото ниво чак някъде около 2016... Като пишеш заплатите, напиши и колко струваше бензинът, токът и т.н. Добре си спомням, че дневната беше 2.2 стотинки, а пък нощната ЕДНА. Бензинът се въртеше около 20-30ст. Промяната можеше да се случи и без да се разсипва страната. Не знам как е по другите населени места. В Троян не работи нито едно сериозно предприятие. Всичко е съсипано и продадено на скрап. До преди 1944 е имало дребни кожухари, дребни грънчари, орачи и копачи. Не зная каква средна класа е имало. Дядо ми, бог да го прости, най-богатият човек в селото, се е видял в чудо, докато изучи баща ми. За татковата сестра пари нямало.... Моите родители, учители по професия, със заплатите си са си купили парцел, построили са си къща, купили са си кола от магазина и са ме изучили. В Троян само най-мързеливите нямат собствен дом. Би ли споделил колко струва в момента 100 квадрата апартамент в София? Аз отговора го знам. Колко средни заплати ще трябват? Дай да пишем полезни неща за публиката. Очевидно си компетентен в строителството и можеш да помогнеш с полезни съвети. Има избори всеки четири години, пък и по-начесто. Който иска да гласува може да го прави. Ама и за там се искало акъл. Жив и здрав бъди!
hidrazin - майстор
пон юли 12, 2021 4:43 pmBLUEPUPIL написа:
...
ЦЪК
:partyman:
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Лари Хон и сглобяемите къщи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: